piątek, 20 września, 2024

Internauci kpią z Ryanaira. Dlaczego samoloty lądują setki kilometrów od lotniska docelowego?

Szalejący w regionie Wysp Brytyjskich orkan Isha doprowadził do licznych i poważnych utrudnień komunikacyjnych. Ale pomimo złych warunków pogodowych panujących na brytyjskich lotniskach, internauci nie rozumieją jednej rzeczy. Dlaczego niektóre samoloty Ryanair zostały przekierowane na lotniska znajdujące się setki kilometrów od lotnisk docelowych?

Internauci nie mają litości dla Ryanaira. Dlaczego?

Orkan Isha, który ukształtował się nad Atlantykiem i uderzył w weekend w Irlandię, Wielką Brytanię i Wyspy Owcze, spowodował na Wyspach poważne problemy komunikacyjne. Z uwagi na porywy wiatru dochodzące do 160 km/h, w Wielkiej Brytanii i Irlandii wstrzymane zostały liczne pociągi i odwołane zostały liczne loty. Niektóre samoloty, których startu nie opóźniono, przekierowano na inne lotniska.

Internauci zwrócili jednak uwagę na jeden istotny fakt. Niektóre samoloty Raynaira przekierowano na lotniska znajdujące się aż setki kilometrów od lotnisk docelowych. Piloci, zamiast lądować w Irlandii lub Anglii, skierowali Boeingi do Francji lub nawet Niemiec. Wnioskując z danych na bieżąco prezentowanych na stronie FlightRadar24 internauci dostrzegli, że na przykład samolot Ryanair lecący z Manchesteru do Dublina wylądował w Paryżu. Z kolei samolot lecący z Teneryfy do Edynburga został przekierowany aż do Kolonii w Niemczech. To oczywiście wywołało w sieci lawinę sarkastycznych komentarzy.

Kontrolerzy lotów tłumaczą, skąd pojawiły się przekierowania samolotów

W odpowiedzi na nieco złośliwe komentarze, the National Air Traffic Services (Nats) wydało stosowny komunikat. „Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe w Wielkiej Brytanii, obowiązują tymczasowe ograniczenia w ruchu lotniczym. Ograniczenia tego rodzaju stosujemy zawsze wyłącznie w celu zachowania bezpieczeństwa. Nasze zespoły ściśle współpracują z lotniskami i liniami lotniczymi, aby zminimalizować zakłócenia. Pasażerowie powinni sprawdzić status swojego lotu u linii lotniczych, [z którymi będą podróżować]” – czytamy w komunikacie Nats.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla nastolatków i dzieci

Minister ds. technologii chciałby wprowadzić zakaz korzystania z mediów społecznościowych dla nastolatków i dzieci.

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Tesco przegrywa ważną batalię w sądzie. Pracownicy mogą odetchnąć z ulgą

To bardzo ważny wyrok Sądu Najwyższego w UK. Tesco nie mogło zwolnić pracowników i zatrudnić ich na niższej pensji

Brytyjskie pokolenie Z sprzeciwia się Brexitowi i chce powrotu do UE

Szczególnie mocny sprzeciw wobec Brexitu wyrażają przedstawiciele pokolenia Z. Osoby dorastający we w pełni scyfryzowanym społeczeństwie były zbyt młode, aby wziąć udział w referendum w 2016 roku.

Rząd ubiega się o nadzwyczajne uprawnienia i chce ograniczenia praw uchodźców

Holenderskie władze chcą rozszerzyć swoje kompetencje, z całkowitym pominięciem jakichkolwiek ścieżek legislacyjnych, nie konsultując swoich decyzji z parlamentem.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?