piątek, 20 września, 2024

Rozrzutność Rishiego Sunaka nie ma granic. Gdzie tym razem premier poleciał helikopterem?

Niedawna analiza BBC wykazała, że Rishi Sunak używa samolotów i helikoptera RAF do odbywania podróży w obrębie kraju znacznie częściej niż trzej jego poprzednicy – Lizz Truss, Boris Johnson i Theresa May. Medialny ostrzał nie zrobił jednak na premierze żadnego wrażenia. Rishi Sunak konsekwentnie wybiera drogę powietrzną do odbywania krótkich podróży w obrębie kraju.

Rishi Sunak wszędzie lata helikopterem?

Media ujawniły, że Rishi Sunak wybrał się w podróż helikopterem RAF do Norwich, oddalonego niecałe 200 km od Londynu. Premier dołączył do Michaela Gove’a, ministra ds. społeczności i wyrównywania szans, aby ogłosić zmiany w przepisach dotyczących uwalniania chemikaliów do cieków wodnych. I choć Downing Street poinformowało, że premier znajdował się pod presją czasu z uwagi na popołudniowe spotkanie z księciem Kuwejtu, to krytycy nie zostawili na Sunaku suchej nitki. W końcu pociąg z Londynu jedzie do Norwich średnio około godziny i 45 minut. – Premier regularnie korzysta ze wszystkich form transportu, a jego plany podróży różnią się. Ale zawsze przy podejmowaniu decyzji bierze się pod uwagę najbardziej efektywne i najlepsze wykorzystanie jego czasu. W interesie podatnika – powiedział rzecznik Downing Street.

Rishi Sunak słynie z zamiłowania do podróży lotniczych

Niedawno BBC ustaliło, na podstawie dostępu do informacji publicznej, że Rishi Sunak na potęgę korzysta z transportu powietrznego. Do podróży w obrębie kraju używa samolotów i helikoptera RAF. A robi to znacznie częściej, niż jego poprzednicy – Lizz Truss, Boris Johnson i Theresa May. Dziennikarze poinformowali, że od czasu objęcia urzędu premiera, Rishi Sunak skorzystał z usług dywizji RAF aż 23 razy. A to oznacza, że wsiada na pokład odrzutowców Dassault Falcon 900LX i helikoptera RAF-u średnio raz na osiem dni. W przypadku Liz Truss był to średnio jeden lot co 12 dni (4 loty na 49 dni). W przypadku Borisa Johnsona – średnio jeden lot co 20 dni (57 lotów na 1139 dni). Natomiast Theresa May wykonywała średnio jeden lot co 13 dni (83 loty na 116 dni).

Pomimo lawiny krytyki, jaka w związku z publikacją danych przez BBC spadła na Rishiego Sunaka, premier nie przestał aktywnie korzystać z transportu lotniczego. A przecież pogrążają go doniesienia o tym, że w maju odbył podróż helikopterem do Southampton, a w czerwcu – do Dover. Podróż do Southampton pociągiem trwa godzinę i 15 minut. Z kolei podróż do Dover – trochę ponad godzinę.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Dwie trzecie Brytyjczyków popiera legalizacją wspomaganego samobójstwa

Kolejki do lekarzy – jak sytuacja wygląda w Anglii a jak w Polsce?

Bon na 175 funtów na zakupy dla tysięcy gospodarstw domowych

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Kierowcy Bolta zawalczą przed sądem o prawa pracownicze

Kierowcy Bolt chcą korzystać z praw pracowniczych na podobnych zasadach co pracownicy w innych sektorach. Poszli z tym do sądu

Ogłoszono alarm przeciwpowodziowy w Opolu i Wrocławiu – czy zostanie wprowadzony stan wyjątkowy?

W obliczu kryzysu wywołanego trwającą powodzią, Polacy mieszkający w UK wspierają swoich rodaków w ramach zbiórki pieniędzy. Jak wygląda obecnie sytuacja w kraju? Czy zostanie wprowadzony stan wyjątkowy?

Brytyjskie pokolenie Z sprzeciwia się Brexitowi i chce powrotu do UE

Szczególnie mocny sprzeciw wobec Brexitu wyrażają przedstawiciele pokolenia Z. Osoby dorastający we w pełni scyfryzowanym społeczeństwie były zbyt młode, aby wziąć udział w referendum w 2016 roku.

Ponad 1,7 mln gospodarstw domowych w UK nie chce tej zimy włączać ogrzewania

2-3 milionów gospodarstw domowych w UK albo w ogóle nie włączy ogrzewania tej zimy, albo będzie z tym zwlekać do ostatniej chwili

Większość Brytyjczyków popiera samobójstwo wspomagane

Citizens’ Jury, będące reprezentatywną próbą społeczeństwa w Anglii, poparło zalegalizowanie samobójstwa wspomaganego

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?