Odnaleziono 20-letniego Brytyjczyka, który zaginął w Krakowie

Nastoletni turysta ze szkockiego Clydebank, który zaginął w Polsce, nawiązał kontakt ze swoją zaniepokojoną rodziną. Stało się to po tygodniowych poszukiwaniach 20-latka, który nie wrócił do Szkocji po zagranicznej podróży. 

Jak czytamy na łamach szkockiego portalu informacyjnego „The Daily Record”, polska policja potwierdziła że ​​20-letni Sam Kennedy został odnaleziony. – Sam skontaktował się z nami i teraz wiemy, że jest bezpieczny i nic mu nie jest – jak pisze siostra zaginionego, Robyn Kennedy.

– Policja z przyjemnością zamyka dochodzenie. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i włożyli wysiłek w to, aby pomóc nam go odnaleźć. Teraz jako rodzina chcielibyśmy trochę prywatności – dodaje, jak cytujemy za „Recordem”.

Co wydarzyło się w Krakowie?

Przypomnijmy, młody Szkot zaginął w trakcie swoich wakacji w Krakowie. Wiemy, że miał on 27 czerwca wsiąść na pokład samolotu z Krakowa do Glasgow i że tego nie zrobił. Sam nie skontaktował się od tego czasu ani z rodziną, ani z przyjaciółmi. Po zaginięciu chłopaka, w mediach społecznościowych apel o pomoc w znalezieniu Sama Kennedy’ego wystosowała jego siostra, Robyn.

Kobieta napisała: „To jest mój brat Sam. W czwartek wieczorem miał wrócić do domu z Polski (Krakowa), ale ani ja, ani moja rodzina nie otrzymaliśmy od niego żadnych wieści. Jeśli ktoś jest w posiadaniu jakichkolwiek informacji, które mogłyby nam pomóc w odnalezieniu go, prosimy o kontakt i o udostępnianie tego posta, abyśmy mogli dotrzeć do jak największej liczby osób. Każda pomoc będzie dla mnie i mojej rodziny niezwykle cenna. Dziękuję”.

Gdzie jest Sam Kennedy?

W ciągu kilku godzin od opublikowania wiadomości przez Robyn w mediach społecznościowych została ona udostępniona przez prawie 2000 osób. Jeden z internautów napisał: „Modlę się, żeby wrócił cały i zdrowy do domu. Boże błogosław.”

Wiadomo jest, że w poszukiwanie Sama Kennedy’ego zaangażowane jest brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, a także że szkocka policja współpracuje w tym zakresie z polskimi władzami i Interpolem.

Teksty tygodnia

Ruch neonazistowski w UK nadal żywy? W pubie zorganizowano urodziny Hitlera

Były flagi, a nawet tort ze swastyką. Takie sytuacje przypominają, jak niewiele potrzeba, by skrajna nienawiść eskalowała. Ludzie, którzy reprezentują skrajne poglądy przesycone nienawiścią oficjalnie, z historią przemocy, z wszystkimi symbolami świętują rocznicę. 

Mieszkania zamiast drogich apartamentów

Holandia mówi “stop” mieszkaniom tylko dla najbogatszych. Pierwszym krokiem jest zmiana planów zabudowy, w ramach której powstaną dostępne cenowo mieszkania zamiast drogich apartamentów. 

Poszukiwani obywatele Niemiec z pochodzeniem imigracyjnym z Europy Wschodniej

Naukowcy z DeZIM proszą o zgłoszenie się do nowego projektu obywateli Niemiec z pochodzeniem imigracyjnym.

Wybory prezydenckie 2025 już 18 maja – jak i gdzie głosować?

Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odbędą się w już 18 maja 2025 roku. Polacy mieszkający lub przebywający czasowo za granicą, w tym w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii i Irlandii, będą mieli możliwość oddania głosu w polskich wyborach.

Nowe uprawnienia urzędu podatkowego w UK

Nowe uprawnienia HMRC w Wielkiej Brytanii związane są z decyzją, jaką podjął ostatnio rząd Partii Pracy. Jak wygląda reforma i z czym wiąże się w praktyce. 

Przeczytaj także