Jak najtaniej dojechać do Holandii. Lepiej wybrać bus czy samolot?

Wybierając się z Polski do Holandii mamy do wyboru różne środki transportu. Jednymi z najczęściej wybieranych są bus i samolot. Która opcja z tych dwóch jest bardziej korzystna (także finansowo) zależy już od naszych potrzeb.

O tym, jak najtaniej dojechać do Holandii musimy tak naprawdę zadecydować sami. Gdyż wiele w tym wypadku zależy od naszych wymagań. Poniżej przedstawiamy dwie najczęściej wybierane opcje.

Trudna decyzja – jak najtaniej dojechać do Holandii?

Na pierwszy rzut oka może nam się wydawać, że cena podróży do Holandii zależy od wybranego przez nas środka transportu. W przypadku lotu samolotem teoretycznie jesteśmy w stanie zaoszczędzić, pod warunkiem, że nie mamy ze sobą dużego bagażu i dojazd na lotnisko nie jest kosztowny.

Uśredniając ceny – za lot z Polski do Holandii musimy zapłacić około 200 złotych, a za bus około 400 złotych. Różnica jest duża, jednak może się okazać, że tylko pozorna…

Po pierwsze musimy uwzględnić, że linie lotnicze mają dość restrykcyjną politykę bagażową. W przypadku, gdy chcemy zabrać ze sobą – oprócz bagażu podręcznego – również dużą walizkę do umieszczenia w luku, wtedy musimy liczyć się z tym, że cena naszego biletu lotniczego może się nawet podwoić.

W przypadku podróży busem, bagażem nie musimy się martwić, gdyż jego przewóz znajduje się w cenie biletu.

Bus czy samolot?

Kolejnym czynnikiem, który przekłada się na koszt podróży, jest odległość od lotniska. Jeśli wybieramy lot samolotem, w cenie naszej podróży znajdzie się nie tylko bilet lotniczy, ale też dojazd na lotnisko, z którego wylatujemy do Holandii i dojazd z lotniska w Holandii do miejsca naszego zakwaterowania.

W przypadku podróży busem najczęściej mamy zagwarantowany odbiór z miejscowości, w której mieszkamy i przyjazd do miejscowości docelowej pod wskazane miejsce (tzw. usługa door-to-door). Jest to ogromny komfort i w nim również warto uwzględnić kwestię finansową.

Inną opcją, która wpływa w większej mierze na komfort osoby podróżującej niż na jej finanse, jest termin wyjazdu. W przypadku lotu samolotem wybór mamy mniejszy – zwykle możemy liczyć na samolot raz albo dwa razy w tygodniu.

Przejazd busem daje nam większe możliwości w wyborze terminu, gdyż bardzo często bywa tak, że firmy przewozowe gwarantują rejsy nawet codziennie. Ponadto na podróż busem o wiele mniejszy wpływ niż w przypadku podróży lotniczych mają warunki pogodowe.

O opłacalność transportu busem do Holandii zapytaliśmy przedstawiciela firmy przewozowej Tony Transport:

Wielu Polaków zaczynających pracę w Holandii zastanawia się nad tym, czy, aby dostać się do tego kraju, lepiej wybrać samolot czy bus. Jakie są opinie Waszych klientów, dlaczego akurat wybierają podróż busem? Na czym polega wygoda tego środka transportu?

Decyzja o wyborze środka transportu na trasę Polska-Holandia często spędza sen z powiek wielu osobom wyjeżdżającym do pracy. Zarówno samolot, jak i bus mają swoje wady i zalety. Na podstawie opinii naszych klientów możemy wyróżnić kilka powodów, dla których coraz więcej osób decyduje się na podróż busem

Dlaczego Polacy wybierają busy do Holandii?

Cena: Jednym z głównych czynników jest zdecydowanie niższa cena przejazdu w porównaniu do lotu. Zwłaszcza przy przewozie większej ilości bagażu, różnica w kosztach może być znacząca.

Komfort podróży: Nowoczesne busy są wyposażone w wygodne fotele, klimatyzację, . To pozwala na komfortowe spędzenie czasu w podróży.

Drzwi do drzwi: Wielu przewoźników oferuje usługę door-to-door, co oznacza, że kierowca odbierze Cię pod wskazanym adresem i zawiezie bezpośrednio pod drzwi nowego miejsca zamieszkania. Eliminuje to konieczność korzystania z dodatkowych środków transportu na lotnisku i w miejscu docelowym.

Bagaż: Busy zazwyczaj mają bardziej liberalne zasady dotyczące bagażu. Możesz zabrać ze sobą więcej rzeczy, co jest szczególnie ważne przy wyjeździe na dłuższy okres.

Bezpośrednie połączenia: Wiele firm oferuje bezpośrednie połączenia między polskimi miastami a różnymi miejscowościami w Holandii, co skraca czas podróży i eliminuje konieczność przesiadek.

