piątek, 20 września, 2024

Pracownicy Greggs otrzymają 700 funtów premii. Dlaczego?

Do końca marca ponad 25 000 pracowników Greggs otrzyma premię w wysokości 700 funtów. Znana sieć piekarnicza właśnie w ten sposób chce uczcić fakt pokonania sieci McDonald’s w rankingu na ulubione miejsce Brytyjczyków na spożycie śniadania.

Greggs najlepszą śniadaniownią w Wielkiej Brytanii

Sieć piekarnicza Greggs wyprzedziła właśnie giganta, sieć McDonald’s, w rankingu na najpopularniejszą śniadaniownię w Wielkiej Brytanii. W zeszłym roku firma Greggs osiągnęła przychody w wysokości 188,3 mln funtów, co stanowiło gigantyczny skok w porównaniu do przychodów z roku poprzedniego w wysokości 148,3 mln funtów. W 2023 r. sprzedaż w lokalach Greggs wzrosła o 13,7 proc. Natomiast na terenie całego kraju sprzedano, bagatela, 250 mln bułeczek z parówką. Poza tym ogromną popularnością cieszą się też w sklepach Greggs paluszki z kurczaka, łódeczki ziemniaczane i pizze.

Udział piekarni Greggs w porannych wypadach Brytyjczyków na śniadanie wzrósł do 19,6 proc. Za takim obrotem spraw stoją nie tylko wysokiej jakości produkty, ale też wcześniejsze otwieranie wielu lokali. W niektórych miejscach śniadanie w Greggs można zjeść już o 5 rano.

Greggs chce się podzielić zyskiem z pracownikami

Greggs od dawna prowadzi politykę, zgodnie z którą dzieli się z pracownikami wypracowanym zyskiem. Teraz jednak bonusy dla pracowników będą wyższe niż kiedykolwiek w historii. Z uwagi na bardzo duży zysk oraz świetne wyniki w rankingu najpopularniejszych śniadaniowni w UK, Greggs przeznaczy na premie dla pracowników ponad 17 mln funtów. Premie w wysokości ponad 700 funtów otrzyma 25 000 z 32 000 pracowników. Kryterium przyznania pokaźnego dodatku jest praca w lokalu Greggs przez co najmniej sześć miesięcy. A jeszcze więcej otrzymają pracownicy sieci, którzy pracują w lokalach Greggs przynajmniej sześć lat.

W całym kraju Greggs posiada obecnie 2473 lokale. Tylko w 2023 r. otwarto 220 nowych sklepów. A firma ma w planach dalszą ekspansję, dość powiedzieć, że w tym roku Gregss chce otworzyć kolejnych 140-160 lokali.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Wprowadzono stan klęski żywiołowej w Polsce – jaką pomoc oferuje poszkodowanym rząd?

Stan wyjątkowy będzie obowiązywał na terenach objętych powodzią na maksymalnie 30 dni, a więc na obszarze części województw dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego.

Laburzyści planują zakaz reklamowania śmieciowej żywności. Ale to nie wszystko

Partia Pracy jest zdeterminowana i chce zakazać reklamowania żywności śmieciowej. Aby zawalczyć z otyłością i zmniejszyć presję na NHS

Bezrobocie w Irlandii spadło – na „Zielonej Wyspie” ciągle trzeba rąk do pracy

Odsetek osób pozostających bez zatrudnienia na "Zielonej Wyspie" wyniósł 4,3%, jak podaje CSO. Miesiąc wcześniej, w lipcu, stopa bezrobocia wynosiła nieco więcej, bo 4,7%.

Sąd Najwyższy blokuje utworzenie pierwszej od 30 lat, nowej kopalni węgla w UK

Sąd Najwyższy nie zgodził się na budowę kopalni węgla w Kumbrii, która byłaby pierwszym nowym obiektem tego typu w UK od 30 lat.

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?