Turcja: 508 lat więzienia za pedofilię

Pedofilski skandal w Turcji – za seksualne molestowanie dziesięciorga dzieci 54-letni nauczyciel został skazany przez sąd na 508 lat (!!!) pobytu za kratkami.

Ale nie z pozoru absurdalna ilość lat, na które został skazany pedofil, najbardziej szokuje opinię publiczną nie tylko w Stambule, ale i na całym świecie. Afera wybuchła w mieście Karaman, znajdującym się na południu Anatolii, cieszącym się sławą bardzo konserwatywnego i religijnego. Do molestowania miało dojść w hostelach prowadzonych przez dwie muzułmańskie fundacje charytatywne, Ensar i Kaimder.

- Advertisement -

Według opozycji są one mocno uwikłane w całą sprawę, a proces zwieńczony spektakularnym wyrokiem to typowa pokazówka spreparowana dla mediów na całym świecie. Miała ona na celu odwrócenie uwagi od prawdziwego problemu, który ma być system pozwalający na molestowanie nieletnich i chroniący zarówno pedofilii, jak i ludzi odpowiedzialnych za dostarczenie im dzieci. Przed sądem stanął tylko jeden człowiek, a powinni mu towarzyszyć ludzie, którzy ułatwiali mu to, co robił. Ile w tych zarzutach prawdy, a ile wyrachowanej walki politycznej?

Turcja za Wielką Brytanię w Unii Europejskiej? Brytyjczycy nie chcą być w Unii z Turcją

Faktem jest, że pozycja islamskich organizacji pozarządowych o charakterze religijnym w Turcji jest bardzo mocna. Obecne władze nie urywają swojego poparcia dla nich, dzięki czemu rosną ich wpływy w kraju, choćby w sektorze edukacyjnym. Widać wyraźne, że kraj rządzony przez Recepa Tayyipa Erdoğana wykonuje zdecydowany krok w stronę Bliskiego Wschodu, a nie Europy.

Zarzuty podnoszone przez opozycję odpiera turecki premier. Ahmet Davutoglu mocno sprzeciwił się wikłaniu procesu w polityczne rozgrywki, zapewniają, że władze dołożą wszystkich starań, aby winni zostali ukarani. Jednocześnie wziął w obronę Ensar i Kaimder, które według niego są oczerniane przez opozycjonistów.

Teksty tygodnia

Cichy drenaż kieszeni. Jak rosną podatki w UK bez nowych ustaw?

Jeśli nie oszczędności w obszarze zasiłków i świadczeń, to podniesienie podatków. Choć oficjalnych zapowiedzi jeszcze nie ma, to zamrożone progi podatkowe sprawiają, że w praktyce obciążenie podatkowe w Wielkiej Brytanii rośnie w zastraszającym tempie.

Rewolucja solarna w blokach? Wielka Brytania chce ułatwić montaż paneli na balkonach

Brytyjski rząd pracuje nad przełomowymi przepisami, które umożliwią mieszkańcom bloków i najemcom montaż balkonowych paneli słonecznych. Dotychczas osoby mieszkające w lokalach bez dostępu do dachu były praktycznie wykluczone z możliwości korzystania z energii odnawialnej zarówno ze względów technicznych, jak i prawnych.

Obniżka rachunków za energię. O ile mniej zapłacimy?

Dzięki obniżce limitu cenowego, zmniejszą się rachunki za energię, co odczuje 21 milionów gospodarstw domowych w Anglii, Szkocji i Walii.

Zmiana limitu wpłat na konta oszczędnościowe?

Czy 15 lipca kanclerz skarbu ogłosi zmiany stawek  kwoty wolnej od opodatkowania na ISA? W efekcie, czy konta oszczędnościowe przestaną być korzystne dla Brytyjczyków? 

Przyjechała do UK studiować. Błędy Home Office uniemożliwiły jej podjęcie pracy

Studentka, która przyjechała do Wielkiej Brytanii pięć lat temu, tkwi w zawieszeniu i nie może podjąć pracy ze względu na błędy Home Office.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie