piątek, 20 września, 2024

Młodzi ludzie porzucają marzenia zawodowe przez kryzys kosztów życia

W wyniku kryzysu kosztów życia młodzi ludzie coraz częściej porzucają swoje marzenia i idą na kompromis z wcześniejszymi planami zawodowymi. W ostatnim czasie zrobiło tak aż dwie trzecie młodych wchodzących na rynek pracy, w wieku 18 do 24 lat.

Kryzys kosztów życia nie pozwoli młodym rozwinąć skrzydeł?

Młodzi ludzie coraz częściej przyznają, że dążenie do upragnionej kariery, która zapewni im bezpieczeństwo finansowe, wydaje im się nie tylko niewyobrażalne, ale i zbyt ryzykowne. Osoby wchodzące właśnie na rynek pracy przyznają, że lepiej jest na razie planować swoje życie w krótkiej perspektywie. Aż połowa młodych, którzy wzięli udział w badaniu dla Prince’s Trust zaznaczyło, że nie jest w stanie robić planów dalej niż na najbliższe sześć miesięcy. Jednocześnie dwie trzecie osób w wieku od 18 do 24 lat z pełnym przekonaniem obniżyło swoje oczekiwania i ambicje zawodowe. Najważniejszym czynnikiem okazał się tu kryzys kosztów życia i wciąż rosnące ceny. Poza tym młodzi w UK wskazali także na stan brytyjskiej gospodarki i osobiste problemy ze zdrowiem psychicznym.

Kryzys kosztów życia zagraża przyszłości młodego pokolenia?

Eksperci nie mają wątpliwości, że pesymizm, jaki wdziera się w umysły młodych ludzie, źle rokuje na przyszłość. – To badanie stanowi wyraźne ostrzeżenie, że kryzys kosztów życia zagraża przyszłości, aspiracjom i dobrostanowi całego pokolenia. Jeśli nie podejmiemy działań właśnie teraz – mówi Jonathan Townsend, dyrektor naczelny Prince’s Trust UK. I dodaje: – Młodzi ludzie już doznali przerwania integralnej części swojego życia przez pandemię. Niezależnie od tego, czy chodzi o ich edukację, czy początki kariery zawodowej. A badania pokazują, że ciągła niepewność gospodarcza zmusza ich do podejmowania decyzji, które jeszcze bardziej to pogłębią. Widzimy, jak młodzi ludzie czują się zaniepokojeni i niepewni, czy kiedykolwiek osiągną swoje cele. Oni myślą tylko w krótkiej perspektywie. A to może mieć znaczący wpływ na ich przyszłość i całe społeczeństwo.

Młodzi ludzie najczęściej wskazują, że brakuje im pewności siebie. Poza tym narzekają na brak możliwości rozwoju i brak doświadczenia. Dzieląc się przemyśleniami na temat wymarzonej pracy, młodzi najrzadziej wskazują pracę na pół etatu, prowadzenie własnej firmy i pracę zdalną.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Zmiana czasu 2023: Kiedy przestawiamy zegarki na czas zimowy?

Spór konserwatystów o podwyżkę benefitów od 2024

Czy zarabiając 4 tys. funtów w UK opłaca się wracać do Polski?

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Tesco przegrywa ważną batalię w sądzie. Pracownicy mogą odetchnąć z ulgą

To bardzo ważny wyrok Sądu Najwyższego w UK. Tesco nie mogło zwolnić pracowników i zatrudnić ich na niższej pensji

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Zasiłek na dziecko w Holandii – kompleksowy przewodnik

Zasiłek na dziecko w Holandii jest wsparciem dla rodziców i opiekunów dzieci, zapewniającym wsparcie na pokrycie kosztów wychowania.

Potrójne morderstwo w Luton. 18-latek zabił członków swojej rodziny

Do potrójnego morderstwa w Luton doszło w wieżowcu mieszkalnym w piątek. Zginęło tam trzech członków tej samej rodziny.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?