Płacimy za zasiłki dla wielodzietnych rodzin, na których założenie nas nie stać

Jak ujawniło HM Revenue & Customs, mieszkańcy Wielkiej Brytanii płacą w podatkach 8,6 milionów funtów, które później w postaci zasiłków trafiają do wielodzietnych rodzin. Ujawnienie tej sumy wywołało wśród Brytyjczyków oburzenie, zwłaszcza, że duża część z nich rezygnuje z posiadania kolejnego dziecka ze względów finansowych.

Na Wyspach aż 1,205 wielodzietnych rodzin pobiera zasiłki na swoje dzieci nie przejmując się szczególnie wysokością swoich dochodów, o ile je w ogóle posiada. Z pieniędzy podatników trafia do ich kieszeni aż 8,6 milionów funtów. Harry Davis z TaxPayers’ Alliance twierdzi, że „to niesprawiedliwe oczekiwać od podatników, że sfinansują sposób życia innych, na który ich samych nie stać. Wiele rodzin jest zmuszonych do podjęcia wyjątkowo trudnych decyzji dotyczących tego, na co mogą sobie pozwolić, a na co nie”.

- Advertisement -

Zmiany w child benefit obejmą ponad milion rodzin na Wyspach

Najnowsze dane ujawniło HM Revenue & Customs i wynika z nich, że z pieniędzy podatników tygodniowo trafia 165,000 funtów na zasiłki dla wielodzietnych rodzin. Liczba rodzin, które pobierają benefity na dziewięcioro lub więcej dzieci wzrosła w ciągu ostatniego roku o 3,5 procent z 1,165 do 1,205. Obecnie w Wielkiej Brytanii jest 15 rodzin, które pobierają 200 funtów tygodniowo na trzynaścioro lub więcej dzieci.

Simon Ross z grupy Population Matters prowadzącej badania socjologiczne twierdzi, że „wzrost liczby rodzin wielodzietnych jest niepokojący. Koszt ponoszony przez społeczeństwo nie sprowadza się wyłącznie do zasiłków, ale jest również odczuwalny w innych sektorach: mieszkalnictwie, szkolnictwie, służbie zdrowia”.

Ubiegłej nocy głos w sprawie zabrał również rzecznik brytyjskiego rządu, który przekonuje, że „mamy do czynienia z końcem wygórowanych roszczeń dotyczących zasiłków”. W imieniu rządzących zaznacza: „Przywrócimy kontrolę nad wydatkami w systemie socjalnym, podwyższymy płace i zapewnimy sprawiedliwość w przyznawaniu zasiłków tym, którzy za nie zapłacili w postaci podatków”.

Polacy są atakowani za pobieranie zasiłków, a Romowie budują sobie z pieniędzy z benefitów pałace!

Teksty tygodnia

Reforma systemu opieki socjalnej zatrzymana!

Narastający bunt w Partii Pracy zmusił Keira Starmera do refleksji i zatrzymania się w mozolnym i zdeterminowanym dążeniu do reform PIP i Universal Credit. Czy reforma systemu opieki socjalnej została zatrzymana na dobre?

Życie w Wielkiej Brytanii coraz cięższe. Ludzie nie mogą związać końca z końcem

Coraz więcej osób ma trudności z utrzymaniem się przy obecnych zarobkach. Z najnowszych badań wynika, że jedynie jedna trzecia ankietowanych ocenia swoją sytuację jako komfortową.

Chaos w Broadstairs. Bójki i grabieże to codzienność w nadmorskiej miejscowości

W nadmorskim miasteczku w Wielkiej Brytanii doszło do gwałtownych bójek, które wywołały strach wśród mieszkańców. W obawie przed kradzieżami lokalne biznesy zaczęły zamykać się wcześniej. W ubiegłym tygodniu w Broadstairs w hrabstwie Kent zapanował chaos, a na ulicach wybuchła bójka z udziałem wielu osób.

Cichy drenaż kieszeni. Jak rosną podatki w UK bez nowych ustaw?

Jeśli nie oszczędności w obszarze zasiłków i świadczeń, to podniesienie podatków. Choć oficjalnych zapowiedzi jeszcze nie ma, to zamrożone progi podatkowe sprawiają, że w praktyce obciążenie podatkowe w Wielkiej Brytanii rośnie w zastraszającym tempie.

Obniżka rachunków za energię. O ile mniej zapłacimy?

Dzięki obniżce limitu cenowego, zmniejszą się rachunki za energię, co odczuje 21 milionów gospodarstw domowych w Anglii, Szkocji i Walii.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie