piątek, 20 września, 2024

Dzisiaj premiera ostatniej piosenki The Beatles Now and Then

Po długich przygotowaniach The Beatles postanowili wydać 2 listopada swoją ostatnią piosenkę zatytułowaną Now and Then. Nie zabraknie na niej również głosu Johna Lennona.

Prace nad piosenką The Beatles Now and Then trwały aż 45 lat. Pierwsze takty napisał i zaśpiewał John Lennon w 1978 roku. Natomiast w ubiegłym roku (2022) utwór został ostatecznie ukończony przy pomocy sztucznej inteligencji.

Ostatnia piosenka The Beatles Now and Then

Nad utworem The Beatles Now and Then pracowała cała słynna czwórka z Liverpoolu. Piosenkę zaśpiewaną przez Johna Lennona dopracowali Paul McCartney, George Harrison i Ringo Starra.

Uważa się, że „ostatnia piosenka” będzie zamykającym rozdziałem dla największego zespołu w historii rocka.

Należy zaznaczyć, że oryginalne demo utworu Johna Lennona krążyło już od lat. Jednak w ubiegłym roku dopracowali go Paul McCartney i Ringo Starr. George Harrison z kolei pojawi się na nim w partiach gitary, które nagrał w 1995 roku. Z kolei producent Giles Martin dodał do niego aranżację smyczków.

Gdzie można usłyszeć ostatnią piosenkę?

Ostatnia piosenka The Beatles Now and Then zostanie po raz pierwszy odtworzona w BBC Radio 2 i 6 Music w czwartek o godzinie 14.00. W tym samym czasie utwór pojawi się w serwisach streamingowych takich jak Spotify, Apple Music i Amazon Prime Music.

Kopie CD, winylowe i kasetowe będą dostępne następnego dnia. Z kolei 10 listopada utwór znajdzie się na zremasterowanych i rozszerzonych wersjach albumów z największymi hitami The Beatles – Red and Blue.

Jak wykorzystano sztuczną inteligencję do piosenki Beatlesów?

Jeszcze w czasie kręcenia filmu dokumentalnego The Beatles Get Back wytwórnia filmowa reżysera Petera Jacksona opracowała specjalne oprogramowanie. Umożliwiło ono wyodrębnienie pomieszanych nagrań nakładających się dźwięków.

W przypadku utworu Now and Then oprogramowanie było w stanie wyodrębnić głos Lennona z oryginalnego nagrania na kasecie i usunąć szumy, a także dźwięk pianina. Według słów McCartneya, głos Lennona w Now and Then jest „krystalicznie czysty”.

Do utworu Beatlesów stworzono także wideo, które zostanie zaprezentowane w piątek o godzinie 14.00. Znajdzie się w nim niepublikowany wcześniej materiał. W tym „kilka cennych sekund” najwcześniejszego znanego filmu The Beatles. Nagranie dostarczył perkusista Pete Best i jego brat, Roag.

Roag powiedział, że kupił niemy materiał od mężczyzny, który wykorzystał kamerę kinową do sfilmowania zespołu występującego w St Paul’s Presbyterian Church Hall w Birkenhead w lutym 1962 roku. Czyli osiem miesięcy przed ukazaniem się ich debiutanckiego singla.

 

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk Będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

1 listopada rząd dodaje 300 funtów do Winter Fuel Payment

10 zmian finansowych, które wchodzą w listopadzie 2023

Jeśli mieszkasz w tym hrabstwie, możesz dostać 185 funtów

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Rząd ubiega się o nadzwyczajne uprawnienia i chce ograniczenia praw uchodźców

Holenderskie władze chcą rozszerzyć swoje kompetencje, z całkowitym pominięciem jakichkolwiek ścieżek legislacyjnych, nie konsultując swoich decyzji z parlamentem.

Powodzie i podtopienia w Polsce. Nadchodzi koszmarny weekend w wielu województwach

Polska obecnie zmaga się z trudną sytuacją pogodową, a...

Znaczna część Oxford Street ma zostać zamknięta dla ruchu

Burmistrz Rishi Sunak chce zamknąć dla ruchu znaczną część Oxford Street i uczynić z niej deptak, miejsce spotkań i spacerów nie tylko dla londyńczyków.

Kwota wolna od podatku w Holandii w 2024

Holenderski system podatkowy nie przewiduje jednej stałej kwoty wolnej od podatku, tak jak ma to miejsce choćby w Polsce czy UK.

Wprowadzono stan klęski żywiołowej w Polsce – jaką pomoc oferuje poszkodowanym rząd?

Stan wyjątkowy będzie obowiązywał na terenach objętych powodzią na maksymalnie 30 dni, a więc na obszarze części województw dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?