Koszmar pracowników Amazona – pracują po kilkanaście godzin dziennie i załatwiają się do plastikowych butelek

O ciężkich warunkach pracy w Amazonie informowaliśmy Was zaledwie 2 tygodnie temu. Niestety, ten amerykański gigant e-handlu nic sobie nie robi z krytycznych względem niego doniesień medialnych i nadal w sposób skrajny wykorzystuje swoich pracowników. 

W dniu dzisiejszym dziennik „Daily Mirror” donosi, że pracownicy Amazona nie tylko pracują po kilkanaście godzin dziennie i zarabiają poniżej obowiązującej w UK stawki minimalnej, ale też że załatwiają się do plastikowych butelek. Kierowcy rozwożący paczki dla słynnego sklepu internetowego nie mają czasu ani na to, żeby zjeść coś porządnie w trakcie pracy, ani też na to, aby spokojnie skorzystać z toalety. 

- Advertisement -

Szokujące video: Odurzone kasjerki zasnęły za ladą podczas obsługiwania klientów

W przypadku kierowców Amazon robi jednak wszystko w białych rękawiczkach. Setki kierowców pracuje dla Amazona nie bezpośrednio, ale poprzez zaprzyjaźnione z gigantem firmy transportowe. Kierowcy nie mogą składać skarg na złe traktowanie bezpośrednio do Amazona, mimo iż de facto odbierają oni paczki z magazynów firmy, a do tego realizują trasę dostaw zgodnie z planem przekazanym przez Amazona na specjalnej aplikacji.

Masz dużo wydatków w te święta? Myślisz o kredycie? Zobacz, jak nie dać się "ograbić" przez bank

Rzecznik Amazona twierdzi, że trasa dla każdego kierowcy jest specjalnie ułożona, to znaczy, że bierze ona pod uwagę warunki pogodowe, prace drogowe i natężenie ruchu w danej okolicy. Kierowcy mówią jednak coś zgoła innego i twierdzą, że żadne z niedogodności nie są w aplikacji uwzględnione, a przez to czas ich pracy znacząco się wydłuża. Aby zyskać na czasie kierowcy nie tylko nie robią sobie przerw na posiłek, ale też nie korzystają z toalet, załatwiając się do plastikowych butelek, na trasie. 

Tylko u Nas darmowy poradnik „POWRÓT DO POLSKI”

Kierowcy w UK regularnie przekraczają czas pracy wynoszący 11 godzin – niektórzy pracują po 12 godzin dziennie bez przerwy, a rekordziści nawet powyżej 14 godzin. Kierowcy zarabiają w firmach transportowych średnio nieco powyżej 100 funtów za dzień pracy, ale każdego tygodnia muszą opłacić z własnej pensji wynajem vana i ubezpieczenie – łącznie jest to jakieś 200 funtów. Jeśli dojdzie do tego jeszcze częściowo koszt paliwa, to niektórzy kierowcy zabierają do domu po tygodniu pracy poniżej 200 funtów tygodniowo. 

 

Teksty tygodnia

Zimno, wilgoć i pleśń. Tak mieszka ponad milion Brytyjczyków

Dane z analizy przeprowadzonej przez niezależnych badaczy Biblioteki Izby Gmin ujawniają, że ponad 1 milion prywatnie wynajmowanych domów w Wielkiej Brytanii nie spełnia standardu Decent Homes. To ponad jedna piąta prywatnego rynku najmu.

Ukraińcom odmówiono azylu w UK. Według Home Office mogą wrócić do domów

Home Office odrzuca wnioski Ukraińców o azyl w UK twierdząc, że mogą już bezpiecznie wrócić do swojego kraju. Niektórzy jednak mówią, że nie mają do czego wracać.

Życie w Wielkiej Brytanii coraz cięższe. Ludzie nie mogą związać końca z końcem

Coraz więcej osób ma trudności z utrzymaniem się przy obecnych zarobkach. Z najnowszych badań wynika, że jedynie jedna trzecia ankietowanych ocenia swoją sytuację jako komfortową.

Ceny żywności w UK gwałtownie rosną. Wszystkiemu winne upały

Najwięksi detaliści w Wielkiej Brytanii alarmują, że wysokie temperatury negatywnie wpływają na plony, co powoduje wzrost cen żywności. Ostatnia fala upałów w kraju przyniosła rekordowe temperatury. Jak poinformowało British Retail Consortium (BRC), roczna inflacja cen żywności w czerwcu wyniosła 3,7 procent.

Rewolucja solarna w blokach? Wielka Brytania chce ułatwić montaż paneli na balkonach

Brytyjski rząd pracuje nad przełomowymi przepisami, które umożliwią mieszkańcom bloków i najemcom montaż balkonowych paneli słonecznych. Dotychczas osoby mieszkające w lokalach bez dostępu do dachu były praktycznie wykluczone z możliwości korzystania z energii odnawialnej zarówno ze względów technicznych, jak i prawnych.

Praca i finanse

Kryzys w UK

Styl życia

Życie w UK

Londyn

Crime

Zdrowie