piątek, 20 września, 2024

Jedna na sześć par śpi w oddzielnych łóżkach. Co stanowi największy problem?

Najnowsze badania pokazują, że aż jedna na sześć par śpi w oddzielnych łóżkach. Głównym problemem jest chrapanie małżonka lub partnera, a także jego/jej wiercenie się. Osobne łóżko daje większą gwarancję na dobrze przespaną noc.

Coraz więcej ludzi nie dzieli ze sobą łóżka w nocy

Badanie przeprowadzone na zlecenie Samsunga nie pozostawia złudzeń – coraz więcej par nie dzieli ze sobą łóżka w nocy. Aż jedna na sześć par – małżeństw czy partnerów, śpi w oddzielnych łóżkach. Jaki jest tego powód? Cóż, głównym jest chrapanie, co prowadzi do ciągłego budzenia się osoby niechrapiącej albo chrapiącej mniej. Poza tym ludzie mają problem z wierceniem się partnera lub małżonka w łóżku.

Z ankiety przeprowadzonej wśród 2000 dorosłych pozostających w związkach wynika, że połowie z nich zdarzyło się pójść spać do oddzielnego pokoju. 15 proc. z nich weszło to już w nawyk. Z kolei 9 proc. respondentów przyznało się, że śpi osobno nieregularnie, przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Co czwarta osoba ma problem z partnerem w łóżku

Badania pokazują, że aż 24 proc. ludzi uważa się za „niekompatybilnych” ze swoim małżonkiem lub partnerem, jeśli chodzi o nawyki w zakresie snu. – Uciekanie się do 'rozwodu sennego’, aby dobrze się wyspać, wydaje się sprawą wstydliwą. Bo w przeciwnym razie żaden z partnerów nie zdecydowałoby się spać osobno. Jeśli więc jeden lub obaj partnerzy zakłócają sobie wzajemnie sen, to warto sprawdzić, które z tych nawyków związanych ze snem mogą sprawę pogarszać. Dobra wiadomość jest taka, że wiele z tych złych nawyków związanych ze snem można naprawić. I to bez konieczności uciekania się do spania osobno – mówi ekspertka ds. snu, dr Julie Smith.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Wyjazd na wybory do Polski. Czego obawia się Polonia w UK?

Przed wyborami do Sejmu i Senatu Polonia w UK jest zmotywowana. Ale i pełna obaw

9 zmian finansowych, które wchodzą w październiku 2023

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Szabrownicy wykorzystują tragedię powodzian

Podano niepokojące informacje z Kłodzka i Lewina Brzeskiego, gdzie pojawili się szabrownicy, którzy wykorzystują tragedię powodzian.

Nowy wariant COVID-19 szaleje w Europie. Czy ktoś jeszcze się tym przejmuje?

Nowy wariant COVID-19, nazwany Covid XEC, wzbudza coraz większe...

Ponad 1,7 mln gospodarstw domowych w UK nie chce tej zimy włączać ogrzewania

2-3 milionów gospodarstw domowych w UK albo w ogóle nie włączy ogrzewania tej zimy, albo będzie z tym zwlekać do ostatniej chwili

Rośnie bezrobocie wśród osób młodych. Tak źle nie było od czasów pandemii

Od czasu pandemii bezrobocie wśród młodych nie było tak wysokie. Pracodawcy znów coraz chętniej zatrudniają starszych pracowników

Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii

Dowiedz się, jakie warunki należy spełniać, aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych (WW-uitkering) w Holandii, jaka jest wysokość świadczenia i jak długo można je pobierać.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?