Książę William i księżna Kate szukają pracownika

Książę William wraz z księżną Kate szukają pracownika, który pomagałby w planowaniu i realizacji wystąpień publicznych pary, ze szczególnym uwzględnieniem Walii. Z tego też powodu wśród wymogów wobec kandydata znajduje się jedna specyficzna umiejętność.

Pałac Kensington poszukuje pracownika w Londynie. Książę William wraz z księżną Kate potrzebują asystenta prywatnego sekretarza (Assistant Private Secretary) do pomocy w planowaniu i realizacji wystąpień publicznych pary.

- Advertisement -

Książę William i Kate zatrudnią nowego pracownika

Nowy pracownik miałby pomagać w planowaniu i realizacji wystąpień publicznych Kate i Williama w całym kraju, ale ze szczególnym uwzględnieniem Walii. Dlatego też wśród wymogów stawianych kandydatowi jest umiejętność posługiwania się językiem walijskim.

W ogłoszeniu o pracę zamieszczonym na stronie internetowej Pałacu Kensington napisano: „Niezbędna jest komunikatywna znajomość języka walijskiego, a pożądana jest płynna znajomość tego języka zarówno w mowie jak i w piśmie”.

Podano także, że kandydaci powinni dobrze rozumieć walijskie sprawy społeczne, biznesowe i rządowe. W ciągu 37,5 godzin pracy tygodniowo będą także pomagać w pisaniu przemówień dla członków rodziny królewskiej, komunikować się w ich imieniu z organizacjami charytatywnymi i patronatami oraz udzielać parom pisemnych porad.

Miejscem pracy byłby Pałac Kensington. Istnieje jednak możliwość pracy w Walii w niepełnym wymiarze godzin. Należy się spodziewać podróży zarówno po Wielkiej Brytanii, jak i za granicę.

Inne umiejętności kandydata

Wśród innych umiejętności, jakich Pałac Kensington wymaga od kandydata, znalazły się doskonała komunikacja, dobra organizacja, proaktywność, a także „umiejętność budowania produktywnych relacji z szeroką gamą osób oraz instytucji”. W ogłoszeniu o pracę nie podano wysokości proponowanego wynagrodzenia.

Językiem walijskim posługuje się 891 800 osób. Będąc przez wiele lat księciem Walii i mieszkając tam w 1969 roku, obecny król Karol nauczył się tego języka. Książę William i księżna Kate także mają powiązania z Walią.

To tam William po raz pierwszy stacjonował pełniąc rolę ratownika RAF-u. W Walii też para zamieszkała po raz pierwszy po ślubie w 2011 roku. Od czasu gdy William został księciem Walii, także uczy się tego języka.

Pałac Kensington zlecił proces rekrutacji agencji Odgers Berndtson.

Teksty tygodnia

Duże zmiany w przepisach dotyczących alimentów. Wielu rodziców może stracić

W Wielkiej Brytanii nadchodzi reforma przepisów dotyczących alimentów. Setki tysięcy rodziców mogą być zaskoczone, gdy okaże się, że otrzymują mniej pieniędzy niż dotychczas.

Bunt w Partii Pracy. Czy rząd UK cofnie się w sprawie świadczeń?

Reformy systemu opieki socjalnej wywołują nie tylko liczne protesty i obawy wśród mieszkańców UK i ekspertów. Powodują również bunt w samym sercu rządzącej partii. “Nie dla reform w PIP i DWP” wyraźnie powiedziało 100 posłów Partii Pracy

Życie w Wielkiej Brytanii coraz cięższe. Ludzie nie mogą związać końca z końcem

Coraz więcej osób ma trudności z utrzymaniem się przy obecnych zarobkach. Z najnowszych badań wynika, że jedynie jedna trzecia ankietowanych ocenia swoją sytuację jako komfortową.

Czujesz się chory? Najpierw porozmawiasz ze sztuczną inteligencją od NHS

Zgodnie z nowym rządowym planem dotyczącym służby zdrowia, pacjenci będą omawiać swoje problemy zdrowotne ze sztuczną inteligencją opracowaną przez National Health Service.

Brytyjczycy chcą drastycznie spowolnić ruch przy szkołach i szpitalach

Brytyjska organizacja Road Safety Foundation, zajmująca się bezpieczeństwem ruchu drogowego, zaproponowała radykalne zmiany w limitach prędkości na wielu drogach w kraju. Jej najgłośniejszym postulatem jest wprowadzenie ograniczenia do około 16 km/h, na drogach w pobliżu szkół, szpitali, obiektów sportowych, kulturalnych czy rekreacyjnych.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie