piątek, 20 września, 2024

Wizz Air będzie miał poważne problemy? Chodzi o sposób, w jaki traktuje pasażerów

Brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego podjął działania zmuszające linie lotnicze Wizz Air do zwrotu kosztów pasażerom, których loty zostały odwołane w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. CAA uznało sposób traktowania pasażerów przez węgierskiego przewoźnika za nie do zaakceptowania.

Wizz Air nie może w ten sposób traktować pasażerów

Brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego (The Civil Aviation Authority, CAA) rozpoczął postępowanie względem linii lotniczych Wizz Air, na które w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy wpłynęło mnóstwo skarg od poszkodowanych pasażerów. Sprawy sporne dotyczą przede wszystkim odwołanych lotów i zwrotu kosztów przez przewoźnika m.in. za zakup lotów zastępczych, transfer z i na lotnisko, gdy loty zastępcze odbywały się na inne lotnisko, a także za przymusowe noclegi pasażerów w hotelach.

Po przeprowadzonym dochodzeniu, w związku z licznymi skargami na Wizz Air w zakresie traktowania pasażerów odwołanych lotów, CAA doszło do wniosku, że było ono „nie do przyjęcia”. – Pasażerowie mają pełne prawo oczekiwać, że ich reklamacje i roszczenia zostaną rozpatrzone szybko i sprawnie oraz że będą traktowane przez linie lotnicze sprawiedliwie, zgodnie z przepisami. Będziemy nadal uważnie obserwować sytuację, aby sprawdzić, czy pasażerowie otrzymują to, co im się należy, oraz czy polityka Wizz Air uległa poprawie, tak aby konsumenci byli inaczej traktowani, jeśli coś pójdzie nie tak – zaznaczył w wywiadzie dla mediów brytyjskich Paul Smith, tymczasowy dyrektor naczelny CAA.

Wizz Air poszedł na współpracę z brytyjskim regulatorem

Władze Wizz Aira nie uchyliły się tym razem od odpowiedzialności i poszły na współpracę z the Civil Aviation Authority. Węgierski przewoźnik obiecał organowi regulacyjnemu, że wprowadzi zmiany w swoich zasadach, procedurach i w sposobie komunikacji z pasażerami. Poza tym linie lotnicze zdecydowały się ponownie rozpatrzyć otrzymane roszczenia, zwłaszcza te przypadające na okres od 18 marca 2022 r. Roszczenia z tego okresu zostaną rozpatrzone automatycznie, natomiast roszczenia starsze zostaną rozpatrzone na wniosek zainteresowanych pasażerów, choć nie będą one mogły dotyczyć lotów, które odbyły się później niż sześć lat temu.

Przypomnijmy, że w 2022 r. Brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego podjął podobne działania wobec Ryanaira, zmuszając irlandzkie linie do wypłaty odszkodowania tysiącom poszkodowanych pasażerów. Sama linia lotnicza Wizz Air nie ma natomiast dobrej prasy, ponieważ na początku tego roku została uznana przez organizację konsumencką Which? za najgorszą linię lotniczą w Wielkiej Brytanii – przede wszystkim z uwagi na swoją obsługę klienta.

 

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Najtańsze wakacje all-inclusive. Jeden kraj zdecydowanie wygrywa w rankingu

Ekstremalne upały staną się w UK normą? 40 st. C latem to już realny scenariusz

Ryanair odwołał w ten weekend setki lotów

Od sierpnia podrożeje alkohol w sklepach. Ceny jakich trunków wzrosną najbardziej?

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Wzrost wynagrodzenia o 6% i krótszy tydzień pracy – o co CNV będzie walczyć w negocjacjach zbiorowych?

Druga największa centrala związkowa w Holandii będzie walczyć o podwyżki na poziomie od 3,5% do 6%. Oprócz tego CNV chce zmniejszyć tydzień pracy o dwie godziny i zmienić zasady przyznawania pracownikom stałych umów.

Lato 2024 r. było najcieplejsze w historii pomiarów

Lato 2024 r. jest rekordowe pod względem ciepła. Tak wysokich temperatur w okresie wakacji jeszcze nie było

Droższe parkingi dla SUV-ów

Wyższe opłaty za parkowanie dla SUV-ów. Czy to rozwiązanie jest słuszne?

Bezrobocie w Irlandii spadło – na „Zielonej Wyspie” ciągle trzeba rąk do pracy

Odsetek osób pozostających bez zatrudnienia na "Zielonej Wyspie" wyniósł 4,3%, jak podaje CSO. Miesiąc wcześniej, w lipcu, stopa bezrobocia wynosiła nieco więcej, bo 4,7%.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?