piątek, 20 września, 2024

Szefowa zwolniła 26-letniego księgowego twierdząc, że jest „roszczeniowym millenialsem”

Szefowa firmy ubezpieczeniowej zasugerowała swojemu 26-letniemu pracownikowi, że jest zbyt roszczeniowy i „oczekuje, iż pewne rzeczy zostaną przekazane mu na talerzu”. Po zwolnieniu młody Brytyjczyk skierował sprawę do sądu zarzucając firmie dyskryminację.

26-letni Brytyjczyk pracujący w zawodzie księgowego postanowił udać się do sądu po tym, jak po krótkim czasie zatrudnienia został zwolniony przez swoją szefową, która nazwała go „zbyt roszczeniowym millenialsem”.

Roszczeniowi millenialsi?

Prowadząca firmę Brytyjka zwolniła 26-letniego księgowego zaledwie parę tygodni po jego zatrudnieniu. Samo przyjęcie go do pracy nie było jednak typowe. Okazuje się, że 26-latek uzyskał dyplom z wyróżnieniem w dziedzinie rachunkowości i zarządzania, jednak jest dyslektykiem i nie miał doświadczenia.

Firma, która ostatecznie go przyjęła, potrzebowała wykwalifikowanego księgowego, ale szefowa zrobiła dla niego wyjątek ze względu właśnie na jego dysleksję. Kobieta ma bowiem krewnych z tym schorzeniem, a także założyła organizację charytatywną zajmującą się dysleksją.

 

Gdy sprawa zwolnienia 26-latka trafiła do sądu okazało się, że kobieta „chociaż ma znaczne bezpośrednie doświadczenie związane z dysleksją, wydawała się postrzegać ten sten wyłącznie przez pryzmat swoich osobistych doświadczeń”.

Młody księgowy w czasie pracy w firmie miał problemy ze sprostaniem zadaniom, a jego koledzy z pracy wyrażali obawy dotyczące jego zdolności i braku postępów. Sąd uznał, że twierdzenia ze strony pracowników, że młody księgowy był „bardzo nieuprzejmy i roszczeniowy” były „przesadzone".

Gdy szefowa podjęła decyzję o jego zwolnieniu, domagał się uzasadnienia i wtedy poinformowała go, że jest „zbyt roszczeniowy, podobnie jak jego pokolenie millenialsów”.

Odszkodowanie za dyskryminację

26-latek pozwał szefową firmy zarzucając jej dyskryminację ze względu na wiek i jego schorzenie. Sąd odrzucił jednak pierwszy zarzut twierdząc, że jego wiek nie miał w sprawie szczególnego znaczenia.

Przychylnie odniesiono się jednak do jego zarzutu dotyczącego dyskryminacji z tytułu niepełnosprawności i nakazano pozwanej wypłatę odszkodowania. Dalsza rozprawa dotycząca wysokości jego odszkodowania jeszcze się odbędzie.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Councile wciąż mają do rozdania 57 mln funtów w ramach Household Support Fund

Do końca września można wnioskować o pomoc w ramach programu Household Support Fund. Councile mają jeszcze na ten cel 57 mln funtów

Brytyjskie pokolenie Z sprzeciwia się Brexitowi i chce powrotu do UE

Szczególnie mocny sprzeciw wobec Brexitu wyrażają przedstawiciele pokolenia Z. Osoby dorastający we w pełni scyfryzowanym społeczeństwie były zbyt młode, aby wziąć udział w referendum w 2016 roku.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Moonbix: Nowa gra Binance na Telegramie ma szanse stać się hitem

Doszło do wycieku informacji o nowej grze Binance. Gra Moonbix, która miała być uruchomiona na Telegramie to gra typu crypto-clicker.

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie