piątek, 20 września, 2024

Ponad 17 mln funtów kary dla BT za awarię numeru alarmowego 999

Firma BT została ukarana grzywną w wysokości ponad 17 mln funtów za awarię numeru alarmowego 999, do której doszło latem zeszłego roku. Na skutek awarii numer pozostawał nieaktywny przez blisko 11 godzin, a operatorzy nie odebrali 14 000 połączeń alarmowych.

Awaria numeru alarmowego 999 naraziła ludzi na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia

Przedsiębiorstwo telekomunikacyjne BT słono zapłaci za awarię numeru alarmowego 999, do której doszło w czerwcu zeszłego roku. A także za zbyt słabe przygotowanie na wypadek wystąpienia takiej awarii. Regulator Ofcom, który wszczął dochodzenie zaraz po wystąpieniu incydentu, uznał, że awaria, podobnie jak sposób jej usunięcia, były po stronie BT po prostu „katastrofalne”. A w wyniku awarii operatorzy nie odebrali blisko 14 000 połączeń alarmowych od 12 392 różnych rozmówców.

– Możliwość skontaktowania się ze służbami ratunkowymi może zdecydować o życiu lub śmierci. Dlatego też w przypadku jakichkolwiek zakłóceń w sieci, dostawcy muszą być gotowi na to, by zareagować szybko i skutecznie. W tym przypadku firma BT w wysokim stopniu nie dopełniła swoich obowiązków. Firma była źle przygotowana do poradzenia sobie z awarią na tak dużą skalę, narażając swoich klientów na niedopuszczalne ryzyko – zaznaczyła Suzanne Cater, dyrektor ds. egzekwowania prawa w Ofcom.

Ponad 17 mln funtów grzywny dla BT za brak odpowiedniego przygotowania

Ofcom ukarał BT za blisko 11-godzinną awarię numeru alarmowego grzywną w wysokości 17,5 mln funtów. Ustalając wymiar kary, Ofcom wziął pod uwagę zarówno powagę sytuacji, jak i czas trwania awarii i stopień szkody społecznej. Biegli pracujący dla organu regulacyjnego stwierdzili, że firma BT nie posiadała wystarczających systemów ostrzegania na wypadek takiego rodzaju incydentów, ani też odpowiednich procedur umożliwiających szybką ocenę powagi, skutków i prawdopodobnej przyczyny awarii oprogramowania.

Ofcom poinformował także, że choć w dniu, w którym doszło do awarii, żaden członek społeczeństwa nie doznał poważnej szkody, to „potencjalny stopień szkód był niezwykle znaczący”.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Potrójne morderstwo w Luton. 18-latek zabił członków swojej rodziny

Do potrójnego morderstwa w Luton doszło w wieżowcu mieszkalnym w piątek. Zginęło tam trzech członków tej samej rodziny.

Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii

Dowiedz się, jakie warunki należy spełniać, aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych (WW-uitkering) w Holandii, jaka jest wysokość świadczenia i jak długo można je pobierać.

Szabrownicy wykorzystują tragedię powodzian

Podano niepokojące informacje z Kłodzka i Lewina Brzeskiego, gdzie pojawili się szabrownicy, którzy wykorzystują tragedię powodzian.

Lato 2024 r. było najcieplejsze w historii pomiarów

Lato 2024 r. jest rekordowe pod względem ciepła. Tak wysokich temperatur w okresie wakacji jeszcze nie było

Wzrost wynagrodzenia o 6% i krótszy tydzień pracy – o co CNV będzie walczyć w negocjacjach zbiorowych?

Druga największa centrala związkowa w Holandii będzie walczyć o podwyżki na poziomie od 3,5% do 6%. Oprócz tego CNV chce zmniejszyć tydzień pracy o dwie godziny i zmienić zasady przyznawania pracownikom stałych umów.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?