Wizz Air będzie miał poważne problemy? Chodzi o sposób, w jaki traktuje pasażerów

Brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego podjął działania zmuszające linie lotnicze Wizz Air do zwrotu kosztów pasażerom, których loty zostały odwołane w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. CAA uznało sposób traktowania pasażerów przez węgierskiego przewoźnika za nie do zaakceptowania.

Wizz Air nie może w ten sposób traktować pasażerów

Brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego (The Civil Aviation Authority, CAA) rozpoczął postępowanie względem linii lotniczych Wizz Air, na które w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy wpłynęło mnóstwo skarg od poszkodowanych pasażerów. Sprawy sporne dotyczą przede wszystkim odwołanych lotów i zwrotu kosztów przez przewoźnika m.in. za zakup lotów zastępczych, transfer z i na lotnisko, gdy loty zastępcze odbywały się na inne lotnisko, a także za przymusowe noclegi pasażerów w hotelach.

Po przeprowadzonym dochodzeniu, w związku z licznymi skargami na Wizz Air w zakresie traktowania pasażerów odwołanych lotów, CAA doszło do wniosku, że było ono „nie do przyjęcia”. – Pasażerowie mają pełne prawo oczekiwać, że ich reklamacje i roszczenia zostaną rozpatrzone szybko i sprawnie oraz że będą traktowane przez linie lotnicze sprawiedliwie, zgodnie z przepisami. Będziemy nadal uważnie obserwować sytuację, aby sprawdzić, czy pasażerowie otrzymują to, co im się należy, oraz czy polityka Wizz Air uległa poprawie, tak aby konsumenci byli inaczej traktowani, jeśli coś pójdzie nie tak – zaznaczył w wywiadzie dla mediów brytyjskich Paul Smith, tymczasowy dyrektor naczelny CAA.

Wizz Air poszedł na współpracę z brytyjskim regulatorem

Władze Wizz Aira nie uchyliły się tym razem od odpowiedzialności i poszły na współpracę z the Civil Aviation Authority. Węgierski przewoźnik obiecał organowi regulacyjnemu, że wprowadzi zmiany w swoich zasadach, procedurach i w sposobie komunikacji z pasażerami. Poza tym linie lotnicze zdecydowały się ponownie rozpatrzyć otrzymane roszczenia, zwłaszcza te przypadające na okres od 18 marca 2022 r. Roszczenia z tego okresu zostaną rozpatrzone automatycznie, natomiast roszczenia starsze zostaną rozpatrzone na wniosek zainteresowanych pasażerów, choć nie będą one mogły dotyczyć lotów, które odbyły się później niż sześć lat temu.

Przypomnijmy, że w 2022 r. Brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego podjął podobne działania wobec Ryanaira, zmuszając irlandzkie linie do wypłaty odszkodowania tysiącom poszkodowanych pasażerów. Sama linia lotnicza Wizz Air nie ma natomiast dobrej prasy, ponieważ na początku tego roku została uznana przez organizację konsumencką Which? za najgorszą linię lotniczą w Wielkiej Brytanii – przede wszystkim z uwagi na swoją obsługę klienta.

 

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Najtańsze wakacje all-inclusive. Jeden kraj zdecydowanie wygrywa w rankingu

Ekstremalne upały staną się w UK normą? 40 st. C latem to już realny scenariusz

Ryanair odwołał w ten weekend setki lotów

Od sierpnia podrożeje alkohol w sklepach. Ceny jakich trunków wzrosną najbardziej?

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Imigranci z Europy Wschodniej zostali eksmitowani z kempingu Zennewijnen

Grupa imigrantów pochodzących z Europy Wschodniej, która pracowała w Holandii, została odesłana z kempingu Zennewijnen w wiosce Tiel. Zostali oni bezprawnie zakwaterowani w domkach wakacyjnych.

Wzrost gospodarczy Wielkiej Brytanii spowolnił niemal do zera

Tempo wzrostu brytyjskiej gospodarki zwolniła niemal do zera w trzecim kwartale 2024 roku. Można napisać, że PKB Wielkiej Brytanii wróciło do punktu wyjścia - w czerwcu i lipcu mieliśmy do czynienia ze stagnacją, a po krótkotrwałym wzroście w sierpniu, ekonomia na Wyspie znów spowolniła.

Brytyjczycy chcą powrotu do UE. Premier pod presją

W ciągu zaledwie trzech tygodni 36 000 osób podpisało petycję za powrotem do UE. Keir Starmer znalazł się pod nową presją w sprawie Brexitu.

Problem z wizami dla imigrantów po 31 grudnia 2024

Elektroniczne wizy dla imigrantów mogą stać się poważnym problemem po 31 grudnia 2024 roku. Szczególnie w przypadku podróży międzynarodowych.

Sainsbury’s zatrudni 20 000 osób na Boże Narodzenie. Jak aplikować?

Na sezon Bożego Narodzenia sieć supermarketów Sainsbury’s zatrudni 20 000 pracowników w całej Wielkiej Brytanii.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Stawka National Minimum Wage ma wzrosnąć o 6% w 2025, jak zapewnia Rachel Reeves

Brytyjski rząd zapowiada „podniesienie dolnej granicy” płac w UK. National Minimum Wage ma wzrosnąć o 6% w przyszłym roku, co będzie oznaczało podwyżkę dla ponad miliona nisko opłacanych pracowników, jak wynika z informacji, na które powołują się dziennikarze "Guardiana".

Skrajny prawicowiec Tommy Robinson pójdzie do więzienia

Tommy Robinson został skazany na 18 miesięcy więzienia po tym, jak przyznał się do obrazy sądu i fałszywych oszczerstw wobec uchodźcy.

Pasażerka Ryanaira dostała karę, bo jej bagaż był „potencjalnie za duży”

45-letnia Brytyjka musiała zapłacić 75 funtów grzywny na lotnisku Stansted. Kara w Ryanairze była jednak nie do końca uzasadniona.

Polski imigrant skazany za próbę podpalenia mieszkania swojej byłej partnerki

Polski imigrant w Holandii skazany za próbę podpalenia mieszkania swojej byłej partnerki. Nasz rodak za kratkami spędzi cztery lata. Holenderski sąd, który wydał wyrok w sprawie, określił 27-letniego Pawła C., jako osobę "tchórzliwą i pozbawioną skrupułów”.

Kosmetyki, które każda mama powinna mieć. Twoja skóra i maluch ci podziękują!

Ciąża to zarówno jeden z najbardziej wyjątkowych, jak i...

Chorobowe i urlop wypoczynkowy w Holandii

Pracując w Holandii podlegasz takim samym prawom jak Holendrzy. Jednak zasady przyznawania urlopu czy zwolnień lekarskich różnią się od tych w Polsce. Sprawdź szczegóły.