piątek, 20 września, 2024

W UK powstają banki żywności dla zwierząt. Ludzi nie stać na karmę

W całej Wielkiej Brytanii, jak grzyby po deszczu, powstają banki żywności dla zwierząt. Obecnie ponad 80 proc. właścicieli zwierząt ma problem z zakupem karmy dla swoich pupili.

Karma dla zwierząt dramatycznie podrożała

Dane są nieubłagane. W ciągu ostatnich dwóch lat ceny karmy dla zwierząt domowych wzrosły w Wielkiej Brytanii aż o 58 proc. Nic dziwnego więc, że, jak wynika z badań prowadzonych przez RSPCA, obecnie ponad 8 na 10 właścicieli zwierząt domowych ma trudności z zakupem dedykowanej dla nich karmy.

Sama organizacja the Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals dostarcza karmę do 160 banków żywności dla zwierząt. – Jako miłośnicy zwierząt wiemy, jak ważne jest, aby właściciele byli przy swoich zwierzętach. Gdy tylko jest to możliwe. W trudnych czasach bycie razem przynosi korzyści zarówno właścicielom, jak i dobrostanowi zwierząt. To też pomaga przezwyciężyć presję na schroniska dla zwierząt – mówi jedna z koordynatorek banku żywności dla zwierząt domowych, Alison Fletcher.

Z pomocy banków żywności dla zwierząt korzystają tysiące ludzi

Banki żywności dla zwierząt pomagają już tysiącom ludzi, których w kryzysie kosztów utrzymania nie stać na zakup karmy. Na przykład the Blue Cross założył już sześć wyspecjalizowanych ośrodków pomocy dla zwierząt domowych. Bank żywności zlokalizowany w Waltham Forest we wschodnim Londynie tylko w ciągu ostatniego roku pomógł blisko 400 gospodarstwom domowym, w którym mieszka jakieś zwierzę. – Wszyscy prowadzimy grupy wsparcia dla osób, którym zaginęły zwierzęta. Więc zdaliśmy sobie sprawę, że ludzie potrzebują też pomocy w utrzymaniu zwierząt. [Do schronisk] oddano wiele zwierząt domowych, ponieważ ludzi nie było stać na ich utrzymanie – mówi 70-letnia Shelagh Savage.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Councile wciąż mają do rozdania 57 mln funtów w ramach Household Support Fund

Do końca września można wnioskować o pomoc w ramach programu Household Support Fund. Councile mają jeszcze na ten cel 57 mln funtów

Ogłoszono budżet na rok 2025. Jak wpłynie na portfel Polaków w Holandii?

Rząd premiera Dicka Schoofa planuje wydać 457 mld euro w 2025, ale dochody wyniosą łącznie około 425,1 mld euro. Deficyt wzrośnie do 2,8 proc. produktu krajowego brutto (PKB).

Ryanair ostrzega przed korzystaniem z walizek w tych kolorach

Ryanair wydał ostrzeżenie dla pasażerów, którzy zazwyczaj podróżują z czarnymi, granatowymi lub szarymi walizkami.

Koszmar 66 pasażerów, których Ryanair zostawił na lotnisku

Kobieta mieszkająca w Irlandii opowiedziała o koszmarze 66 pasażerów, których Ryanair zostawił na lotnisku w Lanzarote.

Powodzie i podtopienia w Polsce. Nadchodzi koszmarny weekend w wielu województwach

Polska obecnie zmaga się z trudną sytuacją pogodową, a...

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?