piątek, 20 września, 2024

Silne turbulencje w trakcie lotu easyJet do Londynu. Dwie osoby zostały ranne

Samolot easyJet lecący z Korfu na lotnisko London Gatwick wpadł w strefę silnych turbulencji i zmuszony został awaryjnie lądować. W wyniku silnych wstrząsów ranne zostały dwie osoby.

Awaryjne lądowanie samolotu easyJet

Sporo strachu najedli się pasażerowie samolotu easyJet, którzy w poniedziałek 19 sierpnia wracali z greckiej wyspy Korfu do Londynu. Już po 20 minutach od startu, samolot ze 181 osobami na pokładzie wpadł w strefę silnych turbulencji. Maszyna znajdowała się wówczas na wysokości ok. 9 km nad ziemią i leciała z prędkością 780 km/h. Zgodnie z tym, co pokazał Flightradar24, samolot zmienił kurs w momencie, gdy znalazł się nad południowymi Włochami. Wstrząsy były tak silne, że piloci zdecydowali się skierować maszynę nad kontynentalną część Włoch i lądować awaryjnie w Rzymie.

Turbulencje – ranne zostały dwie osoby

Do silnych wstrząsów doszło w momencie, gdy załoga easyJet przygotowywała się do obsługi pasażerów. Maszyna zanurkowała też nagle w powietrzu, tracąc na wysokości ok. 200 m. Najbardziej poszkodowani w wyniku tych zjawisk zostali członkowie załogi easyJet, którzy, nieprzypięci żadnymi pasami, zostali rzuceni na boki samolotu.

– Na locie 19 sierpnia doszło do turbulencji. Te niestety zraniły dwie członkinie personelu pokładowego. W rezultacie kapitan zdecydował o przekierowaniu lotu do Rzymu, gdzie stewardesy otrzymały pomoc medyczną. Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych klientów i załogi są dla easyJet najwyższym priorytetem. Nasi piloci są przeszkoleni w zakresie radzenia sobie z turbulencjami – zaznaczył po całym zdarzeniu rzecznik brytyjskich linii lotniczych.

Trudny i stresujący lot z Korfu do Londynu opisała w mediach społecznościowych jedna z pasażerek – Becky Walters. „Bajeczne wakacje zakończyły się koszmarną podróżą powrotną z Korfu. W trakcie okropnych turbulencji spadliśmy o 200 m. Dwie członkinie personelu pokładowego zostały ranne. Jedna złamała nogę. To spowodowało konieczność natychmiastowego przekierowania samolotu do Rzymu, aby zabrać je do szpitala” – napisała kobieta.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Rośnie bezrobocie wśród osób młodych. Tak źle nie było od czasów pandemii

Od czasu pandemii bezrobocie wśród młodych nie było tak wysokie. Pracodawcy znów coraz chętniej zatrudniają starszych pracowników

Pożyczka Support for Mortgage Interest – na czym polega ten program pomocowy?

Kto może się ubiegać o pożyczkę Support for Mortgage Interest? Ile można zyskać i jak wygląda spłata pożyczki?

Ponad 1,7 mln gospodarstw domowych w UK nie chce tej zimy włączać ogrzewania

2-3 milionów gospodarstw domowych w UK albo w ogóle nie włączy ogrzewania tej zimy, albo będzie z tym zwlekać do ostatniej chwili

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

W UK znikną fizyczne dokumenty imigracyjne. Kto musi się postarać o e-Wizę?

Home Office przechodzi na w pełni zdigitalizowany system imigracyjny. Kto do 1 stycznia 2025 r. potrzebuje postarać się o e-Visę?

Bank Anglii podjął decyzję w sprawie stóp procentowych

Bank Anglii nie obniżył stóp procentowych, zamiast tego postanowił utrzymać je na niezmienionym poziomie 5 proc.

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Budownictwo przystępnych cenowo mieszkań w Londynie jest na dramatycznie niskim poziomie

W Londynie dramatycznie brakuje niedrogich mieszkań. Dlaczego są takie opóźnienia w budownictwie socjalnym?