Tak właśnie wygląda hodowla kur z „wolnego wybiegu”. Obrońcy praw zwierząt są zdruzgotani!

Od wielu lat obrońcy praw zwierząt domagają się polepszenia warunków zwierząt hodowlanych. Właściciele kurzych ferm postanowili ustąpić. Jednak jak się okazuje, zmiana była pozorna. „Daily Mail” ujawnił, jak naprawdę wygląda hodowla kur z wolnego wybiegu.

„Daily Mail” opublikował wyniki śledztwa przeprowadzonego przez jednego z wolontariuszy Animal Sanctury. Nagrany ukrytą kamerą film pokazuje, jak faktycznie wygląda hodowla kur z wolnego wybiegu. Jak się okazuje, warunki zapewniane zwierzętom na farmie Norfolk zasadniczo odbiegają od tego, co deklaruje właściciel.

Jak relacjonuje wolontariusz, warunki, w których trzymane są kury są wprost zatrważające. 16 tys. zwierząt jest stłoczonych w hali, w której nie ma wystarczająco miejsca. Kury nie mogą się nawet ruszyć. Co więcej zwierzęta siedzą w pomieszczeniu bez dostępu światła i powietrza. Woda jest wymieniana bardzo rzadko, a pasza jest po prostu rzucana w zwierzęta – te, którym uda się ją znaleźć – jedzą, te, którym nie – nie jedzą.

Większość zwierząt jest wychudzona, ma rany, niektóre z nich są zupełnie pozbawione piór, co jest efektem walki o pożywienie.

Pomieszczenie nie jest także sprzątane. W hali zalegają setki kilogramów odchodów. W powietrzu unosi się nieznośny fetor. Nie trzeba przypominać, że takie warunki mogą skutkować jedynie chorobami i namnażaniem się pasożytów, które są później w mięsie.

Brexitu jeszcze nie było, firmy już tracą. Dlaczego?

– To przerażające. Niestety, system kontroli kurzych ferm nadal nie funkcjonuje należycie. Jedyne, co mogę w tej sytuacji zalecić to kupowanie jaj i mięsa kurzego ze źródeł, co do których jesteśmy pewni – mówiła profesor Christina Nicol z Bristol University.

Teksty tygodnia

Poszukiwani obywatele Niemiec z pochodzeniem imigracyjnym z Europy Wschodniej

Naukowcy z DeZIM proszą o zgłoszenie się do nowego projektu obywateli Niemiec z pochodzeniem imigracyjnym.

Brakuje personelu medycznego. Mężczyźni będą przeprowadzać mammografię?

W służbie zdrowia eksperci proponują kontrowersyjne zmiany. Czy już wkrótce mężczyźni będą przeprowadzać badania piersi u pacjentek?

Ogromny pożar w Londynie. Ponad 160 zgłoszeń do straży pożarnej

W Londynie płonie stacja transformatorowa. Wczesnym rankiem, około godziny 5:30, w dzielnicy St John's Wood w Londynie wybuchł pożar stacji transformatorowej przy Victoria Passage (NW8)

Wybory prezydenckie 2025 już 18 maja – jak i gdzie głosować?

Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odbędą się w już 18 maja 2025 roku. Polacy mieszkający lub przebywający czasowo za granicą, w tym w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii i Irlandii, będą mieli możliwość oddania głosu w polskich wyborach.

Jeden funt z 2016 roku może być unikatem?

Numizmatyka i filatelistyka poszukują obiektów unikatowych. Na liście poszukiwanych jest niezwykła moneta. Jeden funt wybity w 2016 roku może być wart nawet 60 Funtów. Czy masz monetę we własnym portfelu?

Przeczytaj także