piątek, 20 września, 2024

Powrót koncertów i wydarzeń plenerowych od soboty w Anglii, ale pod konkretnymi warunkami

Minister kultury, Oliver Downden poinformował o możliwości organizowania koncertów i sztuk plenerowych w Anglii od soboty, 11 lipca. Jest to krok rządu w stronę ratowania sektora kultury w kryzysie i wychodzenia z lockdownu.

Wydarzenia organizowane na świeżym powietrzu takie jak koncerty czy sztuki plenerowe będą znowu możliwe od najbliższej soboty zgodnie z decyzją brytyjskiego rządu, o której poinformował minister kultury.

 

 

Powrót koncertów

W czasie konferencji prasowej na Downing Street minister kultury powiedział:

– Nasza kultura, dziedzictwo oraz sztuka są zbyt cenne, aby je utracić. Dlatego chronimy wydarzenia takie jak teatralne w tym trudnym czasie. Podajemy także więcej konkretów na temat dat powrotu do przedstawień. Od 11 lipca wszyscy będziemy mogli cieszyć się tymi wydarzeniami w plenerze z zachowaniem reguł dotyczących dystansu społecznego i pracujemy ciężko nad powrotem do wydarzeń w miejscach zamkniętych tak szybko, jak to będzie możliwe z zachowaniem bezpieczeństwa.

Powrót pod określonymi warunkami

W czasie powrotu koncertów i sztuk plenerowych konieczne będzie zachowanie konkretnych zasad związanych z bezpieczeństwem. Należy do nich przede wszystkim reguła obejmująca dystans społeczny, ale nie tylko. Również bilety na wydarzenia będą musiały być sprzedawane wyłącznie online, aby ograniczyć kolejki i kontakt bezpośredni.

Ponadto sami pracownicy zatrudnieni przy organizacji tych wydarzeń a także sami artyści, będą musieli stosować się do odpowiednich zaleceń, które podane zostaną przez rząd.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Ewakuowano samolot EasyJet przez eksplozję w torbie pasażerki

Przez eksplozję w torbie pasażerki ewakuowano samolot EasyJet, który miał lecieć z Grecji do Londynu. Na pokładzie było 236 podróżnych.

Szwajcaria uznana „najlepszym krajem na świecie”. Jak w rankingu wypadły inne państwa?

Jakie są najlepsze kraje na świecie? Jak wypada Europa, jak Polska, a jak inne regiony w najnowszym zestawieniu?

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Wzrost wynagrodzenia o 6% i krótszy tydzień pracy – o co CNV będzie walczyć w negocjacjach zbiorowych?

Druga największa centrala związkowa w Holandii będzie walczyć o podwyżki na poziomie od 3,5% do 6%. Oprócz tego CNV chce zmniejszyć tydzień pracy o dwie godziny i zmienić zasady przyznawania pracownikom stałych umów.

Problemy na drogach w ten weekend. Oto, gdzie się pojawią

W ten weekend kierowcy mogą spodziewać się problemów na drogach w Wielkiej Brytanii. Niektóre zakłócenia w przejeździe są planowane.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?