Bezludna szkocka wyspa do kupienia za 50 000 funtów. Można z niej obserwować delfiny [wideo]

fot. YouTube

22-akrowa szkocka wyspa – Isle of Càrn Deas, na której nie mieszka żaden człowiek, ale za to można z niej obserwować delfiny, morświny, wieloryby i rekiny olbrzymie, jest do kupienia za zaledwie 50 000 funtów, co jest niewielką sumą jak na kawałek ziemi w tak malowniczym miejscu.

Wyspa Isle of Càrn Deas usytuowana na zachodnim wybrzeżu Szkocji jest wprawdzie niezamieszkała, jednak w odległości 1,5 mili od niej znajduje się wioska Achiltibuie, która ma 300 mieszkańców.

 

Szkocka wyspa do kupienia za 50 000 funtów

Z samej wyspy natomiast można obserwować delfiny, morświny, rekiny olbrzymie i wieloryby pływające w otaczających ją wodach. Ponadto miejsce jest wyjątkowo urokliwe – na wyspie są klify, zatoczki, kamienista plaża, a w samej wodzie można żeglować, nurkować i uprawiać inne sporty wodne.

Na Isle of Càrn Deas nie ma żadnych budynków – sama natura. Jest ona częścią Summer Isles, grupy wysp na zachodnim wybrzeżu, której nazwa pochodzi od lokalnych hodowców, którzy kiedyś wypasali tam swoje owce latem.

Inne wyspy z tej grupy to Càrn Iar i Càrn Beag, które są również niezamieszkałe. Na Isle of Càrn Deas można dotrzeć w 25 minut łodzią z przystani Badentarbat lub Old Dornie Harbour.

Wyspa jest do kupienia za 50 000 funtów i stanowi idealne schronienie dla osób, które lubią spędzać czas z daleka od tłumów i w otoczeniu natury.

ZOBACZ WIDEO:

Teksty tygodnia

Zakłady fryzjerskie celem nalotów funkcjonariuszy imigracyjnych

W Wielkiej Brytanii funkcjonariusze imigracyjni przeprowadzili setki nalotów na zakłady fryzjerskie zatrudniające nielegalnych pracowników.

Wielka Brytania redefiniuje płeć. Transkobiety poza prawem?

Brytyjski Sąd Najwyższy wydał kontrowersyjne orzeczenie. Rowling nie kryje zadowolenia. Co to oznacza dla transpłciowych kobiet?

Dostęp do kont i podatek od emerytury. Brytyjski urząd skarbowy “w akcji”.

HMRC zaczyna niezwykle aktywnie działać. Dla rządu UK załatanie dziury budżetowej to priorytet, nawet kosztem najbiedniejszych. Po zapowiedziach zmian w świadczeniach socjalnych czas na brytyjski urząd skarbowy. A ten sięga do kieszeni najstarszych.

Różnice w tradycjach wielkanocnych w Polsce i UK

Zarówno polskie, jak i brytyjskie tradycje i zwyczaje wielkanocne są bogate i różnią się ze względu na regiony.

Egg Hunt wśród śmieci? W Birmingham góry odpadów nadal rosną

Czy w Birmingham coroczne Egg Hunt odbędzie się między workami ze śmieciami? Czy świąteczny spacer będzie podróżą w labiryncie worków z resztkami i ucieczką przed szczurami wielkimi jak koty?

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie