Hrabstwo Kent: KFC wydało zakaz wstępu dla nastolatków

W zlokalizowanym w hrabstwie Kent mieście Sittingbourne w związku ze znaczącym wzrostem zachowań antyspołecznych wśród młodzieży, jedna z restauracji KFC zakazała wstępu nastolatkom w trakcie weekendu.

W piątki od godziny 18 oraz od południa w soboty i w niedziele do restauracji szybkiej obsługi KFC w Sittingbourne nastolatkowie będą mieli wstęp wzbroniony. Wejście do tego lokalu będą miały osoby tylko pełnoletnie, po okazaniu odpowiedniego dowodu tożsamości, a osoby poniżej osiemnastego roku życia wejdą do środka tylko z legalnym opiekunem, np. rodzicem. Jak podaje lokalny portal „KentOnline” te regulacje będą egzekwowane przez ochroniarza, który kontrolował będzie pełnoletniość potencjalnych klientów w drzwiach lokalu. Informacja ta została potwierdzona przez pracownika tej restauracji, który nie chciał ujawnić swojego nazwiska, jak podają brytyjskie media.

— Musimy mieć tutaj ochronę, ponieważ są problemy z dzieciakami — relacjonuje pracownik lokalu w Sittingbourne, jak cytujemy za „KentOnline”.

Wzrost zachowań antyspołecznych wśród młodzieży

Uważa się, że te dość surowe zasady zostały wprowadzone w związku ze wzrostem zachowań antyspołecznych, który został zaobserwowany w ciągu ostatnich kilku miesięcy w mieście. Media piszą wręcz o tym, że młodzi ludzie sieją spustoszenie w całym Sittingbourne, a lokalni mieszkańcy wcale nie dziwią się decyzji podjętej przez KFC.

— To nie jest niespodzianka. Wielu dużych detalistów w okolicy ma tego typu problemy z dzieciakami — komentuje jeden z głównych sprzedawców gazet, jak cytujemy za „KentOnline”. — Nie boją się konsekwencji tej decyzji — dodaje. Warto wspomnieć, że nieco wcześniej w sklepie sieci Morrisons zainstalowano monitoring CCTV, aby poradzić sobie z aspołecznymi zachowaniami lokalnej młodzieży.

Co dzieje się w Sittingbourne?

— Bezpieczeństwo zawsze było naszym najwyższym priorytetem i po prostu nie tolerujemy żadnej przemocy, zarówno wobec naszych gości, jak i pracowników. Nasza restauracja w Sittingbourne zaobserwowała ostatnio zachowania gości, z którego Pułkownik nie byłby dumny. Z tego powodu, tymczasowo wprowadziliśmy zasadę, iż osobom poniżej 18. roku życia musi towarzyszyć osoba dorosła w określonych godzinach — jak odniósł się do sprawy rzecznik KFC.

Matka piątki dzieci, Kayleigh Trimmings, zwraca uwagę, że nowe regulacje nie są sprawiedliwe. — McDonald’s obok tego nie robił. Myślę, że to obrzydliwe — komentuje. — Wiem, że w mieście pojawiają się zachowania antyspołeczne, ale nie wszyscy młodzi ludzie tak się zachowuje. Nie jest sprawiedliwe, że niewinne dzieci poniżej 18 roku życia są odrzucane. Dlaczego ochroniarz KFC nie może po prostu wpuszczać tylko dwóch lub trzech na raz, tak jak robią to inne sklepy w okolicy?

Zajrzyj także na naszą główną stronę: polishexpress.co.uk – będzie nam miło! Artykuły polecane przez polishexpress.co.uk:

Najtańsze wakacje all-inclusive. Jeden kraj zdecydowanie wygrywa w rankingu
Kiedy rekordowe upały dotrą do Wielkiej Brytanii?
Ryanair odwołał w ten weekend setki lotów

Teksty tygodnia

Brakuje personelu medycznego. Mężczyźni będą przeprowadzać mammografię?

W służbie zdrowia eksperci proponują kontrowersyjne zmiany. Czy już wkrótce mężczyźni będą przeprowadzać badania piersi u pacjentek?

Ogromny pożar w Londynie. Ponad 160 zgłoszeń do straży pożarnej

W Londynie płonie stacja transformatorowa. Wczesnym rankiem, około godziny 5:30, w dzielnicy St John's Wood w Londynie wybuchł pożar stacji transformatorowej przy Victoria Passage (NW8)

Masz te monety w portfelu? Mogą być warte fortunę!

Monety z błędami produkcyjnymi są warte nawet tysiące funtów. Być może i Ty masz w portfelu taki unikat! Podpowiadamy, jak je rozpoznać.

Jeden funt z 2016 roku może być unikatem?

Numizmatyka i filatelistyka poszukują obiektów unikatowych. Na liście poszukiwanych jest niezwykła moneta. Jeden funt wybity w 2016 roku może być wart nawet 60 Funtów. Czy masz monetę we własnym portfelu?

Polskie miasta w UK. Jak wygląda codzienność w Bostonie czy Slough?

Niedawno w sieci ukazała się ciekawa mapa, pokazująca w jakich miastach Wielkiej Brytanii częsty jest język polski. W efekcie łatwo prześledzić, gdzie skoncentrowała się mniejszość niemiecka, gdzie rumuńska, litewska czy polska.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie