piątek, 20 września, 2024

Wycofanie samochodów z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi leży w interesie UK. Dlaczego?

Dlaczego szybkie wycofanie samochodów z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi leży w interesie Wielkiej Brytanii? Minister Grant Shapps nie ma wątpliwości dlaczego – pozwoliłoby to rozwinąć wartą miliardy funtów produkcję akumulatorów elektrycznych na Wyspach.

Brytyjczycy wcale nie chcą szybkiego przechodzenia na samochody elektryczne

Niedawne badania opinii publicznej pokazały, że Brytyjczycy wcale nie chcą tak szybko pozbywać się samochodów z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi. Tylko jedna trzecia Wyspiarzy popiera obecnie zakaz sprzedaży nowych samochodów benzynowych i wysokoprężnych, zaplanowany przez rząd na 2030 r. Ankieta YouGov pokazała, że poparcie dla zakazu sprzedaży nowych samochodów benzynowych i wysokoprężnych od 2030 r. regularnie maleje – obecnie politykę klimatyczną rządu w tym względzie popiera zaledwie 36 proc., czyli znacznie mniej niż dwa lata temu, gdy taki zakaz popierało 51 proc. ankietowanych. A trzeba zaznaczyć, że spadek poparcia dla wprowadzenia zakazu okazał się szczególnie znaczący wśród potencjalnych wyborców Partii Konserwatywnej – w 2019 roku popierało go aż 41 proc. wyborców torysów, a obecnie jedynie 19 proc.

Przemysł akumulatorów elektrycznych to przyszłość dla brytyjskiej gospodarki?

Gorącym zwolennikiem szybkiego odejścia od samochodów z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi jest Grant Shapps, Minister ds. biznesu, energii i strategii przemysłowej, który uważa, że pozwoli to rozwinąć się wartemu miliardy funtów przemysłowi akumulatorów elektrycznych. W wywiadzie dla „Politico” minister poinformował, że zapowiedź zdecydowanego przejścia Brytyjczyków na pojazdy elektryczne był kluczem do ściągnięcia do UK indyjskiego giganta Tata Group, który zainwestował 4 miliardy funtów w giga-fabrykę na Wyspach. – Negocjacje zajęły mi dziewięć miesięcy. Wówczas wybrano już Hiszpanię. Moja pierwsza rozmowa z Tatą brzmiała: 'Przepraszam, ta produkcja jest kierowana do Hiszpanii’. Sprowadzenie ich tutaj miało ogromne znaczenie dla brytyjskiego przemysłu. Nie moglibyśmy tego zrobić bez przedstawienia jasnego obrazu. Nie zapominajmy, że skłaniając się ku się ku temu, zyskujemy przewagę i zaczynamy widzieć, że to się udaje. Przewiduję, że będą też inni – wyjaśnił Shapps. I dodał: – Rany, dzięki temu stworzymy 4000 bezpośrednich miejsc pracy, 9000 pośrednich miejsc pracy, wystarczającą ilość baterii nie tylko dla Jaguara Land Rovera, ale dla połowy innych samochodów elektrycznych, które prawdopodobnie pojawią się na naszych drogach do 2030 roku.

 

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Horrendalnie drogi wydruk kart pokładowych na lot z Ryanair. Brytyjka dostała białej gorączki

Brytyjczyk sprzedawał organiczne wege boxy za 100 funtów. Produkty pochodziły z Tesco

Od sierpnia podrożeje alkohol w sklepach. Ceny jakich trunków wzrosną najbardziej?

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Rośnie bezrobocie wśród osób młodych. Tak źle nie było od czasów pandemii

Od czasu pandemii bezrobocie wśród młodych nie było tak wysokie. Pracodawcy znów coraz chętniej zatrudniają starszych pracowników

Nowy wariant COVID-19 szaleje w Europie. Czy ktoś jeszcze się tym przejmuje?

Nowy wariant COVID-19, nazwany Covid XEC, wzbudza coraz większe...

Ponad 1,7 mln gospodarstw domowych w UK nie chce tej zimy włączać ogrzewania

2-3 milionów gospodarstw domowych w UK albo w ogóle nie włączy ogrzewania tej zimy, albo będzie z tym zwlekać do ostatniej chwili

Minister ds. policji i przestępczości ukradziono torebkę na konferencji dotyczącej… kieszonkowców

Do tych zdarzeń doszło w miniony wtorek, 10 września 2024 roku, podczas konferencji Stowarzyszenia Kuratorów (Police Superintendents' Association) w Kenilworth, w środkowej Anglii.

Ryanair przewiduje spadek cen biletów

Linie lotnicze Ryanair przewidują spadek cen biletów o od 5 proc. do 9 proc. w kwartale od lipca do września.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?