Bagaż podręczny w Ryanairze – rozmiar, zakazane przedmioty, płyny. Jakie są zasady w 2024 roku?

Bagaż podręczny w Ryanairze musi spełnić określone warunki, abyśmy mogli go zabrać ze sobą w podróż bez konieczności uiszczenia dodatkowych opłat. Dlatego też warto zapoznać się z zasadami dotyczącymi rozmiaru walizki, zakazanych przedmiotów i płynów w 2024 roku.

Każda linia lotnicza ma określone zasady dotyczące bagażu i tego, jakie powinien mieć wymiary oraz co w nim może się znaleźć. Dlatego też warto się z nimi zapoznać przed podróżą. Bagaż podręczny w Ryanairze również podlega pewnym wymogom – przedstawiamy je poniżej.

Bagaż podręczny w Ryanairze – zasady w 2024 roku

Aby uniknąć nieoczekiwanych i często wysokich opłat, jeszcze przed podróżą powinniśmy zapoznać się z zasadami dotyczącymi bagażu podręcznego, który możemy wziąć ze sobą na pokład.

Warunkiem jest to, że bagaż podręczny w Ryanairze musi się zmieścić pod siedzeniem przed nami, dlatego też bezwzględnie musi mieć określone wymiary.

Kupując bilet na podróż irlandzkimi liniami lotniczymi, mamy – jako pasażerowie – zagwarantowaną możliwość bezpłatnego przewiezienia ze sobą bagażu podręcznego. Jego maksymalne wymiary to 40 cm x 20 cm x 25 cm.

Jeśli nasz bagaż przekroczy te wymiary, może zostać odrzucony przy bramce wejściowej na pokład lub – jeśli to możliwe – umieszczony w luku samolotu za określoną opłatą w wysokości 70 euro.

Jeśli natomiast musimy zabrać ze sobą dodatkową torbę, musimy odpłatnie dodać do rezerwacji „Priority & 2 Cabin Bags”. Wtedy możemy zabrać małą torbę osobistą, a także bagaż na kółkach o wadze 10 kg o wymiarach nie większych niż 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alternatywnie możemy również dopłacić, aby dodać do rezerwacji opcję bagażu rejestrowanego o wadze 10 kg.

Rzecznik irlandzkich linii lotniczych powiedział:

– Jeśli twój bagaż podręczny jest za duży, nie przejdzie przez bramkę wejściową na pokład. W takim przypadku zostanie on umieszczony w luku samolotu i będziesz musiał/-a uiścić opłatę w wysokości 70,00 euro (plus VAT na loty krajowe).

Przedmioty zakazane w bagażu podręcznym

Istnieją również określone zasady w Ryanairze dotyczące przedmiotów, których nie możemy przewozić w bagażu podręcznym. Nie wolno przewozić żadnych z poniższych przedmiotów w bagażu rejestrowanym ani podręcznym. A także przechodzić z nimi kontroli bezpieczeństwa (należy sprawdzić kieszenie). Są to wszelkie przedmioty, które mogą stanowić zagrożenie dla samolotu, ludzi lub mienia, w tym poniższe:

– materiały wybuchowe, substancje i urządzenia, które mogą spowodować poważne obrażenia lub stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa, w tym detonatory i zapalniki

– łatwopalne ciecze, gaz

– łatwopalne ciała stałe, substancje powodujące niebezpieczną reakcję chemiczną

– fajerwerki, flary, kanistry, materiały pirotechniczne

– farba, terpentyna, benzyna, rozcieńczalnik do farb

– alkohol o ABV powyżej 70 proc.

– chemikalia, substancje toksyczne

– materiał radioaktywny, w tym izotopy lecznicze lub handlowe

– substancje żrące, w tym rtęć, akumulatory samochodowe i części zawierające paliwo

– łącznie więcej niż jeden litr oleju jadalnego (na przykład oliwy z oliwek)

– urządzenia zasilane baterią litowo-jonową o mocy przekraczającej 160 watogodzin

– inteligentne torby, z których nie została wyjęta bateria litowa

– zapalniczki.

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Szukasz pracy? Na lotnisku w Dublinie zatrudnią 100 ochroniarzy

Lotnisko w Dublinie ogłosiło plany związane z zatrudnieniem do 100 nowych funkcjonariuszy ochrony w ciągu najbliższych miesięcy.

Holenderska ekonomia rośnie, ale w tempie „poniżej swojego potencjału”

Tempo wzrostu holenderskiej gospodarki w III kwartale 2024 roku wyniosło 0,8 proc. w porównaniu do II kwartału, jak czytamy w oficjalnym komunikacie wydanym przez Centraal Bureau Voor De Statistiek.

W styczniu czeka nas kolejna podwyżka rachunków

Według Cornwall Insights w styczniu możemy spodziewać się kolejnej podwyżki rachunków za energię. Ile wyniesie?

Odnalazła się 18-letnia Brytyjka, która zaginęła w Krakowie

Odnalazła się 18-letnia Brytyjka, która zaginęła tuż po przylocie do Polski na lotnisku w Balicach. Została odnaleziona w Warszawie.

Praca sezonowa w Niemczech – w jakich warunkach pracują imigranci przyjeżdżający „na szparagi”?

W jakich warunkach muszą pracować imigranci, którzy przyjeżdżają "na szparagi" do Niemiec? Odsłaniamy kulisy pracy sezonowej w kraju zachodnich sąsiadów Polski.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Stawka National Minimum Wage ma wzrosnąć o 6% w 2025, jak zapewnia Rachel Reeves

Brytyjski rząd zapowiada „podniesienie dolnej granicy” płac w UK. National Minimum Wage ma wzrosnąć o 6% w przyszłym roku, co będzie oznaczało podwyżkę dla ponad miliona nisko opłacanych pracowników, jak wynika z informacji, na które powołują się dziennikarze "Guardiana".

Skrajny prawicowiec Tommy Robinson pójdzie do więzienia

Tommy Robinson został skazany na 18 miesięcy więzienia po tym, jak przyznał się do obrazy sądu i fałszywych oszczerstw wobec uchodźcy.

Pasażerka Ryanaira dostała karę, bo jej bagaż był „potencjalnie za duży”

45-letnia Brytyjka musiała zapłacić 75 funtów grzywny na lotnisku Stansted. Kara w Ryanairze była jednak nie do końca uzasadniona.

Polski imigrant skazany za próbę podpalenia mieszkania swojej byłej partnerki

Polski imigrant w Holandii skazany za próbę podpalenia mieszkania swojej byłej partnerki. Nasz rodak za kratkami spędzi cztery lata. Holenderski sąd, który wydał wyrok w sprawie, określił 27-letniego Pawła C., jako osobę "tchórzliwą i pozbawioną skrupułów”.

Kosmetyki, które każda mama powinna mieć. Twoja skóra i maluch ci podziękują!

Ciąża to zarówno jeden z najbardziej wyjątkowych, jak i...

Chorobowe i urlop wypoczynkowy w Holandii

Pracując w Holandii podlegasz takim samym prawom jak Holendrzy. Jednak zasady przyznawania urlopu czy zwolnień lekarskich różnią się od tych w Polsce. Sprawdź szczegóły.