Merkel ma sposób na Camerona. Brytyjczycy stracą zasiłki w Niemczech jeśli wyjdą z UE

Angela Merkel chce, aby imigranci w Niemczech zostali objęci zakazem pobierania zasiłków (Tax Credits) dla osób o niskich dochodach. Zmiany te uderzyłyby również w tysiące brytyjskich pracowników otrzymujących w Niemczech niewielkie wynagrodzenie.

Kanclerz Niemiec chce, aby pracujący imigranci zostali odcięci od zasiłków przyznawanym osobom o niskich dochodach i w ten sposób pozbawić tysięcy Brytyjczyków świadczeń socjalnych w Niemczech. W ten sposób Merkel daje do zrozumienia Cameronowi, że jego zapędy dotyczące nałożenia restrykcji na imigrantów w kwestii zasiłków działają tak naprawdę w obie strony – również wobec Brytyjczyków.

- Advertisement -
Cameron, który chce nałożyć na imigrantów przyjeżdżających na Wyspy ograniczenia w dostępie do zasiłków, musi się liczyć z tym, że Brytyjczycy mieszkający w Niemczech również mogą zostać odcięci od pomocy socjalnej
Cameron, który chce nałożyć na imigrantów przyjeżdżających na Wyspy ograniczenia w dostępie do zasiłków, musi się liczyć z tym, że Brytyjczycy mieszkający w Niemczech również mogą zostać odcięci od pomocy socjalnej

Kanclerz zaoferowała Cameronowi „układ”, zgodnie z którym imigranci, którzy zarabialiby w Niemczech tyle, ile wynosi stawka minimalna, zostaliby pozbawieni pomocy socjalnej. Zaakceptowanie tego pomysłu wiązałoby się z pozbawieniem tysięcy Brytyjczyków, którzy pracują w Niemczech za stawkę minimalną, praw do zasiłków. Brytyjscy eurosceptycy twierdzą, że propozycja Merkel całkowicie mija się z ideą Camerona dotyczącą zreformowania polityki socjalnej w Unii Europejskiej.

„Obiecaliśmy, że poradzimy sobie z nadmierną imigracją. A ta propozycja układu dotyczy tak naprawdę osób o niskich zarobkach. Przedstawianie tego, jako zwycięstwa jest niewłaściwe. Będzie to miało mały wpływ albo niewielki na liczbę imigrantów przyjeżdżających do Wielkiej Brytanii” – powiedział jeden z brytyjskich eurosceptyków. Propozycja Merkel jest odpowiedzią Niemiec na żądanie Camerona dotyczące odcięcia imigrantów przyjeżdżających na Wyspy od zasiłków w czasie pierwszych czterech lat ich pobytu w Wielkiej Brytaniii.

 

Brytyjczycy roztrwonili wygraną w loterii. Teraz żądają zasiłków

Teksty tygodnia

Spanie pod gołym niebem przestanie być przestępstwem

Rząd Wielkiej Brytanii planuje zakończyć obowiązywanie jednej z najstarszych i najbardziej kontrowersyjnych ustaw, tzw. Vagrancy Act z 1824 roku. Zgodnie z zapowiedziami ministerialnymi nocowanie na ulicy czy żebranie nie będą już traktowane jako przestępstwa w Anglii i Walii.

Naprawa „elektryka” tylko z pozwoleniem. Koncerny ścigają niezależnych mechaników

Coraz więcej niezależnych mechaników i serwisów na świecie musi liczyć się z ryzykiem pozwów ze strony chińskich producentów samochodów elektrycznych. Oficjalnie przyczyną są względy bezpieczeństwa. Jak tłumaczą koncerny, ingerowanie w systemy EV bez odpowiednich uprawnień może zagrażać zarówno użytkownikom, jak i infrastrukturze informatycznej pojazdu.

NHS ostrzega: potrzeba nawet 200 tysięcy dawców krwi. Sytuacja jest niebezpieczna

Już w zeszłym roku służba zdrowia biła na alarm z powodu niskiego poziomu zapasów krwi w szpitalach. NHS wyznaczyło sobie ambitny cel – pozyskać milion dawców. Teraz władze informują, że w samej Anglii wciąż brakuje ponad 200 tysięcy osób gotowych oddać krew.

Wielka zmiana dla podróżnych. Brytyjskie lotniska luzują restrykcje bagażowe

Wielka Brytania przygotowuje się do jednej z największych zmian w przepisach lotniczych od 2006 roku. Już w czerwcu podróżni będą mogli przewozić w bagażu podręcznym aż 2 litry płynów. Zmiana dotyczy tych portów lotniczych, które wprowadziły nowoczesne skanery 3D.

Zapalenie wątroby typu A po zjedzeniu produktu z marketu? Zachorowało już 95 osób!

Od grudnia 2024 roku w UK blisko 100 osób zachorowało nagle na wirusowe zapalenie wątroby. 58 osób było hospitalizowanych. Wszystkie zachorowania - jak wykazało śledztwo - miały związek z zakupami “konkretnego produktu w konkretnym markecie”

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie