piątek, 20 września, 2024

Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej do Polski przedłużony. Do kiedy?

Obowiązujący obecnie zakaz lotów z Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej do Polski zostanie przedłużony do 13 stycznia 2021 roku. Jest to spowodowane alarmującą sytuacją epidemiczną na Wyspach.

Zakaz lotów z UK do Polski zostanie zgodnie z decyzją polskiego rządu wydłużony do 13 stycznia ze względu na niepokojącą sytuację w Wielkiej Brytanii dotyczącą rozprzestrzeniania się koronawirusa (na Wyspach odnotowuje się obecnie 60 000 nowych przypadków zarażeń dziennie i ponad 800 zgonów). Obowiązujące rozporządzenie dotyczące zakazu lotów z UK do PL z 7 grudnia 2020 r. wygaśnie 6 stycznia 2021 r.

 

Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii do Polski

We wtorek na stronie BIP w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawił się projekt rozporządzenia, w którym podano, że „w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS-CoV-2 istnieje konieczność skorzystania z prawa do wprowadzenia zakazów w ruchu lotniczym, niezbędnych ze względu na bezpieczeństwo Rzeczpospolitej Polskiej, w celu minimalizacji zagrożenia dla zdrowia publicznego”.

Zgodnie z projektem zakaz ten obejmie lądowanie cywilnych samolotów przewożących pasażerów z terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Wyjątki od zakazu

Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii do Polski nie będzie obejmował samolotów wykonujących loty międzynarodowe:

– na zlecenie Prezesa Rady Ministrów

– za zgodą Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego

– wyczarterowane przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie

– realizowane na potrzeby Sił Zbrojnych RP oraz wojsk obcych w rozumieniu ustawy z 23 września 1999 r.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Wprowadzono stan klęski żywiołowej w Polsce – jaką pomoc oferuje poszkodowanym rząd?

Stan wyjątkowy będzie obowiązywał na terenach objętych powodzią na maksymalnie 30 dni, a więc na obszarze części województw dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego.

Jak założyć konto bankowe w Holandii?

Założenie konta bankowego w Holandii jest stosunkowo prostym procesem, ale wymaga spełnienia kilku warunków.

Żenujące £10 Christmas bonus, zostanie podniesione do £165?

Dodatek pieniężny, potocznie nazywany bonusem bożonarodzeniowym wprowadzony został ponad 50 lat temu w 1972 roku.

Ogłoszono alarm przeciwpowodziowy w Opolu i Wrocławiu – czy zostanie wprowadzony stan wyjątkowy?

W obliczu kryzysu wywołanego trwającą powodzią, Polacy mieszkający w UK wspierają swoich rodaków w ramach zbiórki pieniędzy. Jak wygląda obecnie sytuacja w kraju? Czy zostanie wprowadzony stan wyjątkowy?

Rośnie bezrobocie wśród osób młodych. Tak źle nie było od czasów pandemii

Od czasu pandemii bezrobocie wśród młodych nie było tak wysokie. Pracodawcy znów coraz chętniej zatrudniają starszych pracowników

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Czynsze w Irlandii Północnej rosną szybciej niż w pozostałej części kraju

Jak kształtują się ceny najmu w Irlandii Północnej? Jest tanio czy drogo? I jak prowincja wypada pod tym względem w porównaniu do reszty UK?

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?