piątek, 20 września, 2024

Polisa income protection — jak działa ubezpieczenie od utraty dochodów?

artykuł sponsorowany

Czy twoje finanse są w tak dobrym stanie, aby w razie wypadku lub choroby, a co za tym idzie — wstrzymaniem wypłaty wynagrodzenia — będziesz w stanie utrzymać siebie, i swoją rodzinę? Czy twoje oszczędności wystarczą na opłaty, ewentualne leczenie i codzienne wydatki? Czy twój pracodawca wypłaca ci sick-pay w razie choroby? Jeśli chociaż na jedno z tych pytań twoja odpowiedź brzmiała „nie”, to zastanów się nad polisą income protection.

Z pewnością wielu z nas miałoby trudności z utrzymaniem się w razie utraty dochodu z powodu jakiejś choroby lub groźnego wypadku. Właśnie w takich sytuacjach doskonale sprawdza się długoterminowa polisa ubezpieczeniowa, która regularnie zapewnia środki potrzebne do życia do czasu powrotu do pracy lub nawet do momentu przejścia na emeryturę. Tak właśnie działa ubezpieczenie od utraty dochodów, czyli polisa income protection. Ma ona na celu zapewnienie ubezpieczonemu stałego dochodu w przypadku gdy:

  • nie może on wykonywać swojej pracy (own occupation);
  • nie może on wykonywać żadnej pracy (any occupation);
  • nie może on wykonywać swojej pracy, ani innej odpowiadającej jego kwalifikacjom (suited occupation).

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniu income protection?

Tego typu ubezpieczenie zapewnia wypłacanie ustalonej, procentowej wartości przychodu osoby ubezpieczonej regularnie, co miesiąc. Zazwyczaj kwota ta wynosi 50-70% deklarowanych wcześniej zarobków. Co ważne, ubezpieczenie income protection pokrywa wiele chorób i urazów, których efektem jest niezdolność do wykonywania pracy zarobkowej.

Z ubezpieczenia takiego typu mogą korzystać osoby w wieku już od 16 do 60 lat, a minimalny okres trwania polisy to pięć lat. Zanim pieniądze z polisy zaczną trafiać na konto osoby poszkodowanej, musi minąć określony w warunkach umowy termin (deferred period) niezdolności do pracy. Może on wynosić 30, 60, 90 dni, ale też istnieją takie polisy, które gwarantuje wypłatę pieniędzy już od pierwszego dnia pobytu na zwolnieniu.

Warto zaznaczyć, iż polisa income protection to coś zupełnie innego niż ubezpieczenie critical illness (ubezpieczenie od chorób krytycznych). W tym przypadku można liczyć jedynie na wypłatę jednorazowego odszkodowania w określonej wcześniej kwocie, gdy w ramach income protection środki wpływają na twoje konto regularnie.

Ile kosztuje ubezpieczenie Income Protection w Anglii?

Koszt polisy zależy od wielu czynników. Oto główne elementy, które mają bezpośredni wpływ na wysokość comiesięcznej składki:

  • rodzaj polisy, okres świadczenia oraz deferred period, a także stopień niezdolności do pracy;
  • wiek osoby ubezpieczonej;
  • historia medyczna osoby ubezpieczonej;
  • rodzaj wykonywanej pracy.

Kto szczególnie powinien pomyśleć income protection? 

Osobom samozatrudnionym nie należy się nawet wypłata z tytułu SSP (Statuory Sick Pay) od pracodawcy, która sięga zaledwie 100 funtów tygodniowo. Właśnie one powinny mocno zastanowić się nad wyborem takiej polisy, bo nie mogą liczyć na żadne „chorobowe”. W przypadku niemożności podjęcia pracy pozostają bez dochodów. Taka polisa przyda się także każdemu, kto pracuje, ale nie ma tylu oszczędności, aby móc pokryć wszystkie swoje zobowiązania w przypadku niezdolności do pracy.

