piątek, 20 września, 2024

Polskie meble cieszą się rosnącą popularnością w UK. Co sprawia, że nasze rodzime wzornictwo tak podoba się mieszkańcom Wysp?

Polskie produkty podbijają Wielką Brytanię. Okazuje się, że coraz częściej na Wyspach możemy znaleźć coś z rodzimego ogródka, co znajduje się dosłownie na wyciągnięcie ręki. Tym razem postanowiliśmy dowiedzieć się, co stoi za rosnącą popularnością polskich mebli w UK i dlaczego polskie wzornictwo trafia tafia w gusta Brytyjczyków.

Nie da się ukryć, że w Wielkiej Brytanii, gdy znoszone się kolejne restrykcje związane z lockdownem i powoli znowu wracamy do normalności, zaczynamy także otwierać nasze domy i samych siebie na spotkania z innymi. Wraz z tą pozytywną zmianą nachodzi nas często potrzeba wymiany starego umeblowania, które w czasie izolacji już nam nie tylko zbrzydło, ale także uległo dużemu zużyciu.

Polskie meble w UK

Wymiana umeblowania jednak to zwykle duży wydatek szczególnie w Wielkiej Brytanii, ale wcale nie musi tak być. Co więcej – obniżanie poprzeczki cenowej nie musi iść w parze z obniżeniem jakości.

 

Okazuje się, że te dwa warunki – związane z ceną i jakością produktu – z powodzeniem spełniają polskie meble. O tym, że polskie wzornictwo przeżywa rozkwit w ojczyźnie, nie trzeba nikomu tłumaczyć, jednak warto zwrócić uwagę, że doceniane jest ono coraz częściej także w Wielkiej Brytanii, nie tylko przez Polaków, ale również samych Brytyjczyków.

Minimalizm, umiejętne nawiązania do tradycji polskiego wzornictwa i funkcjonalność – to cechy, które można wydobyć na plan pierwszy patrząc na działającą od 8 lat na terenie UK polską firmę Racofurniture specjalizującą się właśnie w meblarstwie.

O to, co tak naprawdę w branży meblarskiej piszczy, postanowiliśmy zapytać Dominika Rakowskiego z Racofurniture. 8-letnie doświadczenie na rynku będzie w tym przypadku najbardziej wiarygodnym źródłem informacji.

Jaki jest Pana zdaniem powód rosnącego zainteresowania polskimi meblami w Wielkiej Brytanii?

Polskie meble cieszą się ogromną popularnością w Wielkiej Brytanii przede wszystkim ze względu na dobrą jakość i niska cenę. Także nowoczesne wzornictwo, które było oferowane dotychczas tylko przez największe sklepy typu Ikea, przyciąga uwagę potencjalnych klientów.

Czy Wasze produkty wybierają głównie Polacy mieszkający w UK, czy tak samo cenią je również rodowici Brytyjczycy?

Nasze produkty cieszą się dużym zainteresowaniem wśród Polaków mieszkających w UK, jak również Brytyjczyków. Brytyjczycy częściej wybierają klasyczną formę i kolor, zaś Polacy cenią sobie nowoczesne i funkcjonalne meble. Nasze meble spełniają oczekiwania wszystkich, mamy w swojej ofercie klasyczne meble oraz nowoczesne kolekcje, jak na przykład Arden czy Nordi.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Droższe parkingi dla SUV-ów

Wyższe opłaty za parkowanie dla SUV-ów. Czy to rozwiązanie jest słuszne?

Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii

Dowiedz się, jakie warunki należy spełniać, aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych (WW-uitkering) w Holandii, jaka jest wysokość świadczenia i jak długo można je pobierać.

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

Wzrost wynagrodzenia o 6% i krótszy tydzień pracy – o co CNV będzie walczyć w negocjacjach zbiorowych?

Druga największa centrala związkowa w Holandii będzie walczyć o podwyżki na poziomie od 3,5% do 6%. Oprócz tego CNV chce zmniejszyć tydzień pracy o dwie godziny i zmienić zasady przyznawania pracownikom stałych umów.

Ogłoszono alarm przeciwpowodziowy w Opolu i Wrocławiu – czy zostanie wprowadzony stan wyjątkowy?

W obliczu kryzysu wywołanego trwającą powodzią, Polacy mieszkający w UK wspierają swoich rodaków w ramach zbiórki pieniędzy. Jak wygląda obecnie sytuacja w kraju? Czy zostanie wprowadzony stan wyjątkowy?

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Czynsze w Irlandii Północnej rosną szybciej niż w pozostałej części kraju

Jak kształtują się ceny najmu w Irlandii Północnej? Jest tanio czy drogo? I jak prowincja wypada pod tym względem w porównaniu do reszty UK?

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?