Za co polscy imigranci mieszkający na Wyspie kochają UK?

Za co można kochać Wielką Brytanię i za co kochają ją Polacy mieszkający na Wyspie? Oto pytanie, które zadano w mediach społecznościowych – jak odpowiadali na nie nasi rodacy?

Na jednej z popularnych grup na FB zrzeszających polskich imigrantów, którzy zdecydowali się na powrót z Polski do UK poruszony został bardzo ciekawy wątek. Pragnący zachować anonimowość grupowicz zadał pytanie dotyczące "czegoś pozytywnego". Jego rodacy, którzy wcześniej zdecydowali się na powrót do ojczyzny, a następnie zmienili zdanie i "powrócili" do UK zrobili to zapewne z szeroko pojętych powodów życiowych.

- Advertisement -

Ale czy jest coś za co można lubić, a nawet kochać Wielką Brytanię? Oto pytanie, które zostało przez niego zadane:

Czas na coś pozytywnego – za co lubicie a może nawet kochacie UK? Zazwyczaj nasi rodacy narzekają na życie tuta… Jak wam się żyje? Co wam się tu podoba i sprawia, że nie planujecie powrotu do ojczyzny? A może co sprawiło, że ponownie opuściliście Polskę i wróciliście do UK?

Polscy imigranci i ich stosunek do UK

A tak wyglądało w oryginale:

Czy lubią albo wręcz kochają Wielką Brytanię?

W temacie pojawiło się ponad 100 komentarzy ze strony Polaków (jak można sądzić!) mieszkających w UK i żywiących do tego kraju ciepłe uczucia. Na co zatem zwracali uwagę nasi rodacy? Oto najciekawsze wypowiedzi, które pojawiły się w tym temacie:

Ja ogólnie bardzo lubię UK, ale chyba najbardziej za pogodę. Nie lubię gorąca, a tutaj jest dla mnie optymalna temperatura caly rok – MARLENA

Lubię UK za ten cały luz – OLGA

Tak jak wyżej napisano – zero presji. Luzik totalny. A co do pogody to dobrze wpływała na moje zdrowie.  – WIOLKA

Za większą swobodę życia, bez presji, bez krytycznych spojrzeń i oceniania. – GOSIA

Lubię za życie bez stresu, za uprzejmość, za pogodę podobna cały rok – ALEKSANDRA

Ja jedynie lubiłam to, że wychodzisz i masz kuchnie świata na wyciągnięcie ręki. To chyba jedyna rzecz – EWA

Luz na każdym kroku nikt nikogo nie ocenia nie patrzy co robi jak się ubiera czym jeździ, życzliwość na drogach, kultura w sklepach, normalne stosunki szef pracownik, łatwość zwrotów towaru w sklepach, prosty system bankowy (…)- MIROSŁAW

Natura. Klify. Odległość do morza. Jedno z najbardziej rozpoznawanych i ciekawych miast na świecie. Londyn, mimo że ogromny to wciąż zielony i zwierzęta w parkach, w mieście. Ogólnie mieszkanie w innym kraju i załatwianie spraw po angielsku. Pozytywne strony multi kulti – KASIA

Dużo większe możliwości dobrej, rozwijającej pracy. Wyższe zarobki. Wysoka kultura pracy w porównaniu z polską. Lubię UK bo moje dziecko tu nie choruje, przez smog w Polsce miał częste infekcje oskrzeli. W UK żyje się swobodniej, mniej oceniania, więcej luzu. Bardziej przyjazny system edukacji, mniej sfrustrowanych nauczycieli i szczęśliwsze dzieci bo weekendy spędzamy na wycieczkach a nie zakuwaniu do 5 klasówek. – RENATA

 

Teksty tygodnia

Coraz mniej imigrantów przyjeżdża do Wielkiej Brytanii

Dane statystyczne pokazują, że do Wielkiej Brytanii przyjeżdża coraz mniej imigrantów. Doradca Home Office twierdzi, że migracja netto w przyszłym roku ponownie zmniejszy się o połowę do 200 000.

Katastrofa samolotu lecącego do Londynu. Na pokładzie 242 osoby

Boeing 787-8 Dreamliner linii Air India, lecący z Ahmadabadu do Londynu, rozbił się krótko po starcie. Na pokładzie znajdowały się 242 osoby.

Urząd Podatkowy skontroluje tysiące podatników. Czym jest niedopłata podatku

Urząd podatkowy skontroluje tysiące podatników w UK w związku podejrzeniem “niedopłaty podatku”. Czy jest niedopłata podatku i czy Ciebie również czeka kontrola i wezwanie z Urzędu?

Co zrobić, jeśli stracisz zasiłek? Poradnik

Reformy systemu pomocy i zasiłków w UK powodują, że wiele osób straci prawo do świadczenia. Co zrobić, jeśli straciłeś prawo do PIP lub Universal Credit? Jak odnaleźć się na rynku pracy i jakiej pomocy można spodziewać się od DWP?

Były brytyjski minister obrony ostrzega: Zgromadźcie zapasy na kryzys!

Wielka Brytania jest narażona na atak a “szarej strefie”?...

Przeczytaj także