Gęś uwiła sobie gniazdo na opuszczonej stacji kolejowej. Z miejsca stała się sensacją internetu!

Fot. Twitter

Natura już od kilku tygodni pokazuje nam, że lockdown wyjątkowo jej służy, o czym świadczą nie tylko przechadzające się po miastach dzikie zwierzęta, ale też choćby zarastające trawą, rzymskie place. Tym razem brak ludzi wykorzystała gęś, która na opustoszałej stacji w Yorku jak gdyby nigdy nic, uwiła sobie gniazdo.

- Advertisement -

Stacja kolejowa w Yorku to jeden z najbardziej ruchliwych węzłów komunikacyjnych w północnej Anglii. Dlatego tym bardziej zaskakuje fakt, że pewna gęś właśnie tam złożyła cztery jaja i uwiła sobie gniazdo. Na miejsce wysiadywania jaj gęś wybrała elegancki kwietnik usytuowany pośrodku głównego budynku. Normalnie hall tego budynku przemierzają każdej godziny setki mieszkańców i turystów, ale teraz na stacji jest cicho, a w budynku pojawiają się jedynie pojedyncze osoby. 

Wideo z gęsią w roli głównej udostępniła London North Eastern Railway (LNER) – firma, która sprawuje pieczę nad stacją kolejową w Yorku. Teraz losy małych gęsi śledzą w internecie tysiące ludzi. 

 

 

 

 

Google Logo Dodaj "Polish Express" do preferowanych źródeł Google + Dodaj źródło

Nasza misja

Polish Express to rzetelne źródło informacji dla Polaków za granicą. Publikujemy wyłącznie sprawdzone wiadomości. Dowiedz się, jakie są nasze zasady redakcyjne!

Teksty tygodnia

Blue Badge w UK: 7 powodów, przez które wniosek może zostać odrzucony

System Blue Badge wspiera osoby z realnymi i trwałymi problemami z poruszaniem się. Jednak proces oceny jest wymagający i wieloetapowy

Kierowcy ciężarówek na celowniku policji. Ruszyła Operacja Tramline

Podczas czerwcowej akcji policji o nazwie Operation Tramline pod szczególną obserwacją będą kierowcy ciężarówek, ale nie tylko.

Dymisja premiera Wielkiej Brytanii. Co może się teraz zmienić dla Polaków w UK?

Keir Starmer zrezygnował ze stanowiska szefa rządu. Co dymisja premiera Wielkiej Brytanii może oznaczać dla Polaków mieszkających na Wyspach?

Koniec z przedawnieniem mandatu po 3 miesiącach! Zmiany od 1 lipca 2027

Koniec z przedawnieniem mandatu po 3 miesiącach. Od 1 lipca wchodzą ważne zmiany w prawie, które pozwolą dłużej ścigać kierowców za drogowe przewinienia.

Benefits in kind – HMRC opóźnia wprowadzenie zmiany rozliczania dla części dodatków

HMRC zdecydował o przesunięciu pełnego wdrożenia obowiązkowego systemu payrollingu dla świadczeń pracowniczych typu benefits in kind aż do 2028 roku. Co to znaczy dla pracowników?

Przeczytaj także