fot. YouTube/Wizz Air
Dzisiaj rusza rekrutacja organizowana przez Wizz Air dla tych, którzy chcieliby zostać członkami personelu pokładowego we wspomnianych liniach lotniczych. Rozmowy z kandydatami odbędą się 11 lutego w Krakowie i Gdańsku, a także 13 lutego w Katowicach i Warszawie.
Jeśli chcecie zostać stewardesą lub stewardem w Wizz Air, powinniście skorzystać z nadarzającej się okazji. Zgodnie z wymogiem rekrutacyjnym na rozmowy, które odbędą się 11 lutego w Krakowie i Gdańsku, oraz 13 lutego w Katowicach i Krakowie, należy przynieść CV w języku angielskim ze zdjęciem, jak również powinno się być przygotowanym na nawet parogodzinne spotkanie.
W czasie rozmowy kwalifikacyjnej kandydaci mogą zostać poproszeni o odegranie paru ról, wzięcie udziału w grach drużynowych oraz rozmowach z przedstawicielami linii Wizz Air. Ponadto kandydaci powinni być osobami energicznymi, pogodnymi, opanowanymi i punktualnymi.
Kryterium jest też wiek i wzrost – osoby zainteresowane powinny mieć ukończone 18 lat oraz mierzyć 165 cm wzrostu w przypadku pań, a 175 cm w przypadku panów. Ponadto biegła znajomość języka angielskiego jest obowiązkowa, a wykształcenie wystarczy średnie.
Przeczytaj koniecznie: Wysyp nowych połączeń lotniczych WizzAir! Jednym z nich: Kraków – Londyn Gatwick
Kandydatów powinna cechować także gotowość do ewentualnej przeprowadzki, a ich paszport powinien być ważny bez czasowych ograniczeń. Istotną informacją dla niektórych może być ta, że osoby starające się o pracę w roli stewardesy lub stewarda nie powinny posiadać tatuaży, ani kolczyków (poza uszami).
Przeczytaj też: Które linie lotnicze są lepsze – Wizz Air czy Ryanair? Zobacz porównanie
W ramach zachęty linie Wizz Air opublikowały filmik dla kandydatów, aby mieli pojęcie o tym, jak wygląda przecietny dzień pracy stewardesy lub stewarda.
Jeśli odwołano Twój lot, domagaj się odszkodowania. Sprawdź, jak to zrobić>
Jeśli Twój lot został odwołany lub opóźniony pamiętaj, że masz prawo ubiegać się o odszkodowanie.
Prawo do odszkodowania za lot odwołany
Jeżeli Twój odwołany lot kwalifikuje się do odszkodowania, to wysokość rekompensaty będzie zależała od trzech czynników:
- dystansu
- czy lot odbywa się na terenie UE, czy wykracza częściowo lub całkowicie poza UE
- czasu opóźnienia – jeżeli zgodzisz się na alternatywny lot.
W przypadku, gdy nie zgodzisz się na lot alternatywny, możesz liczyć na odszkodowanie w wysokości:
- 250 euro – w przypadku lotów do 1,5 tys. km
- 400 euro – w przypadku lotów wewnątrz UE na odległość większą niż 1,5 tys. km
- 400 euro – w przypadku lotów innych niż wewnątrz UE na odległość 1,5-3,5 tys. km
- 600 euro – w przypadku lotów innych niż wewnątrz UE na odległość powyżej 3,5 tys. km.
Gdy jednak zgodzisz się na lot alternatywny, a przewoźnik nie zaproponuje Ci klasy wyższej niż tak, którą wykupiłeś, to wysokość odszkodowania będzie zależna nie tylko od długości i umiejscowienia trasy, ale też od tego, o ile czasu później znajdziesz się na lotnisku docelowym – czytamy w poradniku AirHelp.