piątek, 20 września, 2024

Co sądzimy o Walentynkach? Odpowiedzi mogą Was zaskoczyć

Czy Walentynki to najbardziej przereklamowane święto w roku? A może jednak jest to wyjątkowa okazja do tego, by przypomnieć sobie o czułych gestach i miłości, które na co dzień gdzieś nam umykają?

Co ludzie sądzą o Walentynkach?

O to, co ludzie sądzą o Walentynkach, postanowiła zapytać w tym roku Wyspiarzy pracownia Opinium. A rezultaty jej badania mogą iście zaskoczyć. Okazuje się bowiem, że blisko co piąty ankietowany jest zdania, że Walentynki są świętem nadmiernie skomercjalizowanym. A jednocześnie jeden na 20 respondentów uważa, że dzień 14 lutego stał się zbyt drogi, aby w ogóle myśleć o jego świętowaniu.

Nie zmienia to jednak faktu, że jeden na 12 ankietowanych (8 proc.) zwyczajnie uwielbia ten dzień, ponieważ dzień św. Walentego stanowi pretekst do romantycznych zachowań. Dla 3 proc. badanych jest to nawet ulubiony dzień w roku.

Jak spędzamy Walentynki?

Pary mają różne sposoby na spędzanie Walentynek, ale najczęściej decydują się one na spożycie wieczorem wspólnego, romantycznego posiłku. Albo w domu, po wspólnym gotowaniu, albo w restauracji. Pary, które decydują się na wyjście z domu i zjedzenie kolacji w restauracji, wydają na to średnio 39 funtów. Ale 7 proc. ankietowanych nie szczędzi wówczas pieniędzy, wydając od 91 do 100 funtów.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Wprowadzono stan klęski żywiołowej w Polsce – jaką pomoc oferuje poszkodowanym rząd?

Stan wyjątkowy będzie obowiązywał na terenach objętych powodzią na maksymalnie 30 dni, a więc na obszarze części województw dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego.

Powódź w Polsce. Krytyczna sytuacja w województwie opolskim i dolnośląskim

Brytyjskie media piszą o powodzi w Polsce. Ta noc była wyjątkowo trudna dla mieszkańców Głuchołaz, Lądka-Zdroju i Kłodzka.

Nowe zasady wjazdu do UK dla Polaków — czym jest system ETA?

Brytyjskie władze zaostrzą restrykcje dla przyjezdnych na Wyspy. Przybywający do UK będą musieli aplikować o wizę w systemie ETA.

Zasiłek dla bezrobotnych w Holandii

Dowiedz się, jakie warunki należy spełniać, aby otrzymać zasiłek dla bezrobotnych (WW-uitkering) w Holandii, jaka jest wysokość świadczenia i jak długo można je pobierać.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?