Nie dla rozwydrzonych uczniów

Skromna dyrektor Tendering Technology College w Essex, Caroline Haynes, która zrewolucjonizowała sposób kształcenia uczniów poprzez wprowadzenie prostych metod wychowawczych staje się prawdziwą bohaterką naszych czasów.

Uczniowie prześladowani za niemodne ubrania >>

Brytyjska szkoła schodzi na psy >>

Pani Haynes, to kobieta, o której można śmiało powiedzieć, że jest najsurowszą dyrektorką w Wielkiej Brytanii. Kobieta, której metody wcale nie zakładają stosowania fizycznej ani psychicznej przemocy wobec uczniów, przyczyniła się do znakomitych rezultatów w odniesieniu do pozytywnych wyników egzaminów końcowych (średni wzrost o 60%), ale przede wszystkim jest to osoba, która konsekwentnie realizuje politykę karania niezdyscyplinowanych uczniów w razie uporczywego naruszania przez nich reguł obowiązujących w szkole dotyczących stosownego zachowania.

Reguły wyznaczone przez panią Haynes są proste i przejrzyste – każdy uczeń, który ubliży nauczycielowi jest zawieszony w prawach ucznia na pięć dni, a uczeń który przeszkadza w prowadzeniu lekcji co najmniej dwa razy w ciągu dnia jest zawieszony w prawach ucznia na jeden dzień. Surowe, ale sprawiedliwe reguły stosowane przez Caroline Haynes przyniosły niesamowite rezultaty, bowiem w roku 2004 odsetek uczniów pozytywnie zdających egzamin końcowy (tzw. GCSE) wzrósł o 48% a w tym roku aż o 74%! Pani Haynes, przyznaje że nie rozumie rządowej polityki lansującej trend łagodzenia sankcji stosowanych w stosunku do nieposłusznych uczniów poprzez ograniczanie zawieszania ich w prawach ucznia czy usuwania ze szkoły Jej zdaniem, eliminowanie niezdyscyplinowanych przeszkadzających w prowadzeniu lekcji i okazujących agresję wobec kadry nauczycielskiej zwiększa szanse pozostałych uczniów na lepsze wyniki w nauce.

Pozwala im skupić się na wykładanym przedmiocie, co w rezultacie prowadzi do doskonałych wyników na egzaminie końcowym. Dodaje przy tym, że pobłażliwe traktowanie krnąbrnych uczniów spowoduje tylko eskalację tego typu zachowań wśród innych, do tej pory posłusznych uczniów.

Pani Haynes postawiła sprawę jasno, że nie będzie, nawet w najmniejszym stopniu tolerować jakichkolwiek zachowań uczniów zakłócających proces nauczania pozostałych wychowanków. Społeczny odzew wobec metod Caroline Haynes nie pozostawia wątpliwości, nareszcie nastały czasy, kiedy szkoła i nauczyciele skutecznie sprawują wychowanie i stosowne kształcenie młodych ludzi a nie odwrotnie. Większość tych, którzy słyszeli o regułach obowiązujących w Tendering Technology College uważa, że wprowadzenie ich we wszystkich szkołach w całym kraju wpłynie nie tylko na jakość kształcenia uczniów, ale na wizerunek Wielkiej Brytanii.

 

Fot. GETTY IMAGES

Anna Libera

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Funt oscyluje przy 5,20 zł. Jakie prognozy do końca 2024 roku?

Kurs funta brytyjskiego od kilku miesięcy pozostaje na stabilnym poziomie z lekkim regularnym wzrostem i obecnie wynosi około 5,20 zł.

Praca za granicą. Jak przenieść składki emerytalne do Polski?

Praca za granicą, w kilku krajach europejskich jest coraz częstszym zjawiskiem, zwłaszcza w UE, gdzie obowiązuje swobodny przepływ osób.

Polak podejrzany o brutalną napaść i kradzież

W szkockim West Lothian doszło do brutalnego rabunku w biały dzień. Podejrzanym o atak i kradzież telefonu komórkowego jest także nasz rodak.

PILNE: Przed ambasadą USA w Londynie znaleziono podejrzaną paczkę

Funkcjonariusze Metropolitan Police interweniowali w związku ze znalezieniem podejrzanej paczki przed budynkiem ambasady USA w Londynie.

Nie pracujesz tracisz zasiłki! Rząd zapowiada gruntowne zmiany

Albo do pracy, albo stracicie benefity. Młodzi ludzie, którzy będą odmawiać podjęcia pracy, staną w obliczu obcięcia świadczeń socjalnych, jak deklaruje Liz Kendall, stojąca na czele ministerstwa pracy i emerytur w rządzie Partii Pracy

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie