piątek, 20 września, 2024

Odszkodowanie w Ryanairze dla kobiety, która spadła ze schodów samolotu

Irlandzkie linie lotnicze muszą zapłacić 31 000 euro kobiecie, która złamała nogę w dwóch miejscach po tym, jak spadła ze schodów samolotu na lotnisku w Alicante. Zasądzone odszkodowanie w Ryanairze nie obyło się bez sprzeciwu samego przewoźnika.

Hiszpański sąd nakazał irlandzkiemu przewoźnikowi zapłacenie 31 000 euro odszkodowania kobiecie, która złamała nogę po upadku ze schodów samolotu na lotnisku w Alicante. Odszkodowanie w Ryanairze dotyczy wypadku, który miał miejsce w lutym 2020 roku. Poturbowana pasażerka musiała spędzić trzy dni w szpitalu i przeszła dwie operacje chirurgiczne. Okazało się, że złamała kość piszczelową i strzałkową.

Odszkodowanie w Ryanairze

Wiele samolotów Boeing 737 w Ryanairze wyposażonych jest we wbudowane stopnie, które wysuwają się spod przednich lewych drzwi. Dzięki tym zintegrowanym, ale bardziej stromym schodom Ryanair nie musi płacić za korzystanie ze sprzętu naziemnego. Niestety poruszanie się po nich może niektórym osobom sprawiać trudności.

Ryanair sprzeciwił się pozwowi twierdząc, że jego schody były w idealnym stanie i poinstruowano pasażerów, jak z nich korzystać przy schodzeniu.

Upadek ze schodów samolotu

Poszkodowana kobieta wniosła sprawę do sądu przeciwko Ryanairowi na podstawie Art. 17 Konwencji Montrealskiej. Nakłada on na linie lotnicze odpowiedzialność za większość obrażeń odniesionych przez pasażerów w wyniku wypadku. Może do niego dojść nie tylko podczas lotu, ale także w czasie wchodzenia na pokład albo podczas schodzenia z niego.

Linie lotnicze mają bardzo małe możliwości obrony, aby uniknąć odpowiedzialności w takich sytuacjach. W tym przypadku Sąd Handlowy w Sewilli orzekł, że nie ma znaczenia, jaka była przyczyna wypadku. Czy był on wynikiem zaniedbania pasażera czy nieprzestrzegania zasad.
Zaniedbanie ze strony poszkodowanego pasażera mogło być okolicznością uniewinniającą dla linii lotniczej. Jednak w tym przypadku sąd orzekł, że Ryanair nie udowodnił zaniedbania ze strony pasażerki.

Kobieta domagała się kwoty 31 230 euro plus odsetki prawne, ale sąd przyznał jej kwotę 30 793 euro, w tym 18 968 euro tytułem odszkodowania za obrażenia ciała i 1202 euro tytułem kosztów leczenia.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!
Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Osoby pobierające Universal Credit dostaną kary, jeśli o tym nie poinformują

Brytyjczycy znaleźli sposób na oszczędne wakacje

RAAC na lotniskach w Londynie. Wydano oświadczenia

Zmiany finansowe, które wchodzą we wrześniu

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Ewakuowano samolot EasyJet przez eksplozję w torbie pasażerki

Przez eksplozję w torbie pasażerki ewakuowano samolot EasyJet, który miał lecieć z Grecji do Londynu. Na pokładzie było 236 podróżnych.

Znaczna część Oxford Street ma zostać zamknięta dla ruchu

Burmistrz Rishi Sunak chce zamknąć dla ruchu znaczną część Oxford Street i uczynić z niej deptak, miejsce spotkań i spacerów nie tylko dla londyńczyków.

Laburzyści planują zakaz reklamowania śmieciowej żywności. Ale to nie wszystko

Partia Pracy jest zdeterminowana i chce zakazać reklamowania żywności śmieciowej. Aby zawalczyć z otyłością i zmniejszyć presję na NHS

Koszmar 66 pasażerów, których Ryanair zostawił na lotnisku

Kobieta mieszkająca w Irlandii opowiedziała o koszmarze 66 pasażerów, których Ryanair zostawił na lotnisku w Lanzarote.

Rośnie bezrobocie wśród osób młodych. Tak źle nie było od czasów pandemii

Od czasu pandemii bezrobocie wśród młodych nie było tak wysokie. Pracodawcy znów coraz chętniej zatrudniają starszych pracowników

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?