Jeden na trzech pracowników w UK zwolnił się z pracy z powodu złego zarządzania

Badania przeprowadzone przez Chartered Management Institute wykazały, że blisko jedna trzecia pracowników w Wielkiej Brytanii odeszła z pracy z powodu złego zarządzania firmą. Menedżerowie są powszechnie krytykowani za to, że nie potrafią lub nie chcą zapobiec negatywnej kulturze pracy.

Negatywna kultura pracy – jak wielu pracowników sobie z nią nie radzi?

Badania wykonane dla Chartered Management Institute przez YouGov nie pozostawiają złudzeń. Wielu ludzi nie radzi sobie z negatywną kulturą pracy i toksycznymi zachowaniami w swojej firmie. Co więcej, aż jedna trzecia pracowników zwolniła się właśnie dlatego, że odpowiedzialny za zarządzanie pracownikami menedżer nie potrafił lub nie chciał sobie poradzić z negatywnymi emocjami i zachowaniami pojawiającymi się w miejscu pracy. Wśród tych pracowników co trzeci twierdzi, że jest w związku z negatywną kulturą pracy słabiej zmotywowany do należytego wykonywania swoich obowiązków. Z kolei połowa ankietowanych zaznaczyła, że nieefektywny menedżer sprawia, iż rozważają odejście z pracy w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Innym powodem, dla którego ludzie stosunkowo często odchodzą z pracy, są negatywne relacje z przełożonym. Poza tym problemem są także dyskryminacja lub molestowanie. Na ten pierwszy powód wskazało 28 proc. z 4500 respondentów. Z kolei na drugi – 12 proc.

Menedżerowie w firmie to często ludzie „z przypadku”

Jak dowodzi Chartered Management Institute, powód złego zarządzania leży w sposobie rekrutacji menedżerów. Są to często tzw. ludzie „z przypadku”. Okazuje się, że aż 82 proc. nowych menedżerów w Wielkiej Brytanii rozpoczyna pracę na tak wysokim stanowisku bez formalnego szkolenia w zakresie zarządzania i przywództwa. Menedżerowie, którzy przeszli szkolenie, częściej zwracają uwagę na złe zachowanie. Robi tak aż 25 proc. wykwalifikowanych menedżerów w porównaniu do 15 proc. menedżerów nieprzeszkolonych.

– [Toksyczna kultura pracy] osłabia przedsiębiorstwa. Ona osłabia gospodarkę, a także utrudnia służbom publicznym robienie tego, czego od nich oczekujemy – mówi Anthony Painter, dyrektor ds. polityki CMI. I dodaje: – Przyjrzeli się temu ekonomiści. Uważają, że około jednej trzeciej różnicy między nami a najbardziej produktywnymi krajami wynika z jakości zarządzania i przywództwa. Taka jest rzeczywistość. Współcześnie w każdym wymagającym obszarze pracy można oczekiwać, że osoby na kompetentnych stanowiskach przejdą przynajmniej minimalne szkolenie. Chcemy, aby przeszkoleni zostali nasi hydraulicy. Chcemy, aby przeszkoleni zostali ludzie zajmujący się cyber bezpieczeństwem. To samo dotyczy menedżerów.

Zajrzyj także na naszą główną stronę: PolishExpress.co.uk – będzie nam miło!

Artykuły polecane przez PolishExpress.co.uk:

Wyjazd na wybory do Polski. Czego obawia się Polonia w UK?

Przed wyborami do Sejmu i Senatu Polonia w UK jest zmotywowana. Ale i pełna obaw

9 zmian finansowych, które wchodzą w październiku 2023

Teksty tygodnia

Czy urząd podatkowy odda niesłusznie pobrany podatek? Problemy z brytyjską emeryturą za granicą

Co trzeba wiedzieć i jak obronić się przed podwójnym opodatkowaniem? Przeczytaj nasz poradnik, co zrobić gdy po emeryturze wypracowanej w  UK wróciłeś do Polski a HMRC potrącił Ci niesłusznie podatek

Obniżka stóp procentowych. W tle porozumienie między UK i Trumpem

Bank Anglii zdecydował się na obniżkę stóp procentowych po pesymistycznych danych ekonomicznych. W międzyczasie zawarto porozumienie handlowe z USA.

Komu służby graniczne mogą anulować pre-settled status. Czy mogą także cofnąć setlled-status?

Pracownicy służb granicznych otrzymali uprawnienia do tego, aby anulować pre-settled status obywateli UE, którzy nie spełniają wymogów.

Macie zaplanowany lot na maj lub czerwiec? Ryanair ostrzega

Linie Ryanair i EasyJet ostrzegają przed utrudnieniami w podróżowaniu. Osoby, które planują lot na maj, muszą liczyć się z opóźnieniami.

Polka znęcała się nad dziećmi w żłobku w Londynie. Wszystko nagrały kamery

22-letnia Polka znęcała się nad dziećmi w londyńskim żłobku. Jej ofiarą padło 23 dzieci. Kobieta uderzała je, szczypała i szarpała nimi.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie