piątek, 20 września, 2024

Najlepsze domowe sposoby na celulit

Zdjęcie – pexels.com

Celulit to problem, z którym można sobie poradzić w domowych warunkach. Właściwie to chyba najlepszy sposób, ale wymaga trzymania się kilku zaleceń. Podpowiadamy, jak postępować, by pozbyć się skórki pomarańczowej. Terapia zajmuje trochę czasu, dlatego warto zacząć jak najszybciej. Aby osiągnąć sukces, konieczne jest konsekwentne i systematyczne działanie. Trzy najważniejsze elementy terapii leczniczej to zdrowa dieta, aktywność fizyczna i masaże.

Masaże, które poprawiają mikrokrążenie

Miejscowe zmiany w mikrokrążeniu w okolicy ud, bioder, kolan, pośladków, ramion i sutków to jeden z podstawowych powodów nieprawidłowego rozmieszczenia tkanki tłuszczowej w tych miejscach. Zarówno twardy wodny, jak i miękki tłuszczowy celulit wiąże się za zmianami tkanki podskórnej, które powodują efekt nierównej pofałdowanej skóry, czyli celulitu. Dzieje się tak, ponieważ w macierzy międzykomórkowej może gromadzić się także woda, co powoduje obrzęk w tych miejscach.

Odpowiednie masaże są bardzo dobrym sposobem na przywrócenie prawidłowego lokalnego obiegu płynów w tkance międzykomórkowej oraz właściwego mikrokrążenia w krytycznych miejscach. W ten sposób stosunkowo szybko rozbija się twardy celulit wodny oraz komórki tłuszczowe. Dzięki takim zabiegom niweluje się efekt miejscowego obrzęku i rozbija utrwalony tłuszcz tak, aby był łatwiejszy do usunięcia. Masaże to ważny element, bez którego trudno o w pełni skuteczną terapię. Jednak, aby usunąć tłuszcz konieczne jest też ogólne pobudzenie metabolizmu.

Aktywność fizyczna na celulit

Najlepszym sposobem na pobudzenie metabolizmu jest aktywność fizyczna. Nie chodzi o mocno wyczerpujące ćwiczenia. Najważniejsze jest ogólne pobudzenie organizmu, poprawa krążenia i dotlenienie. Dzięki temu pobudzone masażami mikrokrążenie intensywnie aktywuje, dotlenia i odżywia uśpione wcześniej komórki skóry w miejscach, w których pojawiła się niechciana skórka pomarańczowa. Ćwiczenia na uda, ramiona i pośladki dają możliwość uzyskania jeszcze lepszych efektów, ale można zacząć od intensywnych spacerów, jazdy na rowerze czy pływania.

Można też ćwiczyć w domu, przy odrobinie zaangażowania każdy znajdzie odpowiednie ćwiczenia dla siebie. Z czasem rozbudzone mikrokrążenie powoduje, że pobudzony metabolizm zaczyna sięgać po zapasy tłuszczu zgromadzone w skórce pomarańczowej. Masaże rozbijające tłuszcz powodują, że staje się on łatwiejszy do transportu. Proces ten jest uzależniony od ukrwienia skóry, dotlenienia organizmu, sposobu odżywiania i właściwego poziomu nawodnienia. Dlatego warto dołożyć wszelkich starań, aby aktywność fizyczna szła w parze z poprawą nawyków żywieniowych.

Dieta i nawadnianie się

Trzeba pamiętać, że celulit miękki to głównie tłuszcz. Masaże skórki pomarańczowej i aktywność fizyczna są niezwykle ważne, ale trzeba też zadbać o zdrową dietę i nawadnianie się. Odpowiednie nawodnienie przyspiesza i usprawnia proces oczyszczania organizmu. Bardzo ważne jest nie tylko to, ile płynów dziennie przyjmujemy, ale także ich jakość. Warto zrezygnować ze słodzonych i gazowanych napoi, które powodują zakwaszenie organizmu. Najlepsza jest niegazowana woda mineralna. Przy oczyszczaniu organizmu i redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, w tym celulitu, wiele osiąga się stosując zdrową dietę.

Redukcja spożycia tłustych potraw i słodyczy to doskonały sposób na oczyszczenie organizmu i redukcję zakwaszenia. Warto włączyć do diety surowe warzywa i owoce. Mniej tłuszczu i cukrów prostych i odpowiednia ilość czystej wody pozwolą szybciej oczyścić organizm. Pobudzony i dobrze odżywiony organizm przestaje magazynować tłuszcz i szybciej sięga po rezerwy z celulitu. Dobry efekt osiągają osoby aktywne fizycznie, które dodatkowo stosują masaże pobudzające mikrokrążenie w miejscach, w których zalega celulit.

Redukcja celulitu jest możliwa i może przynieść wiele dodatkowych korzyści dla zdrowia. Najlepszy efekt daje kombinacja wszystkich zaleceń. Aktywność fizyczna i zdrowa dieta wydają się kluczowe.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Wprowadzono stan klęski żywiołowej w Polsce – jaką pomoc oferuje poszkodowanym rząd?

Stan wyjątkowy będzie obowiązywał na terenach objętych powodzią na maksymalnie 30 dni, a więc na obszarze części województw dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego.

Powodzie i podtopienia w Polsce. Nadchodzi koszmarny weekend w wielu województwach

Polska obecnie zmaga się z trudną sytuacją pogodową, a...

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Zostań ekspertem Masażu Kobido Up – Zapisz się na intensywne szkolenia w Londynie i Birmingham

Naturalne sposoby odmładzania twarzy to najgorętszy trend w pielęgnacji,...

Wzrost wynagrodzenia o 6% i krótszy tydzień pracy – o co CNV będzie walczyć w negocjacjach zbiorowych?

Druga największa centrala związkowa w Holandii będzie walczyć o podwyżki na poziomie od 3,5% do 6%. Oprócz tego CNV chce zmniejszyć tydzień pracy o dwie godziny i zmienić zasady przyznawania pracownikom stałych umów.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?