Brytyjczyk zbudował wyspę… z plastikowych butelek

Co byś zrobił, gdybyś marzył o swojej własnej, prywatnej wyspie, ale w pobliżu nie byłoby żadnej do zaanektowania?

Niejaki Richie Sowa z Wielkiej Brytanii miał właśnie takie marzenie i zdecydował się wziąć sprawy w swoje własne ręce.

W 1998 roku Richie rzucił pracę i przeniósł do Cancun przy Zatoce Karaibskiej w Meksyku, gdzie rozpoczął swoją przygodę z butelkami i eko-budownictwem. Od lokalnej ludności zebrał 250 tysięcy butelek plastikowych, które posłużyły mu do budowy pierwszego projektu – “Spiral Island”.

Richie podobnie jak ekipa Junk Ruft użył sieci rybackich. Wrzucił do nich puste butelki, na górze zbudował platformę z bambusa i drewna, na końcu wszystko wypełnił piaskiem. Tak powstała wyspa z plastikowych butelek o powierzchni prawie 400 m2, która spokojnie wystarczyła mu na budowę dwupiętrowego domu! Zadbał również o takie wygody jak toaleta kompostująca, kuchenka słoneczna czy… trzy małe plaże.

W 2005 roku nad Karaibami przeszedł huragan Emily, który kompletnie zniszczył dzieło naszego bohatera. Wyspa nie nadawała się do niczego. To jednak nie zatrzymało marzeń Richarda. Już w 2007 roku zabrał się za budowę kolejnego projektu o nazwie Joyxee Island również w Cancun na Karaibach. Nowej wyspie nadał tym razem kształt koła o średnicy 25 metrów, gdzie pomieścił trzy plaże, dwa stawy a nawet mały wodospad!

Od roku 2008 istnieje możliwość odwiedzin wyspy jako turysta.

ekologo.pl

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Autoryzowany Gabinet Biorezonansowy Bicom Optima – BICOM LONDON

Odkryj skuteczne testy i terapie biorezonansowe w BICOM LONDON na Chiswick. Profesjonalizm, nowoczesna technologia i indywidualne podejście do zdrowia!

Cła Donalda Trumpa uderzą w handel Wielkiej Brytanii równie mocno, jak Brexit

W raporcie przygotowanym przez Resolution Foundation czytamy, iż cła Trumpa będą miały porównywalny wpływ na brytyjski eksport do USA, jak bariery celne, które powstały po wyjściu UK ze struktur UE.

Ryanair zaoferował pasażerom 3,30 funta po 24-godzinnym opóźnieniu lotu

- Nigdy nie doświadczyłem tak złej obsługi klienta. To było naprawdę kiepskie. Jest to poziom traktowania, na jakie nie powinien godzić się żaden klient - relacjonuje niezadowolony pasażer Ryanaira.

Ranking najszczęśliwszych miejsc do życia w Wielkiej Brytanii w 2024

Woodbridge zlokalizowane w hrabstwie Suffolk zostało po raz pierwszy w historii ogłoszone najszczęśliwszym miejscem do życia w Wielkiej Brytanii.

Problem z dostępem do wiz elektronicznych i udowodnieniem prawa do pobytu w UK

Home Office przyznaje, że wiele osób nie może uzyskać dostępu do wiz elektronicznych. I w ten sposób nie mogą udowodnić prawa do pobytu w UK.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie