Brexit doprowadził do wzrostu dyskryminacji imigrantów na Wyspach – pokazują najnowsze badania UCL

Z badań przeprowadzonych przez University College London wynika, że w rejonach, w których istnieje większe poparcie dla Brexitu, doszło do wzrostu przypadków dyskryminacji imigrantów.

Na podstawie przeprowadzonych badań University College London (UCL) wysnuł wniosek, że Brexit przyczynił się do wzrostu dyskryminacji imigrantów. Okazało się, że, na podstawie danych zebranych od 300 imigrantów między lutym a październikiem roku 2017, w rejonach, w których mieszka więcej zwolenników Brexitu, częściej dochodziło do przypadków dyskryminacji imigrantów.

- Advertisement -

Polecane: Większość Polaków w UK wciąż nie złożyła wniosku o settled status – tylko 38% naszych rodaków zdecydowało się aplikować

Naukowcy z UCL, którzy prowadzili badania, mówią, że „po-Brexitowy klimat społeczny” jest nie tylko mało przyjazny, ale nawet krzywdzący dla imigrantów żyjących w Wielkiej Brytanii. W związku z tym, że ludzie w referendum w 2016 roku głosowali za Brexitem pod hasłem przywrócenia kontroli na granicach i zmniejszenia napływu imigrantów z UE, obcokrajowcy mieszkający na Wyspach poczuli się bardziej wyalienowani.

Prowadzący badania UCL dr David Frost powiedział:

– Do teraz żadne badania bezpośrednio nie sprawdzały tych obaw. Chcieliśmy zobaczyć, czy tak naprawdę istnieją systematyczne dowody na te obawy, dlatego przeprowadziliśmy badania wśród imigrantów żyjących w Wielkiej Brytanii. Okazało się, że imigranci mieszkający w rejonach, w których żyje też duży odsetek osób popierających Brexit, doświadczają większej dyskryminacji.

 

 

 

Badania UCL dowiodły, że imigranci mieszkający w rejonach z wysokim procentem mieszkańców popierających Brexit, doświadczają dyskryminacji trzy razy częściej niż imigranci żyjący w rejonach, w których żyje większy procent osób przeciwnych odłączeniu się od Unii Europejskiej.

Zobacz też: BREXIT powoduje u Ciebie dezorientację? Te filmiki pozwolą Ci zrozumieć najważniejsze kwestie związane z wyjściem UK z UE

Teksty tygodnia

Fale upałów mogą wywoływać 34 tys. zgonów rocznie w samej Wielkiej Brytanii

Eksperci alarmują, że w Anglii i Walii liczba zgonów spowodowanych falami upałów może znacznie wzrosnąć. Naukowcy przeanalizowali piętnaście scenariuszy obejmujących najbliższe pięćdziesiąt lat, uwzględniając różne poziomy globalnego ocieplenia, stopień przystosowania społeczeństwa, starzenie się populacji oraz lokalne różnice klimatyczne.

Gigantyczna kara dla landlorda za nielegalny wynajem mieszkań

Sąd wyznaczył karę dla landlorda w wysokości 75 000 funtów. Mężczyzna nielegalnie wynajmował dwa mieszkania na krótkoterminowy wynajem.

Mięso z Polski sprzedawano jako niemieckie. Ogromna skala nieprawidłowości

Od lutego do czerwca br. Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przeprowadziła zakrojoną na szeroką skalę kontrolę mięsa w sklepach na terenie całej Polski. Inspektorzy sprawdzili łącznie ponad 500 punktów sprzedaży. W sumie weryfikacji poddano przeszło 1800 partii mięsa. Wyniki są niepokojące.

W tych terminach brytyjskie lotniska odnotują rekordowy ruch

Lato 2025 ma być rekordowe na brytyjskich lotniskach. W lipcu i sierpniu porty lotnicze na Wyspach obsłużą więcej pasażerów niż kiedykolwiek wcześniej. Podano najgorsze terminy.

Kurs funta spadł do najniższego poziomu od trzech tygodni

Kurs funta spadł do najniższego poziomu od trzech tygodni. Nastąpił po tym, jak szef Banku Anglii zasugerował obniżkę stóp procentowych.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie