Śluby cywilne w plenerze w UK zostaną zalegalizowane na stałe

Fot: Pexels

Brytyjski rząd potwierdził we wtorek 15 marca 2022 roku, że tymczasowe środki wprowadzone podczas pandemii dotyczące ślubów cywilnych w plenerze "będą kontynuowane bezterminowo".

- Advertisement -

Decyzja w tej sprawie zapadła po otrzymaniu „przytłaczającego wsparcia” ze strony opinii publicznej, przedstawicieli poszczególnych grup wyznaniowych oraz branży ślubnej. Według danych, na jakie powołuje się portal "The Evening Standard" aż 96% mieszkańców UK popiera nowe prawodawstwo w tej materii. Możliwość urządzenia ceremonii ślubnej "pod chmurką", ale w miejscu, które otrzymało odpowiednią licencję, będzie możliwe w Anglii i Walii. Dodajmy, iż władze UK zapowiadają, że podobne zmiany dotkną również ceremonie o charakterze religijnym. Pojawią się one w „odpowiednim czasie”.

Możliwość zawarcia ślubu "pod chmurką" w UK pozostanie także po pandemii

Przypomnijmy, do tej pory, a raczej do wybuchu pandemii koronawirusa, śluby cywilne mogły odbywać się wyłącznie w zamkniętych pomieszczeniach. Ze względu na wprowadzone restrykcje covidowe umożliwiono jednak zawieranie małżeństw na zewnątrz, na terenie należącym do licencjonowanego lokalu. Dla wielu młodych par oznacza to znacznie większe możliwości wyboru świętowania tego wyjątkowego dnia.

"Ślub jest jednym z najważniejszych dni w życiu człowieka i słuszne jest, aby pary miały większy wybór w sposobie świętowania" – komentował minister sprawiedliwości Tom Pursglove. "Wprowadzone reformy umożliwią parom organizowanie bardziej spersonalizowanych ceremonii i jednocześnie zapewnią mile widziany impuls dla sektora ślubnego".

Takie rozwiązanie przyspieszy ożywienie w ramach branży ślubnej

Trzeba również dodać, że wprowadzenie na stałe możliwości zawarcia ślubu "pod chmurką" przyspieszy ożywienie w ramach branży ślubnej. Ten sektor mocno ucierpiał w trakcie pandemii koronawirusa. Brytyjski przemysł ślubny jest wart około 10 miliardów funtów rocznie.

 

Teksty tygodnia

Kryzys migracyjny. Sto tysięcy imigrantów ma otrzymać domy za pieniądze podatników

Rząd spotkał się z oskarżeniami o marnotrawienie publicznych pieniędzy – wydaje miliardy funtów na domy dla imigrantów, podczas gdy wiele młodych rodzin w Wielkiej Brytanii nie stać na własne mieszkanie. Krytycy alarmują, że ponad 100 tysięcy osób ubiegających się o azyl może otrzymać mieszkania finansowane z kieszeni podatników.

Po katastrofie w Indiach, Ryanair sprawdza swoje Boeingi

Michael O’Leary ujawnił, że zespół inżynierów Ryanair sprawdza Boeingi, które kupuje firma, gdyż istnieją obawy dotyczące procesu produkcyjnego.

Spending review 2025: Rząd zapowiada budowę setek tysięcy tanich domów

W środę w brytyjskim parlamencie przedstawiono plan wydatków publicznych (spending review). Kanclerz skarbu Rachel Reeves ogłosiła, że w ramach pakietu o wartości 39 miliardów funtów rząd zamierza w ciągu najbliższych dziesięciu lat wybudować setki tysięcy tanich mieszkań.

Protest ojców w UK! Czego domagają się ojcowie?

Przez miasta Wielkiej Brytanii przetacza się fala protestów. Szczególnie widoczne są one w Londynie i Edynburgu. Co zaskakujące, protestują ojcowie. Dlaczego?

Cisza, zaufanie i nożyczki. Polak otwiera wyjątkowy salon fryzjerski w Edynburgu

Polak otworzył w Edynburgu wyjątkowy salon fryzjerski. Bez kolejek i hałasu – z czasem tylko dla Ciebie. HOME4MYHAIR to nowa jakość w Leith.

Przeczytaj także