Dlaczego Brytyjczycy głosowali na Brexit? Najnowsze badania wykazały, że odpowiedź znajduje się w ich portfelu

Badania przeprowadzone przez University of Warwick dowodzą, że za wynik referendum w sprawie Brexitu nie odpowiadają wcale starsi Brytyjczycy, ale to, jak głosujący oceniają stan swoich finansów.

Najnowsze badania na temat wyniku referendum w sprawie Brexitu wykazały, że to, jak pewnie Brytyjczycy czują się w kwestii finansowej, było głównym czynnikiem decydującym o tym, czy głosowali za wyjściem, czy pozostaniem w Unii.

 

Parlament Europejski negatywnie ocenił dotychczasowe negocjacje w sprawie Brexitu!

Wcześniej sugerowano, że za wynik referendum odpowiadają starsi Brytyjczycy, a większość młodych głosowała za pozostaniem we Wspólnocie. Badania przeprowadzone przez University of Warwick na 8 tysiącach osób pokazują jednak niewielką różnicę między 35-latkami, 55-latkami i 75-latkami w głosowaniu w czerwcowym referendum. Jedynie wśród 25-latków wyraźnie widać, że większość z nich opowiada się za pozostaniem w Unii.

Profesor Andrew Oswald, który jest jednym z autorów badania, powiedział, że nie jest pewien, czy w głosowaniu na Brexit „chodziło w dużej mierze o zasadę”. „Raczej był to wyraz finansowego niezadowolenia. To, za czym ludzie głosowali, było spowodowane tym, jak odbierają stan swojego portfela” – powiedział profesor.

 

 

 

Z badań wynika także, że opowiedzenie się za Brexitem lub przeciwko, nie było wcale związane takimi czynnikami jak bezrobocie, małżeństwo, posiadanie dzieci, czy mieszkanie w rejonie wiejskim.

Theresa May traci kontrolę nad swoim rządem. Co to oznacza dla Brexitu?

Teksty tygodnia

Eksplozja w polskim sklepie w Holandii. Przypadek, czy atak na Polaków?

Eksplozja w polskim supermarkecie zaniepokoiła mieszkańców Dronten. Co się stało? Czy celem był bezpośrednio polski market? Kim są sprawcy?

Tesco szykuje się do obniżki cen w supermarketach

W supermarketach w Wielkiej Brytanii zaostrza się wojna cenowa. Tesco szykuje się do kolejnej obniżki cen, z czego klienci będą zadowoleni.

Ceny mieszkań w Irlandii rosną znacznie szybciej niż płace

Irlandia uchodzi za jedno z najdroższych miejsc do życia...

Cięcia w świadczeniach socjalnych dotkną najbiedniejszych!

Zmiany wprowadzane zgodnie z planami rządu w PIP miały aktywizować zawodowo osoby zdolne do podjęcia pracy. Jednak w praktyce dotkną najuboższych. Nowa punktacja sprawi, że ponad 700 000 rodzin popadanie w skrajne ubóstwo.

Niemcy zaostrzą kontrole graniczne i politykę wobec imigrantów

Niemcy chcą zaostrzyć swoją politykę imigracyjną. Nowy minister spraw wewnętrznych, Alexander Dobrindt zamierza zwiększyć kontrole graniczne.

Przeczytaj także