Zasady wjazdu z Wielkiej Brytanii do Francji obowiązujące od 18 grudnia 2021

Z piątku na sobotę 18 grudnia 2021 roku zaczęły obowiązywać nowe zasady wjazdu do Francji dla osób podróżujących z Wielkiej Brytanii. Jakich formalności muszą dopilnować Polacy UK wjeżdżający do Francji?

Jak czytamy na oficjalnych polskich stronach rządowych, aby móc przekroczyć granicę brytyjsko-francuską należy: 

Co jest uznawane przez władze za "ważny powód"? Ich wykaz można znaleźć na oficjalnych stronach rządu francuskiego: https://www.gouvernement.fr/sites/default/files/contenu/piece-jointe/2021/12/liste_des_motifs_imperieux_-_royaume-uni_-_16.12.2021.pdf

"Wśród ważnych powodów wymieniono m.in.: tranzyt obywatela do miejsca swoje stałego zamieszkania w kraju Unii Europejskiej; tranzyt do 24 godzin przez strefę międzynarodową lotniska oraz międzynarodowy transport towarów. Nie będą dozwolone podróże turystyczne oraz zawodowe, niewskazane wprost w wykazie" – jak czytamy na oficjalnej stronie GOV.pl.

O czym trzeba pamiętać jadąc z UK do Francji?

Z kolei na oficjalnych stronach Ambasady RP w Paryżu na granicach spodziewane są wzmożone kontrole nowych zasad wjazdu i przejazdu przez Francję. W mediach społecznościowych Polacy, który przyjeżdżają z UK do Polskie przez Francję już piszą o długich kolejkach oraz godzinach oczekiwania.

Jak czytamy dalej na oficjalnych stronach rządowych:

Osobom zamieszkałym na stałe lub czasowo w Wielkiej Brytanii zalecamy podróżowanie do Polski drogą lotniczą lub promową do portów w Belgii i Holandii. Osobom podróżującym do Wielkiej Brytanii w celu odwiedzin zalecamy drogę lotniczą lub promową z portów w Belgii i Holandii.

Co jest uznawane za "ważny powód" do podróży?

Podróżni przybywający z Wielkiej Brytanii, których celem podróży jest Francja będą kierowani na kwarantannę. Negatywny wynik testu antygennowego lub PCR wykonanego po 48 godzinach od rozpoczęcia kwarantanny powoduje jej zakończenie.

Od 4 grudnia wszystkie osoby zaszczepione podróżujące do Francji z krajów spoza UE mają obowiązek okazania negatywnego testu PCR lub antygenowego wykonanego 24 lub 48 godzin przed kontrolą w zależności od kraju z jakiego podróżują do Francji. Wyjątek stanowią następujące państwa: Andora, Islandia, Lichtenstein, Monako, Norwegia, Szwajcaria. Osoby niezaszczepione (powyżej 12. roku życia) muszą okazać negatywny test PCR lub antygenowy, wykonany 24 godziny przed kontrolą.

 

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Jak w Wielkiej Brytanii obchodzone jest święto Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny?

W naszej ojczyźnie z przypadającymi w listopadzie świętami Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym wiążą się tradycje, do których Polacy są przywiązani. A jak rzecz ma się w Wielkiej Brytanii? W jaki sposób Brytyjczycy obchodzą uroczystości religijne przypadające na dni 1 listopada i 2 listopada? 

Naturalne sposoby odmładzania twarzy – szkolenia Kobido Up w Londynie i Birmingham

Naturalne odmładzanie twarzy to trend, który zdobywa popularność na...

Podwyżka czesnego na uniwersytetach w Anglii

W przyszłym roku studenci w Wielkiej Brytanii zapłacą więcej za studia. Czeka ich podwyżka czesnego do 9535 funtów rocznie.

Polska rodzina wywalczyła settled status dla 81-letniej imigrantki z Polski

Wielka ulga dla polskiej rodziny mieszkającej w Colchester. Ostatecznie Home Office pozwoliło, aby 81-letnia Polka, która od ponad dekady legalnie mieszka w UK, pozostała na Wyspach. Kobiecie groziła deportacja do Polski.

W Anglii i Walii odnotowano wzrost przestępczości o 10% w ciągu ostatniego roku

Diana Johnson, minister ds. przestępczości, policji i straży pożarnej, powiedziała, że ​​„zbyt wiele centrów miast zostało zdziesiątkowanych przez rekordowe poziomy kradzieży sklepowych, a społeczności zostały wstrząśnięte rosnącym poziomem przestępstw z użyciem noży, kradzieży i rozbojów”. - Tak nie może być dalej - deklaruje minister Johnson.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Royal news

Zdrowie