O2 oferuje ŻENUJĄCĄ rekompensatę w zamian za problemy z dostępem do sieci

Foto: Kenneth Allen/Geograph

Rekompensata proponowana przez O2 w ramach zadośćuczynienia za problemy z dostępem do usług mobilnych została wyśmiana przez użytkowników jednej z największych sieci komórkowych w UK.

- Advertisement -

Przypomnijmy, początek rzeczonej awarii miał miejsce około czwartej rano w miniony czwartek. Sprawiła ona, że dostęp do usług oferowanych przez O2 był niemożliwy – klienci sieci nie tylko nie mogli łączyć się z mobilnym internetem, ale nie dało się również dzwonić i wysyłać sms`ów. Problem dotyczył całej Wielkiej Brytanii. Dostęp do sieci 3G przywrócono jeszcze tego samego dnia o godzinie 21:20, a do 4G – o 3.30 nad ranem kolejnego dnia, w piątek.

PILNE! Poważna awaria O2 – problemy z siecią w CAŁEJ Wielkiej Brytanii

W sumie problemy z dostępem do usług mobilnych dotknęły nie tylko około 25 milionów klientów O2, ale także siedem milionów użytkowników Tesco Mobile, Sky Mobile i Lycamobile, a więc sieci, które korzystają z infrastruktury brytyjskiej sieci telefonii komórkowej z siedzibą w Slough.

Jak ujawniono później problem dotyczył oprogramowania dostarczanego przez firmy Ericsson.

Po tym, jak uporano się z awarią i wystosowano przeprosiny, przedstawiciele O2 wydali komunikat, w którym zapewniali, że pracują nad szczegółami "gestu dobrej woli", który miał wynagrodzić niedogodności, które były udziałem ich klientów. W dniu wczorajszym ogłoszono, że wartość rekompensaty sięgnie równowartości opłaty odpowiadającej za dwa dni abonamentu. Co to oznacza? Otóż, abonenci płacący 13 funtów miesięcznie na swoim koncie zobaczą dodatkowe… 87 pensów! W przypadku wyższych abonamentów kwota ta będzie odpowiednio większa, rzecz jasna. Z kolei posiadacze pre-paidów otrzymają 10% rabat na doładowania. 

 

 

Awaria sieci O2 USUNIĘTA – wszystkie usługi już działają, a operator obiecuje swoim klientom rekompensatę

Jak na taką sytuacją zareagowali ludzie, którzy na pewien czas zostali całkowicie odcięci od cyfrowej komunikacji? Media społecznościowe, a w szczególności Twitter, rozgrzały się do czerwoności. Wściekli klienci telekomunikacyjnego giganta nazwali tę ofertę "żenującym i obraźliwym gestem" proponując przy tym, że już lepiej te środki przekazać na cele charytatywne.

Dodajmy, że pośród sieci, które korzystają z infrastruktury O2 póki co jedynie Sky Mobile zapowiedziało podobną rekompensatę dla swoich klientów. 

A Wy, co sądzicie o tej ofercie? Czy według Was O2 powinno postarać się bardziej czy rekompensata jest adekwatna do awarii?

Google Logo Dodaj "Polish Express" do preferowanych źródeł Google + Dodaj źródło

Nasza misja

Polish Express to rzetelne źródło informacji dla Polaków za granicą. Publikujemy wyłącznie sprawdzone wiadomości. Dowiedz się, jakie są nasze zasady redakcyjne!

Teksty tygodnia

Ile trzeba teraz zapłacić za dom w Holandii?

Za dom w Holandii z miesiąca na miesiąc zainteresowani muszą płacić coraz więcej. Ile teraz wynosi średnia cena nieruchomości w tym kraju?

Benefits in kind – HMRC opóźnia wprowadzenie zmiany rozliczania dla części dodatków

HMRC zdecydował o przesunięciu pełnego wdrożenia obowiązkowego systemu payrollingu dla świadczeń pracowniczych typu benefits in kind aż do 2028 roku. Co to znaczy dla pracowników?

W tych niemieckich miastach żyje się najlepiej. Ranking 2026 zaskakuje — Berlin i Frankfurt na dnie

W Atlasie Szczęścia wzięto pod uwagę opinię rezydentów największych niemieckich miast. Okazało się, że mieszkańcy Erfurtu są najszczęśliwsi.

Spadają ceny paliwa. Ile zapłacimy za benzynę i olej napędowy?

W Wielkiej Brytanii spadają ceny paliwa. Benzyna potaniała o 5 pensów od szczytu wojny w Iranie, a olej napędowy potaniał o 17 pensów.

Co dzieje się z Universal Credit i emeryturą po śmierci bliskiej osoby? DWP wyjaśnia procedury

DWP przedstawiło procedurę wstrzymania wypłat emerytury i zasiłku Universal Credit po śmierci świadczeniobiorcy.

Przeczytaj także