„Pokolenie brexitowe umiera”. Do 2020 roku większość będą stanowili zwolennicy pozostania w UE

W audycji BBC Newsnight prowadzący David Aaronovitch zauważył, że do roku 2020 większość Brytyjczyków głosujących za Brexitem umrze, biorąc pod uwagę statystyki, zgodnie z którymi aż 450,000 zwolenników Brexitu umiera każdego roku.

David Aaronovitch twierdzi, że „Pokolenie brexitowe umiera". "Niedawno rozmawiałem ze znajomą z Yorkshire o wiecie czym. Cztery osoby popierające Brexit z każdej rodziny umierają każdego roku. Przysłuchiwał się temu ankieter Peter Kellner [były przewodniczący YouGov – przypis red.], który podzielił się wyliczeniami, zgodnie z którymi pokolenie brexitowe zostanie zredukowane do zera przez czynniki naturalne.

 

 

Będzie to wyglądało mniej więcej tak: 600,000 głosujących umiera każdego roku, a biorąc pod uwagę wiek osób popierających Brexit, aż 450 tysięcy z nich będzie w grupie tych 600 tys., i zaledwie 150 tys. z tych, którzy opowiadali się za pozostaniem w UE. W dodatku musimy doliczyć jeszcze nowych głosujących, którzy będą ludźmi młodymi i zapewne z większym entuzjazmem poprą obóz opowiadających się przeciwko Brexitowi. Jeśli podliczymy to wszystko, to do roku 2020, kiedy to Wielka Brytania opuści Unię, ci, którzy będą chcieli zostać we Wspólnocie, będą w większości”.

Liberalni Demokraci nawołują do drugiego referendum w sprawie Brexitu w grudniu 2018 roku

Prowadzący BBC Newsnight dodał, że wcale nie chce być okrutny, tylko za powyższym wnioskiem przemawiają zwyczajne dane demograficzne. „Ludzie z mojego pokolenia głosowali za Brexitem. Jednak młodzi już nie” – zauważył Aaronovitch.

 

 

Według niego istnieją trzy główne czynniki, które odpowiedzialne są za zwiększającą się liczbę tych, którzy sprzeciwiają się Brexitowi, która w ciągu najbliższych dwóch lat pokona liczebnie zwolenników Brexitu. „Przyjrzyjcie się głębiej, a zobaczycie, że przemawiają za tym trzy czynniki. Młodsi głosujący, tacy jak pokolenie X, millennialsi, pokolenie Z są mniej skorzy do tego, aby mieć własne domy, są o wiele lepiej ze sobą skomunikowani dzięki obecnym technologiom i znacznie bardziej liberalni, i to właśnie daje im przewagę” – stwierdził Aaronovitch.

Premier Morawiecki zachęca Polaków do powrotu z Wysp! W odpowiedzi słyszy: „Nigdzie nie wracamy”

Teksty tygodnia

Wzrost podatku węglowego w Irlandii 2025: Co to oznacza dla Polaków?

Podatek węglowy w Irlandii wzrasta w 2025 roku. Sprawdź, jak zmieni się wysokość rachunków za gaz i paliwo i jak Polacy mogą złagodzić skutki podwyżki.

Ryanair nie chce pokryć wydatków związanych z odwołanym lotem

Jedna z pasażerek Ryanaira skarży się, że irlandzkie linie nie chcą pokryć jej wydatków, które powstały przez odwołany lot.

Ryanair ostro sprawdza bagaże. Pasażerowie są oburzeni!

Ryanair zaostrzył kontrole bagażu podręcznego. Pasażerowie są zbulwersowani, chociaż...

Jeden funt z 2016 roku może być unikatem?

Numizmatyka i filatelistyka poszukują obiektów unikatowych. Na liście poszukiwanych jest niezwykła moneta. Jeden funt wybity w 2016 roku może być wart nawet 60 Funtów. Czy masz monetę we własnym portfelu?

Kokaina zalewa Europę. Rośnie przemyt narkotyków w Niemczech, Belgii, Polsce czy Holandii

W Niemczech, Holandii, Polsce czy Wielkiej Brytanii liczba zatrzymań przemytu narkotyków gwałtownie wzrasta. Kokaina zalewa Europę i nie wiemy, jak się przed tym chronić.

Przeczytaj także