Jeśli zastanawiasz się, czy ubezpieczenie od utraty dochodu to rozwiązanie odpowiednie dla ciebie to skontaktuj się z ekspertami z firmy PMC Protects. Doradcy z PMC Protects pomogą w dobraniu najkorzystniejszego ubezpieczenie właśnie dla ciebie! Konsultacje prowadzone są zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

PMC Protesct zapewnia:

  • Ubezpieczenia i polisy dostosowane w pełni do twoich potrzeb
  • Wykwalifikowani i pomocni doradcy mówiący w języku polskim
  • Oszczędność pieniędzy, czasu, nerwów, a także zbędnych formalności

Dane do kontaktu:

E-mail: [email protected]
Telefon: 0330 133 3430
Adres: PMC Protects – Protections & Mortagages
Level One, Basecamp, 49 Jamaica St,
Liverpool L1 0AH

 

POLISH EXPRESS W GOOGLE NEWS

Teksty tygodnia

Nowe zasady wjazdu do UK dla Polaków — czym jest system ETA?

Brytyjskie władze zaostrzą restrykcje dla przyjezdnych na Wyspy. Przybywający do UK będą musieli aplikować o wizę w systemie ETA.

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej

Wprowadzenie kontroli granicznych EES (znów!) zostanie opóźnione

Entry/Exit System (EES) miał zacząć działać od 10 listopada 2024 roku, ale okazuje się, że nie wszystkie kraje są jeszcze gotowe na wdrożenie. Co stoi na przeszkodzie? Jakie problemy mogą wyniknąć z nowych procedur?

Wzrost wynagrodzenia o 6% i krótszy tydzień pracy – o co CNV będzie walczyć w negocjacjach zbiorowych?

Druga największa centrala związkowa w Holandii będzie walczyć o podwyżki na poziomie od 3,5% do 6%. Oprócz tego CNV chce zmniejszyć tydzień pracy o dwie godziny i zmienić zasady przyznawania pracownikom stałych umów.

Strajk Polaków w fabryce we Wrexham. Napisał do nas jeden z pracowników

Przez strajk w fabryce we Wrexham, w której pracuje około 600 Polaków, mogą wystąpić problemy z dostawą gotowych posiłków do supermarketów.

Przeczytaj także

Ciekawe tematy

Śmierć polskiego śmieciarza – wypadek spowodowany alkoholem czy zaniedbanie?

Polski śmieciarz, który zginął we wrześniu ubiegłego roku, zmiażdżony przez śmieciarkę, miał znajdować się wpływem alkoholu, jak wynika ustaleń firmy Remondis, dla której pracował nasz rodak. Rodzina 62-letniego imigranta ma jednak odmienne zdanie w tej kwestii.

Weekend w UK upłynie pod znakiem załamania pogody

W weekend pogoda w UK znacząco się zmieni. Mieszkańcy Anglii i Walii muszą się spodziewać burz i silnych opadów deszczu

PILNE: Atak nożownika, który miał krzyczeć „Allahu Akbar” – jedna osoba nie żyje

Uzbrojony w długie noże napastnik rzucił się na przypadkowych przechodniów w okolicy zabytkowego mostu Erazma. Jak utrzymują świadkowie tych wydarzeń, napastnik miał krzyczeć "Allahu Akbar".

Czynsze w Irlandii Północnej rosną szybciej niż w pozostałej części kraju

Jak kształtują się ceny najmu w Irlandii Północnej? Jest tanio czy drogo? I jak prowincja wypada pod tym względem w porównaniu do reszty UK?

Zasiłki mieszkaniowe w Holandii dla Polaków. Jak je uzyskać?

Jak można się starać o zasiłki mieszkaniowe w Holandii. Komu one przysługują i ile wynoszą? Jak złożyć wniosek o huurtoeslag?

Czynsze w Irlandii rosną ponad legalne maksimum. Cierpi co czwarty najemca

W Irlandii, w strefach RPZ, czynsz może rosnąć tylko o 2 proc. w ciągu roku. Tymczasem dla co czwartego najemcy rośnie on szybciej