piątek, 20 września, 2024

Menadżerka ukradła swojej firmie 900 tys. funtów

Menedżerka ukradła swojemu pracodawcy zawrotną kwotę 900 000 funtów. Pozyskane w ten sposób pieniądze przepuściła na między innymi na wakacje na Karaibach i imprezę z okazji Halloween.

37-letnia Emma Hunt mieszkająca w południowo-wschodniej Szkocji, w mieście Coldstream (jednostka administracyjna Scottish Borders, historyczne hrabstwo Berwickshire) została skazana na trzy lata więzienia przez Edinburgh Sheriff Court. Szeryf John Mundy, który ją skazał, powiedział, że „kara pozbawienia wolności jest jedyną opcją” biorąc pod uwagę powagę jej przestępstwa. Nie było żadnej mowy o jakichkolwiek „zawiasach”.

Na co kobieta wydała skradzione pieniądze? 40 tysięcy funtów pochłonęła halloweenowa impreza zorganizowana w szkockim zamku Fenton Tower w East Lothian. Kolejne 3000 funtów złodziejka przeznaczyła na imprezę urodzinową na torze wyścigowym w Musselburgh. Hunt była również częstym gościem na imprezach sportowych, na których wstęp nie należy do najtańszych. Oglądała mecze Scottish Open, rozgrywki pod szyldem turnieju Sześciu Narodów, a w ramach niego mecz Szkocji z Anglią.

Na co złodziejka wydała ukradzione pieniądze?

Lista tych wydatków ciągnie się dalej. Emma Hunt kupiła dwa samochody, Audi S1 Quattro o wartości 19 500 funtów i BMW M2 o wartości 35 000 funtów, a także odzież marki Louis Vuitton o wartości prawie 7000 funtów. Przekazała także około 100 000 funtów na działalność rolniczą swojego brata, umożliwiając zakup buldożera oraz innych towarów, usług, wakacji i samochodów.

Wreszcie, między majem 2016 a styczniem 2019 roku Hunt wydała z tej kwoty 23 000 funtów na pobyt w hotelu w Edynburgu oraz 7944 funty na wakacje na Karaibach dla siebie i swojej matki.

Jak udało się wpaść na trop jej przekrętu?

W jaki sposób kobiecie udało się ukraść te pieniądze? Pracując w McLean Properties sprawiła, iż najemcy nieruchomości płacili czynsz prosto na jej konto przez okres trzech lat. Sprawa wyszła na jaw, gdy jeden z najemców zapytał o numer konta, co ostatecznie doprowadziło do tego, że firma przeprowadziła wewnętrzne dochodzenie w tej sprawie i odkryła oszustwo.

Na zakończenie dodajmy, że kobiecie grozi nakaz konfiskaty, co oznacza, że będzie musiała zwrócić skradzione pieniądze.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!
Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

O co najczęściej kłócimy się z sąsiadami w Wielkiej Brytanii?
Szef szpitala, który „uciszył obawy dotyczące Lucy Letby”, odszedł z NHS z 1,5 milionami funtów
„Miało być tak pięknie, a nie jest….” – Polacy szczerze o powrocie z UK do Polski

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Kwota wolna od podatku w Holandii w 2024

Holenderski system podatkowy nie przewiduje jednej stałej kwoty wolnej od podatku, tak jak ma to miejsce choćby w Polsce czy UK.

Nowy wariant COVID-19 szaleje w Europie. Czy ktoś jeszcze się tym przejmuje?

Nowy wariant COVID-19, nazwany Covid XEC, wzbudza coraz większe...

Twoje prawa jako pasażera. Co zrobić, gdy lot samolotem jest odwołany lub opóźniony?

Podróżowanie samolotem jest wygodne i szybkie. Latamy na urlop, w celach biznesowych oraz rodzinnych. Jednak zdarzają się sytuacje, które mogą zakłócić lot.

Councile wciąż mają do rozdania 57 mln funtów w ramach Household Support Fund

Do końca września można wnioskować o pomoc w ramach programu Household Support Fund. Councile mają jeszcze na ten cel 57 mln funtów

Większość Brytyjczyków popiera samobójstwo wspomagane

Citizens’ Jury, będące reprezentatywną próbą społeczeństwa w Anglii, poparło zalegalizowanie samobójstwa wspomaganego

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?