Na czym polega wygoda podróży busem?

Relaks: Podróż busem to doskonała okazja do odpoczynku i regeneracji sił przed rozpoczęciem pracy. Możesz spać, czytać, słuchać muzyki lub oglądać filmy.
Brak stresu związanego z podróżami lotniczymi: Nie musisz martwić się o długie kolejki na lotnisku, ograniczenia dotyczące płynów w bagażu podręcznym czy stresujące procedury bezpieczeństwa.

Możliwość poznania innych podróżnych: Podróż busem to świetna okazja do nawiązania nowych znajomości z osobami, które również wyjeżdżają do pracy w Holandii.

Podsumowując, podróż busem do Holandii to coraz popularniejsza opcja wśród Polaków wyjeżdżających za pracą. Dzięki niskim cenom, komfortowym warunkom podróży i usłudze door-to-door, bus staje się atrakcyjną alternatywą dla samolotu.

Czy oferujecie zniżki dla stałych klientów?

Tak, Oferujemy zniżki dla stałych klientów, który podróżują często w ciągu roku.

Jak wygląda Wasza trasa? Z jakich i do jakich miejsc oferujecie transport?

Jesteśmy z Północnej Wielkopolski dokładnie Zakrzewo Złotowskie i oferujemy przewóz osób do Holandii i Niemiec z województwa Wielkopolskiego (Piła, Poznań, Gniezno) oraz województw ościennych tj. Pomorskie (Chojnice), Zachodnio Pomorskie (Szczecin, Wałcz, Szczecinek), Kujawsko-Pomorskie (Bydgoszcz, Toruń) i Lubuskie (Gorzów Wielkopolski, Świebodzin, Myślibórz).

Dane kontaktowe:

+48664204204
www.tonytransport.pl

Aplikacja dla kierowców:
www.asystent-przewozu.pl

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

“Wjazd zamknięty, proszę zawrócić” – nowa polityka migracyjna Niemiec

Zmiany, jakie są planowane w Niemczech po wyborach mają antyeuropejski charakter. Niemcy stawiają na siebie, nie jedność UE. Stąd zapowiedź przedłużenia kontroli na granicach oraz nowa polityka migracyjna. 

Virgin planuje połączenie kolejowe pod kanałem La Manche

Firma Richarda Bransona ma w planach trasy z Londynu do Paryża, Brukseli i być może Amsterdamu.

Czy osoby w kryzysie psychicznym zostaną bez zasiłku?

Depresja, zaburzenia lękowe czy poznawcze dotykają coraz większej liczby osób. Jednocześnie rząd Wielkiej Brytanii planuje ograniczenia i kontrole w tym obszarze. Czy osoby w kryzysie psychicznym zostaną bez zasiłku?

Dzień Świętego Patryka – to już dziś!

Irlandzkie święto narodowe stało się już częścią popkultury i obchodzone jest dookoła naszego globu.

Podwyżka emerytur w Niemczech. O ile?

W Niemczech od lipca emeryci dostaną wyższe emerytury. Dzięki podwyżce, przeciętny emeryt dostanie miesięcznie więcej o średnio 66 euro.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Pogrzeb Polaka zamordowanego w Hanwell

W miniony weekend odbył się pogrzeb Dariusza Serfina, Polaka zamordowanego w Hanwell. Mężczyzna zmarł w połowie lutego. Wcześniej był ofiarą ulicznego ataku. Sprawca wielokrotnie pchnął go nożem.

Płacisz za wysoki czynsz w Berlinie? Możesz to zgłosić

Mieszkańcy Berlina mogą skorzystać z nowej infolinii, pod którą uzyskają porady dotyczące zbyt wysokiego czynszu.

Niepewna przyszłość sieci Poundland w UK

Poundland to popularna sieć dyskontów z artykułami spożywczymi, kosmetykami, środkami czystości i nie tylko.

Mężczyzna nielegalnie wszedł na wieżę Big Ben

W Weekend w Londynie miała miejsce dość nietypowa, jednoosobowa demonstracja. Mężczyzna nielegalnie wszedł na wieżę Big Ben i nie chciał zejść przez 16 godzin. Demonstracja trwała całą sobotę.

Cięcia wydatków i świadczeń w Wielkiej Brytanii

Biuro Odpowiedzialności Budżetowej (OBR) wkrótce opublikuje raport. Będą to prognozy dla gospodarki UK. Niestety nie wyglądają one optymistycznie. Już 26 marca Reeves przedstawi główne wyniki tego raportu Parlamentowi.

W weekend padł rekord ciepła na Wyspach w tym roku

W ten weekend padł tegoroczny rekord ciepła na Wyspach. Jednak synoptycy ostrzegają, że druga połowa marca może nas jeszcze zaskoczyć pogodowo.