Wielka Brytania będzie zmuszona rekrutować żołnierzy wśród obcokrajowców. To kolejny paradoks Brexitu?

Fot. Getty

Brytyjczycy nie chcą służyć w armii, dlatego Wielka Brytania już wkrótce będzie musiała rozpocząć rekrutację do wojska wśród obcokrajowców. To wielki paradoks, jako że w dobie Brexitu Brytyjczycy zamykają granice dla imigrantów najbliżej spokrewnionych z nimi kulturowo.

- Advertisement -

Referendum ws. Brexitu pokazało, jaką niechęć część społeczeństwa brytyjskiego żywi względem imigrantów, przede wszystkim tych z Europy Środkowo – Wschodniej. Tymczasem, paradoksalnie, Wielka Brytania bardzo potrzebuje imigrantów, bez których pracy wiele sektorów gospodarki może zanotować poważny kryzys. Nie od dziś wiadomo, że poważny kryzys czeka po Brexicie NHS, który w dużej mierze polega na pracy imigrantów z Unii Europejskiej, w tym zwłaszcza Polaków. Pewnym zaskoczeniem może być jednak fakt, że bez pomocy imigrantów nie obejdzie się też za niedługo brytyjska armia. 

Polacy będą służyć w niemieckim wojsku? Niemcy rozpoczynają pobór w krajach Unii

Eksperci twierdzą, że rząd brytyjski już wkrótce będzie musiał rozpocząć rekrutację do armii wśród obywateli Commonwealthu, bowiem tylko w ten sposób British Army, Royal Navy i Royal Air Force będą w stanie zapełnić ponad 8 tys. wakatów. Jeśli rząd zdecyduje się na taki krok, to w armii znajdą się ludzie, którzy nigdy wcześniej nie żyli na terenie Wielkiej Brytanii i którzy są z nią związani jedynie historią. W dobie Brexitu, gdy Brytyjczycy zamykają granice dla Europejczyków, a zatem ludzi bliżej spokrewnionych z nimi kulturowo, sięgnięcie po żołnierzy z państw Commonwealthu wydaje się być zatem sporym paradoksem.

Polakowi, który służył w armii UK ODMÓWIONO brytyjskiego paszportu! [wideo]

Coś jedna trzeba będzie zrobić, aby utrzymać brytyjską armię na dotychczasowym liczebnie poziomie, bo przypomnijmy, że powinno w niej obecnie służyć aż 150 tys. żołnierzy. Rdzenni Brytyjczycy natomiast coraz rzadziej garną się do wojska, i to nie tylko ze względu na niezłą sytuację na rynku pracy w UK, ale też na coraz bardziej kontrowersyjny charakter misji podejmowanych w ostatnich latach przez armię brytyjską. 

 

 

 

Armia oszczędza na jedzeniu, żołnierze dożywiają się kebabami i oblewają testy sprawności

 

Teksty tygodnia

Cichy zabójca grasuje w Wielkiej Brytanii. Zabija dziesiątki tysięcy osób rocznie

Zanieczyszczenie powietrza to problem ekologiczny i poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego, które każdego roku może przyczyniać się do nawet 30 tys. zgonów w Wielkiej Brytanii.

Bunt w Partii Pracy. Czy rząd UK cofnie się w sprawie świadczeń?

Reformy systemu opieki socjalnej wywołują nie tylko liczne protesty i obawy wśród mieszkańców UK i ekspertów. Powodują również bunt w samym sercu rządzącej partii. “Nie dla reform w PIP i DWP” wyraźnie powiedziało 100 posłów Partii Pracy

Ceny żywności w UK gwałtownie rosną. Wszystkiemu winne upały

Najwięksi detaliści w Wielkiej Brytanii alarmują, że wysokie temperatury negatywnie wpływają na plony, co powoduje wzrost cen żywności. Ostatnia fala upałów w kraju przyniosła rekordowe temperatury. Jak poinformowało British Retail Consortium (BRC), roczna inflacja cen żywności w czerwcu wyniosła 3,7 procent.

Zmiana limitu wpłat na konta oszczędnościowe?

Czy 15 lipca kanclerz skarbu ogłosi zmiany stawek  kwoty wolnej od opodatkowania na ISA? W efekcie, czy konta oszczędnościowe przestaną być korzystne dla Brytyjczyków? 

Przyjechała do UK studiować. Błędy Home Office uniemożliwiły jej podjęcie pracy

Studentka, która przyjechała do Wielkiej Brytanii pięć lat temu, tkwi w zawieszeniu i nie może podjąć pracy ze względu na błędy Home Office.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie