Na przedmieściach Londynu powstanie ponad 250 tys. nowych domów!

Dzięki złagodzeniu prawa budowlanego przez burmistrza Sadiqa Khana przedmieścia Londynu zyskają ponad 250 tys. nowych domów mieszkalnych.

Przedmieścia Londynu czeka fala budowy nowych domów po tym, jak burmistrz Sadiq Khan ogłosił złagodzenie prawa chroniącego podmiejski charakter tych terenów. Nowe domy mają zostać wybudowane na zewnętrznych dzielnicach Londynu w ciągu kolejnej dekady. Plan burmistrza Sadiqa Khana zakłada, że liczba nowych domów ma być wyższa niż w całym Manchesterze. Jedna trzecia wszystkich nowych domów w Londynie będzie wybudowana na niewielkich działkach, na przykład z tyłu istniejących bloków.

Czy przez Brexit wróci konflikt między Irlandią i Irlandią Płn.? Zamknięcie granicy podzieliłoby także Polaków!

Plan burmistrza zakłada, że do końca 2029 roku w 13 zewnętrznych dzielnicach Londynu zostanie wybudowanych ponad 250 tys. domów i bloków. W całym Londynie plan burmistrza zakłada budowę 650 tys. mieszkań! "Robię wszystko, co mogę, żeby uporać się z kryzysem mieszkaniowym, jaki nas w tej chwili dotyka. Dlatego wprowadzamy plan budowy nowych mieszkań w najważniejszych i najcenniejszych dla nas miejscach stolicy" – powiedział Sadiq Khan.

Niedługo po ogłoszeniu planów burmistrza pojawiły się głosy twierdzące, że plan ten sprawi, że na przedmieściach "wybuchnie wojna", ponieważ miejsca te staną się bardziej zatłoczone i będzie trudniej nad nimi zapanować.

 

 

 

Stowarzyszenia społeczne zrzeszające lokalnych mieszkańców przedmieść Londynu twierdzą z kolei, że plan miasta nie chroni przed zabudową historycznych zabudowań podmiejskich przez co tracą one swój nietypowy charakter. Wzywają także do ochrony takich miejsc w promieniu około 800 metrów okół centrów transportowych.

Nowy plan zakłada także, że wypełnione zostaną puste obecnie przestrzenie takie jak ogródki za istniejącymi blokami. W zamian za utraconą w ten sposób zieleń włodarze miasta obiecują budowę zielonych ogródków na dachach nowych budynków, a także sadzenie nowych drzew przy istniejących ulicach.

Dobrą wiadomością dla deweloperów jest fakt, że podniesiony zostanie limit gęstości zaludnienia na terenach objętych nowym planem burmistrza Londynu. Dzielnice, które zostaną objęte planem budowy nowych mieszkań to między innymi Barnet na północy Londynu oraz Croydon na południu. Tylko w tych dwóch miejscach powstanie ponad 30 tys. nowych budynków. W Newham i Hamlets powstanie z kolei odpowiednio 38 tys. i 35 tys. domów.

PILNE: Ewakuacja w centrum Londynu! Podejrzany samochód zaparkowany pod słynnym wieżowcem Gherkin

Szybkie wybudowanie tak dużej ilości nowych budynków jest możliwe dzięki technice prefabrykowania. Zakłada ona, że gotowe elementy nowych budynków takie jak stropy, ściany, a nawet klatki schodowe są budowane przez wyspecjalizowane w tej technologii firmy, które dostarczają gotowe elementy na budowę. Na miejscu są one w odpowiedni sposób składane.

 

Teksty tygodnia

Pogrzeb papieża Franciszka. Jakie utrudnienia w lotach w Europie?

W związku z pogrzebem papieża Franciszka, który odbędzie się...

Nadchodzi mała fala upałów. Jaka pogoda na maraton?

Synoptycy zapowiadają zbliżającą się małą falę upałów. Czy jednak pogoda na maraton w Londynie będzie sprzyjająca dla biegaczy?

Dzień Króla w Holandii – jak obchodzi się Koningsdag?

To jedno z najważniejszych, jeśli nie najważniejsze święto państwowe w Holandii. Jaka jest jego historia? Z jakimi tradycjami się wiąże?

Czy Polska staje się nowym rajem dla Niemców? Trend migracyjny rośnie!

Spadające poczucie bezpieczeństwa, kryzys gospodarczy i rosnące koszty życia sprawiają, że Niemcy coraz częściej wybierają Polskę jako miejsce do życia i pracy. Co ich przyciąga?

Elektroniczna kartoteka pacjenta (ePA) w Niemczech

Po okresie testowym w styczniu, od 29 kwietnia już w całych Niemczech wchodzi w życie Elektroniczna kartoteka pacjenta (ePA).

Przeczytaj także