Brytyjczyk pobierał 35 tys. funtów zasiłku i opalał się na Karaibach

Brytyjczyk, który pobierał rocznie 35 tysięcy funtów zasiłku, przez dwa lata mieszkał poza Wielką Brytanią i korzystał ze słońca na karaibskiej plaży. 

60-letni Geoffrey Thorpe poleciał na Karaiby  w październiku 2012 roku, gdzie poślubił swoją dziewczynę i mieszkał tam przez dwa lata. W czasie rozprawy w Bromley Magistrates Court okazało się, że mężczyzna poznał swoją partnerkę przez internet, a kobieta przyjechała do Wielkiej Brytanii w roku 2011, by zamieszkać z Brytyjczykiem w Kent.

- Advertisement -

Problemy pojawiły się wtedy, gdy kobieta została deportowana przez rząd brytyjski z powrotem na wyspę Barbados. Thorpe w roku 2012 pojechał za swoją partnerką, z którą następnie wziął ślub. Na Karaibach mieszkał przez dwa lata, jednak pobierał w tym czasie zasiłki i, aby ich nie stracić, mężczyzna nie zgłosił do urzędu zmiany miejsca pobytu. Ponadto w czasie, gdy mieszkał na Karaibach, Brytyjczyk wynajmował swój dom w Kent, z którego miał dodatkowy dochód.

Thorpe został uznany winnym umyślnego zatajenia faktu zmiany miejsca zamieszkania w celu dalszego pobierania zasiłków. Bromley Magistrates Court skazał Brytyjczyka na osiem tygodni więzienia w zawieszeniu na 12 miesięcy i wyznaczył mu karę w wysokości 600 funtów oraz nakazał mu zapłacić równowartość pobieranych (nielegalnie) przez dwa lata zasiłków.

Teksty tygodnia

Obniżka rachunków za energię. O ile mniej zapłacimy?

Dzięki obniżce limitu cenowego, zmniejszą się rachunki za energię, co odczuje 21 milionów gospodarstw domowych w Anglii, Szkocji i Walii.

Przyjechała do UK studiować. Błędy Home Office uniemożliwiły jej podjęcie pracy

Studentka, która przyjechała do Wielkiej Brytanii pięć lat temu, tkwi w zawieszeniu i nie może podjąć pracy ze względu na błędy Home Office.

Bunt w Partii Pracy. Czy rząd UK cofnie się w sprawie świadczeń?

Reformy systemu opieki socjalnej wywołują nie tylko liczne protesty i obawy wśród mieszkańców UK i ekspertów. Powodują również bunt w samym sercu rządzącej partii. “Nie dla reform w PIP i DWP” wyraźnie powiedziało 100 posłów Partii Pracy

Brytyjczycy chcą drastycznie spowolnić ruch przy szkołach i szpitalach

Brytyjska organizacja Road Safety Foundation, zajmująca się bezpieczeństwem ruchu drogowego, zaproponowała radykalne zmiany w limitach prędkości na wielu drogach w kraju. Jej najgłośniejszym postulatem jest wprowadzenie ograniczenia do około 16 km/h, na drogach w pobliżu szkół, szpitali, obiektów sportowych, kulturalnych czy rekreacyjnych.

Chaos w Broadstairs. Bójki i grabieże to codzienność w nadmorskiej miejscowości

W nadmorskim miasteczku w Wielkiej Brytanii doszło do gwałtownych bójek, które wywołały strach wśród mieszkańców. W obawie przed kradzieżami lokalne biznesy zaczęły zamykać się wcześniej. W ubiegłym tygodniu w Broadstairs w hrabstwie Kent zapanował chaos, a na ulicach wybuchła bójka z udziałem wielu osób.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie