Algierski imigrant TRUŁ mieszkańców UK moczem i kałem – NIE DA się go deportować!

fot: The Sun

Algierski imigrant skazany za trucie mieszkańców UK fekaliami od siedmiu lat unika deportacji do swojej ojczyzny. Jego obecność na Wyspach kosztowała już brytyjskiego podatnika ponad 250 tysięcy funtów!

Sahnoun Daifallah przyjechał do Wielkiej Brytanii z Algierii w 1999 roku. Po dwóch latach udało mu się uzyskać status uchodźcy. W maju 2008 roku po raz pierwszy użył bakteryjnej bomby własnej roboty. Jak przyznał przed sądem chciał wykorzystać ją do otrucia jak największej ilości ludzi.

Używając własnego kału i moczu skaził nie tylko jedzenie i napoje w sklepach sieci Tesco i Morrisons w Gloucestershire, ale fekalia pozostawił także w pubie Air Balloon i jednej z księgarni Waterstones. W sumie swoją "działalnością" wyrządził szkody o wartości 700 tysięcy funtów!

16-latka skazana za zabicie 7-letniej dziewczynki. Zabiła, bo myślała, że "ludzie nie istnieją"

 

Po odsiedzeniu swojego dziewięcioletniego wyroku miał teoretycznie wyjść na wolność, ale władze UK z powodu decyzji o deportacji nie mogły go wypuścić na teren kraju. Niestety, nie da się go również deportować. Decyzja o wydaleniu z kraju zapadła już w 2010, ale ostatecznie do niego nie doszło z powodu… bałaganu w dokumentach! Obecnie Daifallah przebywa w ośrodku imigracyjnym. W oczekiwaniu na deportację spędził już tam… 54 miesiące!  W sumie podjęto sześć prób wyrzucenia go z kraju – każda z nich była nieudana. Czeka więc nadal w ośrodku ciągle odwołując się od decyzji Home Office.

Niedoszły terrorysta chciał przeprowadzić zamach na Macrona inspirując się… powieścią sensacyjną!

Dodajmy, że trwający 54 miesiące pobyt w tym ośrodku kosztował 155 tysięcy funtów. Do tej sumy trzeba doliczyć sięgające 100 tysięcy koszta kolejnych rozpraw sądowych. Tak właśnie działa angielski system imigracyjny…

Teksty tygodnia

Obwodowe komisje wyborcze w Irlandii – tu zagłosujesz na prezydenta RP

Poniżej, prezentujemy pełną listę irlandzkich obwodowych komisji wyborczych (OKW).

Czego Brytyjka dowiedziała się o Polsce i jej historii i kulturze z wystawy w Hull?

Na łamach lokalnego serwisu www.hulldailymail.co.uk Sofie Jackson opisała swoje...

Narkotykowy punkt dystrybucji na High Street w Slough

Slough, określane mianem najsmutniejszego miasta w UK boryka się z wieloma problemami. Jednym z większych jest handel nielegalnymi substancjami.

Klasa średnia – jakie zarobki?

Czym jest klasa średnia? Ile trzeba zarabiać miesięcznie by się do niej zaliczać? Jakie zarobki i widełki wyznaczają jej ramy ekonomiczne? I czy tylko pieniądze decydują o przynależności do tej grupy? 

Londyn przestaje być miastem milionerów i miliarderów

Czasy, gdy Londyn był wymarzonym miejscem do życia dla bogaczy (bezpowrotnie?), minęły. W ostatnim czasie w brytyjskiej stolicy doszło do prawdziwego eksodusu milionerów, multimilionerów i miliarderów.

Przeczytaj także