Royal Mail podnosi ceny znaczków. Parlamentarzyści oburzeni

30 marca ceny znaczków pierwszej i drugiej klasy wzrosną o 1 pensa (do 63 pensów i 54 pensów) z powodu oszczędności.

Parlamentarzyści twierdzą, że jeśli Royal Mail chce zwiększyć swoje dochody, musi zainwestować w nowe technologie i skupić się na efektywności, a nie podwyższaniu cen.

- Advertisement -

Przewodniczący Business Select Committee, Adrian Bailey, oświadczył, że „nie jest zbyt zadowolony z tego, że Royal Mail wybrało najprostszą opcję przez podwyższenie cen znaczków”.

Z kolei Citizens Advice Bureau zaleciło poczcie, aby „skupiła się na efektywnym oszczędzaniu i nie starała się tego dokonać przez podwyższenie cen”, ponadto jest to nieuczciwe wobec klientów, którzy nie mają wyboru i muszą zgodzić się na nowe warunki.

Koszt wysłania dużego listu o wadze do 100g pierwszą klasą wzrośnie w ten sposób z 2 pensów do 95 pensów.

Teksty tygodnia

Podwyżka Council Tax. O ile wzrośnie podatek lokalny?

Z przedstawionego przez kanclerz skarbu przeglądu wydatków wynika, że Council Tax wzrośnie o 5 proc. rocznie, aby pokryć koszty usług lokalnych.

Co to znaczy być Brytyjczykiem? Czy biali będą mniejszością w UK?

Co to znaczy “być Brytyjczykiem”? Co na to wpływa? Czy miejsce urodzenia, kultura, język, kolor skóry? Z jednej strony media straszą, że biali będą mniejszością w UK, z drugiej kolejne pokolenia migrantów doskonale asymilują się z Brytyjczykami

Dopłaty zimowe wracają. Kilka milionów emerytów znów dostanie wsparcie

Rząd postanowił przywrócić zimowe dopłaty do ogrzewania dla wszystkich emerytów, których roczny dochód nie przekracza 35 tys. funtów.

Narastają konflikty religijne w szkołach. Rodzice i nauczyciele biją na alarm

W ostatnich miesiącach coraz więcej niepokojących sygnałów dociera z hamburskich placówek edukacyjnych. Rodzice i nauczyciele ostrzegają przed narastającymi napięciami na tle religijnym, widocznymi w przedszkolach i szkołach podstawowych.

Spanie pod gołym niebem przestanie być przestępstwem

Rząd Wielkiej Brytanii planuje zakończyć obowiązywanie jednej z najstarszych i najbardziej kontrowersyjnych ustaw, tzw. Vagrancy Act z 1824 roku. Zgodnie z zapowiedziami ministerialnymi nocowanie na ulicy czy żebranie nie będą już traktowane jako przestępstwa w Anglii i Walii.

Przeczytaj także