Fot: Facebook
Seks w polskim muzeum – Fort Gerharda – Muzeum Obrony Wybrzeża zamieściło wpis na swoim oficjalnym profilu na FB z prośbą do wszystkich zwiedzających o… wstrzemięźliwość.
Pisząc konkretniej – władze placówki upraszają wszystkich zwiedzających o nieuprawianie seksu na terenie muzeum. Jak się okazuje, taka forma "rozrywki" na terenie Fortu Gerharda – Muzeum Obrony Wybrzeża stała się dość popularna. Na tyle popularna, że… piszą o niej brytyjskie media! Na łamach portalu "Metro" czytamy, iż przedstawiciele muzeum "begs visitors to stop bonking behind the exhibits" ("błagają zwiedzających, aby przestali ciupciać się za eksponatami"). Cały artykuł traktuje o tej dość zabawnej sytuacji, w jakiej znalazło się polskie muzeum. Jest on utrzymany w dość lekkim stylu, choć domyślamy się, że władzom placówki niekoniecznie jest do śmiechu.
Uprzejmie prosimy o nieuprawianie seksu
"Seks w muzeum… Uprzejmie uprasza się naszych Gości… jak to napisać… no prosimy ars amandi nie w muzeum. Muzeum od pewnego czasu wyposażone jest w kamery! A te gdyby mówiły… Rozumiemy, że wyjątkowe eksponaty, ba mundurowa obsługa potrafią przyprawić o dreszcze, EKSCYTACJE i podniecenie! A na miłość boską – Kochani- szczególnie Ci z gorącą krwią- jest tyle miejsce do zabawy w okolicy" – czytamy w poście muzeum zamieszczonym na Facebooku.
"Zakochani Goście prosimy o zrozumienie – większość Eksponatów w naszym muzeum to przedmioty "urodzone" wiele lat temu i obyte w całkowicie innych normach obyczajowych. Konserwatywne, ba wręcz ortodoksyjne i wstrzemięźliwe. Nie narażamy je na dyskomfort! Warto przypomnieć, że muzealny monitoring został wyposażony niedawno w dobrej jakości kamery i rejestrator- zapisy przed skasowaniem są przeglądane, a przecież nie wszyscy zarejestrowani kamerami chcę by ich miłosne uniesienia oglądały osoby postronne"
Apel polskiego muzeum dotarał nawet do mediów w UK
Fort Gerharda (zwany również Fortem Wschodnim) to jeden z fortów Twierdzy Świnoujście. Należy do najlepiej zachowanych XIX wiecznych pruskich fortów nadbrzeżnych w Europie i od 2010 roku jest siedzibą Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu- największej tego typu prywatnej placówce w Polsce gromadzącą ponad 2000 muzealiów związanych z rozwojem Twierdzy Świnoujście na przestrzeni ostatnich 300 lat.