piątek, 20 września, 2024

Obowiązek noszenia maseczek w sklepach może zostać wprowadzony w Anglii – sugeruje premier Boris Johnson

W dniu wczorajszym noszenie maseczek w sklepach stało się obowiązkowe w Szkocji. Czy w Anglii będzie podobnie? Premier Boris Johnson zasugerował, że tak właśnie może się stać!

10 lipca Szkocja wprowadziła kolejne poluzowanie zasad, wkraczając w trzecią fazę lockdownu. Wśród zmian wprowadzonych przez rząd kierowany przez Nicolę Sturgeon wprowadzono między innymi obowiązek noszenia maseczek ochronnych w sklepach. Szkocja jest zdecydowanie bardziej surowa pod tym kątem, niż Anglia. W Anglii pod tym kątem jest "luźniej" – nakaz zakrywania twarzy dotyczy jedynie korzystania z komunikacji zbiorowej, ale już wkrótce może się to zmienić. 

 

Obowiązek noszenia maseczki w angielskich sklepach

Szef brytyjskiego rządu podczas internetowej sesji The People`s PQ`s na Downing Street 10 mówił, że "naukowe doradztwo" w tej kwestii się zmieniło. Czy to oznacza, że robiąc zakupy w Anglii będziemy musieli nosić maseczki ochronne? Słowa premiera Johnsona mogą właśnie to sugerować.

Czy czeka nas radykalny zwrot w strategi walki brytyjskiego rządu z Covid-19? Oczywistym jest, że zakrywania ust i nosa maseczką pomaga w ograniczaniu dalszej transmisji koronawirusa, co zostało potwierdzone przez kolejne badania. Maseczki w tej kwestii robią prawdziwą różnicę. Tylko czy premier Johnson zdecyduje się zaostrzyć restrykcje w sytuacji, gdy mamy do czynienia z postępującym luzowaniem zasad lockdownu w Anglii?

Premier Boris Johnson sugeruje nowe wytyczne

Oprócz tego szef brytyjskiego rządu zapowiedział, że władze będą "surowsze" w egzekwowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa w UK. Boris Johnson apelował również do wszystkich pracowników, którzy – jeśli tylko mają taką możliwość! – wrócili do pracy w swoim miejscu pracy i zaprzestali wykonywaniu swoich zawodowych obowiązków z domu. Tym samym Johnson zmienił swoje wytyczne dotyczące pracy z domu w miarę możliwości, a Brytyjczycy zostali wezwani do ostrożnego i bezpiecznego powrotu do biur, fabryk i innych miejsc pracy.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Zasiłek na dziecko w Holandii – kompleksowy przewodnik

Zasiłek na dziecko w Holandii jest wsparciem dla rodziców i opiekunów dzieci, zapewniającym wsparcie na pokrycie kosztów wychowania.

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Polacy w UK zebrali (ponad!) milion złotych dla powodzian – akcja dalej trwa

Polacy mieszkający na Wyspach wykazali się nie lada solidarnością ze swoimi rodakami poszkodowanymi przez powódź. W ramach zbiórki internetowej zebrali dla powodzian już prawie 800 tysięcy złotych. Czy uda się dojść do miliona?

Koszmar 66 pasażerów, których Ryanair zostawił na lotnisku

Kobieta mieszkająca w Irlandii opowiedziała o koszmarze 66 pasażerów, których Ryanair zostawił na lotnisku w Lanzarote.

Lato 2024 r. było najcieplejsze w historii pomiarów

Lato 2024 r. jest rekordowe pod względem ciepła. Tak wysokich temperatur w okresie wakacji jeszcze nie było

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?